26/05/2026
Kinek mi okoz örömöt! 😊☺️
- Ha már a téli időszakban hónapokig tartó adventi varázslat nem,
- Ha a számos színvonalas, többségében a Lakosság számára ingyenes rendezvény nem
- Ha már a Városunkba a két év alatt, közel egy milliárd forint összegű támogatások nem
- Ha már a számtalan ránk hagyott szabálytalanság feltárása és folyamatban lévő fölszámolása nem,
Egy valami legalább mégis örömöt tud okozni a KBE képviselőinek.
Mégpedig az a friss, a Lakosság számára rendkívül releváns döntés, miszerint a polgármesterek fizetése jelentősen csökken!
Nos, mikor én elvállaltam ezt a feladatot minden felelősségével együtt, őszintén fogalmam sem volt arról, hogy milyen díjazásban részesülök. Akkor és most sem, illetve a jövőben sem ez határozza meg a hivatásom.
A jelenlegi díjazásom mindenkori nyilvános adat, így nem árulok el nagy titkot és nem is én határozok róla, nettó 1.331.396 forint.
Ez az összeg az, amiért felelek közel 17000 Emberért és jelenleg közel 7 milliárd forintért amit a költségvetés meghatároz.
Ez az az összeg, amiből az EpiPeneket vásároltam az óvodáknak, ez az az összeg amiből a Vöröskeresztet támogattam több százezer forinttal és még folytathatnám a sort, de a lényeg nem ez.
A lényeg az, hogy amennyiben ez az összeg jelentősen csökken is, sem a kötelesség tudatom sem a hitem mely szerint a jó előbb utóbb utat tör magának, nem változik.
Én őszintén tudok örülni annak, hogy ez Önöknek örömöt okoz, de a rossz hír az, hogy ettől Önöknek sem a lelkük sem a szándékuk de még a munkabérük sem lesz több.
Tudják az ember magán és magának tud a legtöbbet spórolni, nem pedig másokon, ebben az esetben mint oly számtalan alkalommal már mondjuk ha csöndben maradtak volna!
De ki minek örül, ez is valami!
Van aki szeret adni és van aki csak elvesz 💁♀️