Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland

Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland Welcome to the page of the Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland. Twitter: https://twitter.com/UA_Emb_FI
(16)

Avaa kuten tavallisesti

UA/ENВже наступного тижня відбудеться Міжнародний форум культурної дипломатії. Захід організовує Ukrainian Institute - У...
06/11/2020

UA/EN
Вже наступного тижня відбудеться Міжнародний форум культурної дипломатії. Захід організовує Ukrainian Institute - Український інститут у співпраці з МЗС.

Міжнародний форум культурної дипломатії – це фахова платформа для обговорення сучасних підходів презентації країн на міжнародній арені засобами культури та шляхом встановлення міжкультурних зв’язків.

📅 Дата: 10 листопада

Відкривати Форум будуть Перша леді Олена Зеленська, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко.

У програмі форуму виступи та панельні дискусії на теми:

🔸 Найкращі практики культурної дипломатії
🔸 Сприйняття України за кордоном: аналітика
🔸 Імідж держави та національна безпека
🔸 Україна в рейтингу soft power

Форум пройде онлайн.

🟠 Трансляція буде доступна українською та англійською мовами на сторінках Українського інституту

— Facebook: https://www.facebook.com/UkrainianInstitute
— YouTube: https://bit.ly/3p1jJQH

💻 Реєстрація на захід: http://bit.ly/fcd-ui

Повна програма форуму: ui.org.ua/cultural-diplomacy-forum

***
On November 10, 2020, the Ukrainian Institute is organising International Cultural Diplomacy Forum in cooperation with the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine.

International Cultural Diplomacy Forum is a professional platform to discuss current approaches to countries presentation on the international arena through the means of culture and the establishment of cultural relations. The Forum will gather leading professionals from Ukraine and the world to exchange the best practices and find inclusive solutions of the new cultural diplomacy in times of crisis, global threats, and uncertainty.

The programme includes speeches and panel discussions with the professionals from Ukraine, the USA, Austria, Poland, Lithuania, Sweden on the following themes:

🔸Best practices of cultural diplomacy in times
🔸Perception of Ukraine abroad: analytics
🔸Image of the country and national security
🔸Ukraine in the Global Soft Power Index

Audience: representatives of the government of Ukraine, committees of the parliament, Ukrainian embassies abroad, international organisations, cultural and educational institutions, and analytical centres.

The Forum will be streamed on the Ukrainian Institute's Facebook and YouTube pages in Ukrainian and English.

🟡 Registration: http://bit.ly/fcd-ui

#РадіоДиктант2020 уже зовсім скоро! 💙✍️💛📢Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 9 листопа...
06/11/2020

#РадіоДиктант2020 уже зовсім скоро! 💙✍️💛

📢Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності цього року відбудеться 9 листопада о 9:00 год. на Youtube каналі та Facebook сторінці Українське радіо.

Передусім ведучі у студії розкажуть історію радіодиктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання, а сам диктант почнеться о 9:15.

✍️Час для надсилання готового тексту – астрономічна доба. Текст диктанту буде оприлюднено на сайті UΛ: Українське радіо (http://www.nrcu.gov.ua/) 11 листопада об 11:00.

Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.
📩 Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001.
Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

📧 Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected]. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

📃 Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Електронну форму буде оприлюднено на сайті http://ukr.radio/ 9 листопада.

🎁 Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

🔴 Докладно про правила участі в акції: https://corp.suspilne.media/newsdetails/3103

💙✍️💛Запрошуємо українську громаду та всіх бажаючих долучитися до написання радіодиктанту національної єдності!

Шановна українська громадо!У січні-березні 2021 року проводитиметься ХХІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Я...
05/11/2020
Міністерство освіти і науки України - ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

Шановна українська громадо!

У січні-березні 2021 року проводитиметься ХХІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П. Яцика серед учнівської та студентської молоді з числа українців, які проживають за межами України.

Для організації конкурсу мають бути створені оргкомітети та журі. Конкурсні завдання розробляються головою відповідного журі з урахуванням особливостей вивчення української мови. Зразки завдань розміщено на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України (https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/uchnivski-konkursi/mizhnarodnij-konkurs-z-ukrayinskoyi-movi-imeni-petra-yacika/hh-mizhnarodnij-konkurs-z-ukrayinskoyi-movi-imeni-petra-yacika).

Журі має визначити переможців конкурсу в кількості, що не перевищує 30% від загальної кількості конкурсантів у кожній віковій категорії.

Роботи переможців разом з інформацією про проведення конкурсу необхідно надіслати до 30 квітня 2021 року на адресу Інституту модернізації змісту освіти: вул. Митрополита Василя Липківського, 36, к. 404, м. Київ, Україна, 03035.

Докладніше про конкурс за посиланнями:
https://bit.ly/32g9KNu
https://bit.ly/3oYfMMD

Бажаємо успіху!

Оберіть теми, які цікавлять вас найбільше, налаштуйте регулярність повідомлень та отримуйте оновлення електронною поштою

#MarkivIsFree
03/11/2020

#MarkivIsFree

Апеляційний суд в Італії виправдав українського військовослужбовця Національної гвардії Віталія Марківа.

Справедливість перемогла.

Чекаємо вдома!

#КонсулДопомагає💬Конституція України: «В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства Ук...
02/11/2020

#КонсулДопомагає

💬Конституція України: «В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом».

❗️Громадянам України гарантується, що вони не можуть бути позбавлені громадянства і не можуть бути вигнаними за межі України або виданими іншій державі.
Незалежно від місця проживання громадянина України за ними зберігається громадянство України.

☑️ Принцип єдиного громадянства розкривається у статті 2 Закону України «Про громадянство України»: єдине громадянство виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України. Якщо іноземець набув громадянство України, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

❗️Тобто, громадянин України, навіть коли він має інше громадянство, у відносинах з Україною визнається лише громадянином України.
І звісно, громадянам України гарантується право на зміну громадянства.

🇪🇺 27 років тому, 1 листопада 1993 року, набрав чинності Маастрихтський договір, який утворив Європейський Союз у нинішн...
01/11/2020

🇪🇺 27 років тому, 1 листопада 1993 року, набрав чинності Маастрихтський договір, який утворив Європейський Союз у нинішньому вигляді.

Це фактично день народження євро і більш ґрунтовних зв’язків між країнами ЄС - спільної зовнішньої та безпекової політики і співпраці у сфері правосуддя та внутрішніх справ.

З 2014 року Україна тримає курс на членство в ЄС і розвиває партнерські відносини.

📌 ЄЄ - наш головний торговельний партнер. Лише за перше півріччя цього року обсяг торгівлі склав $22 млрд

📌 ЄС допомагає впроваджувати необхідні реформи. З 2014 року Україна отримала 3,8 млрд макрофінансової допомоги

📌 ЄС підтримує нас у боротьбі з COVID-19 - виділено €190 млн допомоги

📌 Санкції ЄС допомагають протидіяти російській агресії

Дякуємо партнерам і віримо, що головне - попереду!

Уряд Білорусі прийняв рішення починаючи з 18:00 29 жовтня 2020 року тимчасово обмежити в’їзд на територію країни через н...
29/10/2020

Уряд Білорусі прийняв рішення починаючи з 18:00 29 жовтня 2020 року тимчасово обмежити в’їзд на територію країни через наземні пункти пропуску фізичних осіб з України, Латвії, Литви та Польщі.

Державний прикордонний комітет Білорусі пояснив запровадження тимчасових обмежень на білоруському кордоні складною епідемічною ситуацією у згаданих країнах.

Обмеження не поширюються на:

📌 співробітників дипломатичних представництв та консульських установ, документованих дипломатичними та службовими паспортами

📌 водіїв транспортних засобів, які здійснюють міжнародні автомобільні перевезення

📌 членів бригад потягів міжнародного залізничного сполучення

Водночас, за попередньою інформацією, пункт пропуску в міжнародному аеропорту Мінська функціонуватиме без обмежень.

🇺🇦📝До Дня української писемності та мови МІОК запрошує на Вебінар-презентація "Мова - ключ до України", у межах якого ві...
29/10/2020

🇺🇦📝До Дня української писемності та мови МІОК запрошує на Вебінар-презентація "Мова - ключ до України", у межах якого відбудуться презентація нових навчальних видань «Ключ до України: міста і люди» (у двох частинах) та дискусія «Сучасні навчальні видання з української мови як іноземної як засіб промоції України».

До участі запрошуються гості з України та з-за кордону: педагоги, науковці, працівники освіти та усіх, хто цікавиться вивченням української мови як іноземної.

📅Подія відбудеться онлайн на платформі Zoom у п’ятницю, 6 листопада. Початок о 16:00. Участь у заході безкоштовна. Попередньо зареєструватися можна, заповнивши форму за адресою: https://bit.ly/30JT4xn.

✍️🇺🇦 Щороку 9 листопада в День української писемності та мови в Україні та за її межами традиційно проводиться Радіодикт...
28/10/2020

✍️🇺🇦 Щороку 9 листопада в День української писемності та мови в Україні та за її межами традиційно проводиться Радіодиктант національної єдності.

Акцію започатковано у 2000 році задля єднання навколо української мови. Цьогоріч їй виповнюється 20 років.

Нині акція буде ще цікавішою. Адже текст диктанту доручено написати Іванові Малковичу, а прочитає його акторка Римма Зюбіна.

Ювілейний Радіодиктант національної єдності транслюватиметься на усіх платформах Суспільного мовника (UA: Українське радіо, UA: ПЕРШИЙ та соцмережі).

Долучайтеся, друзі!

#українськамова #радіодиктант2020

🤩Great opportunity to visit Ivan Franko Museum without leaving home!A virtual museum was presented in Kyiv, which provid...
27/10/2020
Не виходячи з дому: віртуальна прогулянка музеєм родини Івана Франка - Віртуальний музей Іван Франко у Києві

🤩Great opportunity to visit Ivan Franko Museum without leaving home!

A virtual museum was presented in Kyiv, which provides 3D tours of the halls of the Ivan Franko family’s apartment-museum with Ukrainian, English and German audioguides.

Virtual 3D journey, where you will have an opportunity to see the exhibition, archive of documents, letters and photos, can be done on a special website: https://bit.ly/2HBD2Pd

***
🤩Можливість відвідати музей родини Івана Франка, не виходячи з дому!

У Києві презентували віртуальний музей, який містить 3D-тури залами квартири-музею родини Івана Франка та аудіогіди українською, англійською та німецькою мовами.

Віртуальну 3D-мандрівку родинним помешканням Франків, де Ви матимете можливість подивитись експозицію, розглянути архів документів, листів та фотографій, можна здійснити на спеціальному сайті: https://bit.ly/37JcRBh

3D-тури та аудіогіди різними мовами: у Києві відкрили віртуальний музей Івана Франка.

29 жовтня - 2 листопада 2020 року Юнацька Збірна України з бадмінтону виступить на Командному Чемпіонаті Європи з бадмін...
26/10/2020

29 жовтня - 2 листопада 2020 року Юнацька Збірна України з бадмінтону виступить на Командному Чемпіонаті Європи з бадмінтону 2020 у Фінляндії! 🏸🇺🇦🇫🇮

🎉 Готуємося вболівати і читаємо подробиці на сайті Федерація бадмінтону України / Ukrainian badminton federation: https://bit.ly/2J0FIGM

У Гельсінкі завершився триденний кінофестиваль Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days  🇺🇦🎬Так, у рамках оста...
25/10/2020

У Гельсінкі завершився триденний кінофестиваль Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days 🇺🇦🎬

Так, у рамках останнього дня фестивалю відбувся показ українського комедійного фільму Наші Котики / Lethal Kittens, який не залишив байдужим жодного глядача.

Після показу кінокартини на численні запитання глядачів відповідали у форматі Zoom режисер Володимир Тихий та продюсерка фільму Уляна Супрун.

Подивитись запис Zoom-конференції можна за посиланням: https://bit.ly/2J5tTzf.

Висловлюємо щиру вдячність Ukrainian Association in Finland за бездоганну організацію заходу, а також всім спікерам, партнерам та гостям фестивалю!

До зустрічі у наступному році!

Photo by Inna Finland

У Гельсінкі тривають Дні українського кіно 🇺🇦🍿24 жовтня 2020 року у рамках другого дня кінофестивалю відбувся показ драм...
24/10/2020

У Гельсінкі тривають Дні українського кіно 🇺🇦🍿

24 жовтня 2020 року у рамках другого дня кінофестивалю відбувся показ драми "Атлантида", реж. Валентина Васяновича.

Про сюжет стрічки, її головних героїв та міжнародні досягнення фільму розповіла присутнім головна організаторка Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days Наталя Терамае:

- події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернений до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання;

- усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк;

- у вересні 2020 року фільм був висунутий від України на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм";

- прем’єра «Атлантиди» відбулася на Венеціанському кінофестивалі, де вона отримала приз як найкращий фільм в категорії «Горизонти». Картину показали на більш ніж 50 фестивалях, де вона отримала ще чотири Гран-прі.

Крім того, з нагоди показу фільму присутніх привітав автор сценарію, режисер, оператор та співпродюсер Валентин Васянович.

Дні українського кіно у Гельсінкі організовано Товариством українців у Фінляндії та ГО "Незалежні культурні ініціативи" за підтримки Посольства України у Фінляндській Республіці, Державного агентства України з питань кіно та Arts Promotion Center Finland.

#uafilminhel

У Гельсінкі стартували Дні українського кіно 🇺🇦🎬23 жовтня 2020 р. в Гельсінкі розпочався український кінофестиваль "Ukra...
24/10/2020

У Гельсінкі стартували Дні українського кіно 🇺🇦🎬

23 жовтня 2020 р. в Гельсінкі розпочався український кінофестиваль "Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days", який цього року проходить в новому та найсучаснішому фінському кінотеатрі Cinamon Suomi.

З початком фестивалю присутніх привітали другий секретар Посольства України в Фінляндії Вікторія Конончук та голова Товариства українців у Фінляндії Тетяна Мустонен.

“Дякуємо, що незважаючи на всі цьогорічні виклики пандемії, так багато з вас сьогодні приєдналися до нашого свята українського кіно. Щиро сподіваємось, що цьогорічний фестиваль не лише сприятиме просуванню українського кіно у Фінляндії та створенню культурних зв’язків між фінами та українцями, але й стане чудовою платформою для взаємного діалогу та спільного дозвілля. Бажаємо приємного перегляду і незабутніх вражень”, - зазначила Вікторія Конончук.

У свою чергу Тетяна Мустонен підкреслила, що товариство планує і надалі розвивати фестиваль і в наступному році представити українське кіно також і в інших містах Фінляндії.

Так, у рамках першого дня кінофестивалю відбувся показ найкращої української кіностічки 2019 року - “Мої думки тихі”, реж. Антоніо Лукіч. З нагоди показу фільму аудиторію привітала акторка Ірма Вітовська-Ванца 🤩

З нетерпінням очікуємо сьогоднішній показ другого фільму - Атлантиду! Приєднуйтесь! 🍿

Дні українського кіно у Гельсінкі організовано Ukrainian Association in Finland та ГО "Незалежні культурні ініціативи" за підтримки Посольства України у Фінляндській Республіці, ДержКіно України та Arts Promotion Center Finland.

Через пандемію коронавірусу цьогорічний фестиваль відбувається за обмеженої кількості глядачів та з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних рекомендацій уряду Фінляндії.

#uafilminhel

23/10/2020
#ExploreUkraineNow

🇺🇦#UkraineNOW - Borscht, black soil, organic food, and much more!

Check out new video by UkraineWorld & Ukrainian Institute - Український інститут about Ukraine's journey from enduring 20th-century famines to becoming a top food exporter 🌾🌎

22/10/2020
Ukrainian Film Days in Helsinki 2020

@Ukrainalaisen elokuvan päivät/ Ukrainian film days starts already tomorrow! 🤩

The festival will run from 23-25 Oct at Cinamon Suomi and will feature the most anticipated and worth seeing Ukrainian movies:

🎬 @Мої думки тихі / My Thoughts Are Silent by Antonio Lukić
Tickets: bit.ly/2SLHPjf

🎬 Атлантида / Atlantis by Valentyn Vasyanovych, Ukraine’s Oscar candidate
Tickets: bit.ly/36Kx09y

🎬 Наші Котики / Lethal Kittens by Volodymyr Tykhyy
Tickets: bit.ly/2GF57VM

Cant' wait to see you all at Opening event tomorrow!

20/10/2020
www.president.gov.ua

🇺🇦🇫🇮 Указом Президента України від 19 жовтня 2020 р. № 453/2020 Діброву Ольгу Олександрівну призначено Надзвичайним і Повноважним Послом України у Фінляндській Республіці.

🇺🇦🇫🇮 By the Decree of the President of Ukraine of October 19, 2020, No. 453/2020 Olga Dibrova was appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Ukraine to the Republic of Finland.

https://www.president.gov.ua/documents/4532020-35377

Розпочинаємо тиждень вашою улюбленою рубрикою #КонсулДопомагаєСьогодні у фокусі тема, що цікавить багатьох українців, як...
19/10/2020

Розпочинаємо тиждень вашою улюбленою рубрикою #КонсулДопомагає

Сьогодні у фокусі тема, що цікавить багатьох українців, які проживають за кордоном, – питання громадянства. Отже,
📌 хто є громадянином України
📌 як дізнатися, чи маю я українське громадянство
📌 у чому різниця між громадянином України та закордонним українцем?

Почнемо з простого:

❗️Громадянин України – це особа, яка має громадянство України, а закордонний українець – це громадянин іноземної держави українського етнічного походження, який не має українського громадянства і отримав статус закордонного українця у визначеному законодавством порядку.

❓Нас часто запитують, як дізнатися, чи я є громадянином України, якщо, наприклад, я ніколи не мав українського паспорта, оскільки виїхав у далекому дитинстві з батьками в іншу державу і з тих часів не приїжджав в Україну.

Роз’яснюємо

🇺🇦 громадянами України, зокрема, є:

✔️ особи, народжені після 24 серпня 1991 року, на момент народження яких, один з батьків був громадянином України (є певні малочисельні винятки стосовно народжених до 01.03.2001 за кордоном, про деталі вам розкаже консул в країні вашого проживання)

✔️ усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року постійно проживали на території України

✔️ особи, які на момент набрання чинності Законом України "Про громадянство України" 13 листопада 1991 року, проживали в Україні і не були громадянами інших держав

Тому, якщо ви припускаєте свою можливу приналежність до громадянства України, будь ласка, звертайтеся до найближчого дипломатичного представництва та консульської установи України із заявою про перевірку належності до громадянства України.

Наші консули зроблять необхідні перевірки та поінформують про результати. У разі підтвердження ви зможете оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон та користуватися усіма правами громадянина України.

❓ Іншим частим запитанням є: «Чи втратив я громадянство України, якщо термін дії мого закордонного паспорта закінчився або я загубив паспорт».

Відповідь – ні, в жодному разі у такому випадку ви не втрачаєте громадянство України. Не забуваймо #КонсулПоруч 🇺🇦 Необхідно просто звернутися до найближчого консульства і поновити паспортний документ. Україна гарантує захист своїм громадянам за кордоном навіть у таких випадках.

Osoite

Vähäniityntie 9
Helsinki
00570

Aukioloajat

Maanantai 09:00 - 18:00
Tiistai 09:00 - 18:00
Keskiviikko 09:00 - 18:00
Torstai 09:00 - 18:00
Perjantai 09:00 - 18:00

Hälytykset

Tiedä ensimmäisenä ja anna meille oikeus lähettää sinulle sähköpostitse uutisia ja promootioita Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland :ltä. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua milloin tahansa.

Ota Yhteyttä Yritys

Lähetä viesti Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland :lle:

Videot

Lähellä hallituksen palvelut