17/03/2026
Képviselői gondolatok:
Eltelt közel másfél év a jelenlegi polgármester és testület megválasztása óta.☝️
Milyen új és előremutató dolgok történnek a városban❓
Tulajdonképpen SEMMI nagyszabású terv nem született❗
Megkezdődtek illetve folytatódnak az előző ciklusban megkezdett tervek, munkák.
Az összes jelenlegi jelentős projekt előkészítése, tervezése, a hozzájuk szükséges források kigazdálkodása az előző ciklus polgármesterének, a testületnek és a Hivatal dolgozóinak munkáját dicsérik.☝️
Mi történik most❓
Látványos, de igazából nem jelentős munkák. Pl. a lakosság fizeti ki az új padok és a fecskefészkek kihelyezését.😯
Az Önkormányzat bevételi forrásai lecsökkentek, a kiadások egyre nőnek.☝️
Mivel egyenlíti ki ezt a polgármester❓
Önkormányzati ingatlanok eladásával❗ Marad vajon a ciklus végére bármilyen vagyona a városnak, vagy mindent felélünk? Mi lesz ezután? Gazdasági csődbe jut a város?🤔
A polgármesternek, város vezetésének azon kellene dolgoznia, hogy nőjenek a város bevételei, akár saját beruházásokkal!☝️
Ezzel szemben a polgármester "jól átgondolt" intézkedései tönkreteszik a helyi (adófizető) vállalkozókat. A KIK után a SINSAY szeretne üzletet nyitni a városban. Akkor a generációk óta itt élő és dolgozó ruházati és cipő üzletek (Delta, Kalmár) lehúzhatják a rolót? Így támogatjuk a helyi megbecsült és köztiszteletben álló vállalkozóinkat?😞
Természetesen nem a Homasita vagy az Unix jönne a városba, mert az tönkretenné a helyi autósboltot.😉
Bele sem szeretnék gondolni, hogy mely külföldi üzletláncok melyik helyi vállalkozásokat tennék tönkre. 😞
Azon lehetne gondolkodni, hogy olyan szolgáltatásokat hozzunk ide amik jelenleg nincsenek, de szükség lenne rájuk.
Felszámoljuk a nagyhírű Agárdi Popstrandot, és helyette a korábbi képviselői javaslatok ellenére sem építünk újat. Azonban a város megfinanszírozza a Surf Camping elektromos hálózatának bővítését, ami nem termel a városnak közvetlen bevételt.☝️
Lehet lobbizni a Velencei-tó vízpótlásáért (támadni a kormányt), miközben nem teszünk semmit a vízpótlásért városi szinten, és a vízminőség javítása érdekében. Közel 7 éve elkészült egy engedélyezési terv a csapadék, illetve felszíni vizek elvezetésére. De nem aktualizáljuk, hanem inkább milliókért újat készíttetünk. A pályázati ár közel 20%-áért egy tervkorszerűségi felülvizsgálat elegendő lenne. Ezzel a vízmegtartást és a tó vízpótlását lehetne biztosítani. Azt sem lenne rossz átgondolni, hogy az esőkertek létesítése, vagy a Velencei-tó vízszintje a fontosabb.🤔
Mindenki jól tudja, hogy mennyire elavult a közüzemi hálózat, aminek a fejlesztésére a polgármester választási programjában ígéretet tett. Ezzel szemben a lakosság számának növelése történik, a jelenlegi kapacitási igényt kielégíti képtelen közművek ellenére az építési telek eladásával.😡
Természetesen az önálló gondolat a legkevesebb. Mindig mindenben a lakosság javaslatát várják. Szerintem úgy működne jól ha a vezetői javaslatokat lakossági fórumon vitatnánk meg az emberekkel, figyelembe véve a lakossági igényeket. 🤔
Folyt.köv.