Elu ei lõpe diagnoosiga

Elu ei lõpe diagnoosiga Toetav ja teadlik keskkond inimestele, kelle elu on diagnoosi tõttu muutunud või kelle töövõime on vähenenud. Elu ei lõpe diagnoosiga.

Siin on ruum kohanemiseks, eneseväärtuse hoidmiseks ja uue tee leidmiseks. Muutuses ei pea keegi üksi olema.
- Sigrid

Kõik ei pea kohe korras olemaKui saad diagnoosi, siis tahad sageli vastuseid.Mis edasi saab?Kuidas ma hakkama saan?Milla...
30/05/2026

Kõik ei pea kohe korras olema

Kui saad diagnoosi, siis tahad sageli vastuseid.

Mis edasi saab?

Kuidas ma hakkama saan?

Millal ma ennast jälle “endana” tunnen?

Ja vahel tekib tunne, et peaks kiiresti kohanema.

Leppima.

Tugev olema.

Edasi liikuma.

Aga elu ei käi alati nii.

Mõnikord võtab aega.

Mõnikord on segadust rohkem kui selgust.

Mõnikord ei tea sa veel, kuidas ennast tunned.

Ja see on okei.

Kõik ei pea kohe korras olema.

Kõik ei pea kohe paika loksuma.

Vahel piisab sellest, kui teed järgmise sammu.

Ja siis järgmise.

Üks päev korraga.

🤍

Mõnikord ma ikka unustanViimastel aastatel olen palju õppinud.Kuulama oma keha.Märkama piire.Andma endale rohkem aega.Vä...
27/05/2026

Mõnikord ma ikka unustan

Viimastel aastatel olen palju õppinud.

Kuulama oma keha.

Märkama piire.

Andma endale rohkem aega.

Vähemalt teoorias.

Praktikas juhtub aga vahel midagi muud.

Enesetunne läheb paremaks.

Jõudu on rohkem.

Ja siis tekib tunne, et nüüd tuleb kõik ära teha.

Need asjad, mis on oodanud.

Need kohustused, mis on edasi lükatud.

Ja vahel ka lihtsalt soov jälle elada nii nagu varem.

Ja enne kui arugi saan, olen jälle natuke liiga palju ette võtnud.

Mõnikord ma ikka unustan.

Unustan, et taastumine ei tähenda ainult seda, et hakkab parem.

Taastumine tähendab ka seda, et lubad endal päriselt taastuda.

Mitte kiirustada elu järele.

Mitte proovida kõike kohe tasa teha.

Ma õpin seda siiani.

Ja võib-olla ongi kõige olulisem mitte see, et me kõike õigesti teeksime.

Vaid see, et me märkame.

Ja kui vaja, alustame uuesti.

🤍

Mis on üks asi, mida diagnoos on sulle õpetanud?Viimastel kuudel olen palju mõelnud sellele, kuidas diagnoos muudab inim...
23/05/2026

Mis on üks asi, mida diagnoos on sulle õpetanud?

Viimastel kuudel olen palju mõelnud sellele, kuidas diagnoos muudab inimest.

Ta võtab.

Ta muudab.

Vahel ta peatab.

Aga ta õpetab ka.

Mitte sellepärast, et me seda oleks tahtnud.

Vaid sellepärast, et elu muutub ja me muutume koos sellega.

Mind on diagnoos õpetanud rohkem kuulama.

Kuulama oma keha.

Kuulama inimesi.

Ja vahel ka iseennast.

Mõni õppetund on tulnud kergemalt.

Mõni palju raskemalt.

Aga täna mõtlen ma hoopis sellele:

Mis on üks asi, mida sinu teekond on sulle õpetanud?

See võib olla üks sõna.

Üks mõte.

Või üks lause.

🤍

Ma ei ole enam päris sama inimeneMõnikord mõtlen sellele, kui palju üks diagnoos inimest muudab.Mitte ainult keha.Vaid k...
19/05/2026

Ma ei ole enam päris sama inimene

Mõnikord mõtlen sellele, kui palju üks diagnoos inimest muudab.

Mitte ainult keha.

Vaid ka seda, kuidas me maailma näeme.

On asju, mida ma enne ei märganud.

On asju, mida ma pidasin iseenesestmõistetavaks.

Ja on asju, mille pärast ma enam ei muretse.

Vahel tunnen puudust inimesest, kes olin varem.

Aga samal ajal tean, et ma ei tahaks ka kõike tagasi.

Sest sellel teekonnal olen õppinud midagi olulist.

Olen õppinud rohkem kuulama.

Rohkem märkama.

Rohkem hindama neid inimesi ja hetki, mis päriselt loevad.

Ma ei ole enam päris sama inimene.

Aga võib-olla ei peagi olema.

Mõnikord on hea päev lihtsalt hea päevOn päevi, kus enesetunne on parem.Keha on kergem.Mõtted on rahulikumad.Jõudu on ro...
15/05/2026

Mõnikord on hea päev lihtsalt hea päev

On päevi, kus enesetunne on parem.

Keha on kergem.
Mõtted on rahulikumad.
Jõudu on rohkem.

Ja vahel märkad end siis mõtlemas:

“Kui kaua see kestab?”

Diagnoos õpetab inimest ettevaatlikuks.

Isegi headel päevadel.

Aga ma õpin vaikselt midagi olulist.

Mõnikord ei pea head päeva kartma.
Mõnikord ei pea seda analüüsima.

Mõnikord võib hea päev lihtsalt olla hea päev.

Ilma süüta.
Ilma hirmuta.
Ilma tundeta, et peaks kohe valmistuma halvemaks.

Ja võib-olla on seegi osa paranemisest - õppida lubama endal olla hetkes, mis on päriselt hea.

Ma ei taha olla koormaksDiagnoosiga kaasneb vahel üks vaikne mõte, millest eriti ei räägita.“Ma ei taha olla koormaks.”M...
12/05/2026

Ma ei taha olla koormaks

Diagnoosiga kaasneb vahel üks vaikne mõte, millest eriti ei räägita.

“Ma ei taha olla koormaks.”

Mitte ainult füüsiliselt.

Vaid emotsionaalselt ka.

Ei taha, et teised peaksid muretsema.
Ei taha kogu aeg selgitada.
Ei taha tunda, et keegi peab sinu pärast midagi muutma.

Ja nii õpib inimene vahel oma raskusi peitma.

Ütlema “kõik on hästi”, isegi siis kui tegelikult ei ole.

Aga võib-olla ei tähenda abi vastuvõtmine seda, et oled koormaks saanud.

Võib-olla tähendab see lihtsalt seda, et oled inimene.

Ja inimesed ei pea kõigest alati üksi läbi minema.

Ma õpin jälle rõõmu märkamaDiagnoos muudab palju.Mõnda aega võib tunduda, et kogu tähelepanu läheb ainult sellele, kuida...
08/05/2026

Ma õpin jälle rõõmu märkama

Diagnoos muudab palju.

Mõnda aega võib tunduda, et kogu tähelepanu läheb ainult sellele, kuidas hakkama saada.

Arstiajad.
Väsimus.
Mõtted.
Hirmud.

Ja siis ühel hetkel märkad midagi väikest.

Naerad päriselt.
Tunned rõõmu vaikse hommiku üle.
Märkad ilusat ilma või head vestlust.

Ja saad aru, et elu ei koosne enam ainult ellujäämisest.

Mitte iga päev.
Mitte alati lihtsalt.

Aga vaikselt tuleb tagasi ka midagi muud.

Rõõm.

Võib-olla mitte samasugune nagu varem.

Aga päris.

Ja võib-olla ongi see üks suurimaid muutusi –
õppida märkama elu ka kõige selle keskel.

Sa ei pea end süüdi tundmaOn hetki, kus ei jaksa.Ja siis tuleb see teine tunne.Süü.Süü, et ei teinud piisavalt.Süü, et ü...
05/05/2026

Sa ei pea end süüdi tundma

On hetki, kus ei jaksa.

Ja siis tuleb see teine tunne.

Süü.

Süü, et ei teinud piisavalt.
Süü, et ütlesid ära.
Süü, et ei jaksanud olla see, kes varem olid.

See on vaikne tunne.

Aga väga tugev.

Eriti siis, kui teised ei näe, mida sa läbi elad.

Ja võib-olla kõige raskem ei olegi alati väsimus ise.

Vaid see, mida sa endale selle peale ütled.

Et peaksid rohkem.
Et peaksid paremini.
Et peaksid hakkama saama.

Aga võib-olla ei ole küsimus selles, mida sa peaksid.

Vaid selles, kas sa suudad endale lubada:

olla seal, kus sa päriselt oled.

Ilma süüta.

Väsimus, mida teised ei näeOn väsimus, mis läheb välja puhkamisega.Ja siis on teine väsimus.Selline, mida on raske sõnad...
01/05/2026

Väsimus, mida teised ei näe

On väsimus, mis läheb välja puhkamisega.

Ja siis on teine väsimus.

Selline, mida on raske sõnadesse panna.

Väsimus, kus keha justkui töötab…
aga jõudu ei ole.

Kus mõistus tahaks teha rohkem,
aga keha ütleb vaikselt: “täna mitte”.

Kõige keerulisem selle juures on see, et sageli ei ole seda näha.

Inimene võib naeratada.
Vestelda.
Teha oma tegemised ära.

Ja samal ajal olla sisemiselt täiesti tühi.

Vahel ei ole kõige raskem väsimus ise.

Vaid tunne, et pead seda teistele pidevalt selgitama.

Ja võib-olla ongi üks suurimaid kingitusi see,
kui inimene ei küsi tõestust.

Vaid lihtsalt usub.

Elu ei jää seismaDiagnoos muudab elu.Mõnikord väga palju.Ta võib muuta keha.Plaane.Tuleviku tunnet.On hetki, kus tundub,...
28/04/2026

Elu ei jää seisma

Diagnoos muudab elu.

Mõnikord väga palju.

Ta võib muuta keha.
Plaane.
Tuleviku tunnet.

On hetki, kus tundub, et kõik jäi korraga seisma.

Aga aja jooksul olen ma hakanud märkama midagi olulist.

Elu ei kao ära.

Ta muutub.

Ta võib muutuda aeglasemaks.
Vaiksemaks.
Teistsuguseks kui varem.

Aga ta on endiselt elu.

Endiselt on olemas inimesed.
Hetked.
Naer.
Tähendus.

Ja võib-olla kõige raskem osa ei olegi ainult diagnoos ise.

Vaid õppimine uskuma, et elu võib olla päriselt väärtuslik ka pärast seda.

Mitte samasugune.

Aga siiski päris.

Address

Rakvere

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Elu ei lõpe diagnoosiga posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Elu ei lõpe diagnoosiga:

Share

Category