28/03/2026
๐๐ฒ๐ ๐ธ๐ฎ๐ฑ๐ฎ๐๐๐ฟ๐ฎ๐ฎ๐น ๐ถ๐ป๐ธ๐ผ๐บ๐ฒ๐ป ๐๐ผ๐ผ๐ฟ ๐ฒ๐ฒ๐ป ๐ฎ๐ฎ๐ป๐๐ฎ๐น ๐ช๐ถ๐ฒ๐น๐๐ฏ๐ฒ๐ธ๐ฒ๐ป๐ฎ๐ฟ๐ฒ๐ป ๐๐ฎ๐น ๐๐๐ถ๐ท๐ด๐ฒ๐ป, ๐ฒ๐ป ๐ฏ๐ถ๐ท๐ด๐ฒ๐๐ผ๐น๐ด ๐ผ๐ผ๐ธ ๐ต๐๐ป ๐ผ๐ป๐ฟ๐ผ๐ฒ๐ฟ๐ฒ๐ป๐ฑ๐ฒ ๐๐ผ๐ผ๐ฟ๐ต๐ฒ๐ณ๐ณ๐ถ๐ป๐ด
Tijdens de gemeenteraad van 2026-03-26 stelden wij een vraag over de brief van de gemeente over โNazicht comfort van woningenโ.
Zoโn 1200 huishoudens kregen recent een brief toegestuurd met als hoofding โNazicht comfort van woningenโ, waarin gevraagd wordt een formulier in te vullen dat peilt naar de manier van verwarmen en de aanwezigheid van een bad of do**he.
Raadslid Guido Callewaert vroeg naar de werkelijke intenties van het bestuur.
Het antwoord was duidelijk: de ingezamelde gegevens zullen worden doorgegeven aan de diensten van het kadaster en zullen in een groot aantal gevallen leiden tot een hoger kadastraal inkomen. Dit zal uiteraard resulteren in een hogere onroerende voorheffing voor deze woningen.
In hun antwoord bleef het Schepencollege helaas erg vaag over de criteria op basis waarvan zij die 1200 huishoudens hebben aangeschreven. Evenmin werd verduidelijkt waarom de overige huishoudens in de gemeente, in het kader van een โcorrecte fiscale behandelingโ, buiten beschouwing worden gelaten, wat de indruk van discriminatie doet ontstaan.
Je kan alle informatie lezen, beluisteren en downloaden op onze website: https://www.lbwielsbeke.be/nl/actualiteit/het-kadastraal-inkomen-voor-een-aantal-wielsbekenaren-zal-stijgen-en-bijgevolg-ook-hun-onroerende-voorheffing
Klik hieronder om het PDF document te lezen:
https://shuttle-storage.s3.amazonaws.com/lbwielsbeke/LBW%20153%20%22Het%20kadastraal%20inkomen%20voor%20een%20aantal%20Wielsbekenaren%20zal%20stijgen%20en%20bijgevolg%20ook%20hun%20onroerende%20voorheffing%22.pdf?1774683460&w=0&h=0