19/07/2025
Uoči blagdana sv. Ilije, 19. srpnja 2025. godine, u mjestu Ulović, održano je tradicionalno okupljanje mještana, u znaku zajedništva, molitve i očuvanja običaja. Program je započeo okupljanjem kod spomen-obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i žrtvama Drugog svjetskog rata, gdje su položeni vijenci i zapaljene svijeće u znak trajnog sjećanja i zahvalnosti.
Posebnu radost okupljanju donijela su djeca, koja su, njegujući stoljetnu tradiciju, „lilala“ selom sa zapaljenim lilama – simbolima svjetla, nade i zajedništva. Time su najmlađi članovi zajednice pokazali kako se ljubav prema običajima i baštini prenosi na nove generacije.