Digitális Polgári Kör - Makó

Digitális Polgári Kör - Makó Makói Digitális Polgári Kör

Makó, 2025. augusztus 29. – Makó város képviselő-testülete csütörtök esti ülésén elfogadta azt a rendeletet, amely a jöv...
30/08/2025

Makó, 2025. augusztus 29. – Makó város képviselő-testülete csütörtök esti ülésén elfogadta azt a rendeletet, amely a jövőben szigorúan szabályozza, ki költözhet a városba. A döntés célja – a hivatalos indoklás szerint – a „makói hagyma szellemiségének és identitásának megőrzése”.

Az önkormányzati rendelet szerint a városban csak azok létesíthetnek lakcímet, akik sikeresen teljesítik a kötelező Hagyma-kompatibilitási Tesztet.

A teszt három részből áll:

24 órás könnyállósági vizsga, melynek során a jelentkezőnek zárt szobában kell folyamatosan hagymát pucolnia.

Éneklési próba, amelyben a magyar himnuszt kell visszafelé előadni, miközben két fej hagymával zsonglőrködik.

Uborka-ellenállási felmérés, melynek során pszichológusok vizsgálják, hogy a pályázó gondol-e uborkára hagymavágás közben.

A városvezetés közölte: munkanélküliek is letelepedhetnek, de nekik vállalniuk kell, hogy minden pénteken a Hagymaszobor körül éneklik a város hivatalos indulóját: „Sírás nélkül nincs hagyomány”.

Tiltott csoportnak minősülnek azok, akik valaha fokhagymát helyeztek vöröshagyma elé az élelmiszerboltban, illetve akik egyszer sem tudták kimondani háromszor gyorsan a „Makói makói hagyma hagyomány” kifejezést.

A rendelet indoklásában a polgármester kiemelte:

> „Makó falakat nem épít, mi rétegeket húzunk. A hagyma megvéd bennünket a nem ide valóktól.

A rendelet szeptember 1-jén lép hatályba, a hagymakompatibilitási vizsgáztatást a Hagymamúzeum udvarán rendezik meg.

hát tegnap elmentünk a Balatonra, nagyon szép volt, sütött a nap és sok fiatal is volt, de rendesek voltakde hazafelé......
03/08/2025

hát tegnap elmentünk a Balatonra, nagyon szép volt, sütött a nap és sok fiatal is volt, de rendesek voltak

de hazafelé... hát az a vonat olyan gyönyörű volt, hogy csak néztem
tiszta volt minden, a nap úgy sütött be az ablakon, mint régen a nagymamánál
az ülések is puhák voltak, és úgy ment, mint a szél

néztem ki, a mezőket, fákat, magyar tájat... hát úgy megnyugodott a szívem

ilyen szép országban élünk, csak meg kell látni

a Sanyi hozott szendvicset is, de kicsit csípős volt

na majd még írok ha sikerül belépni megint ide, a Zsuzsi segített most is

01/08/2025

Gizi gyere át segíts már!!

01/08/2025

Miért látóm azokat akiket már tiltottam???

01/08/2025

Hogy kell törölni?

01/08/2025

A magyar út nem zsákutca, hanem virágzó főút.
🇭🇺 Orbán Viktor 🇭🇺

01/08/2025

Fejezzük ne mostmár a nevető jeleket!!! Ki lesztek fenyképezve!!! Nem szégyenlitek magatokat!!!

01/08/2025

A magyar ember nem hátrál, épít – és közben felvirágzik az ország.
🇭🇺Orbán Viktor 🇭🇺

31/07/2025

Itt ezen az oldalon írjatok mert nem tudók vissza menni a saját oldalamra

31/07/2025

Ezt ma posztoljátok ki: „A cél az, hogy minden magyar ember léphessen egyet előre. Hogy minden évben egy kicsit jobban éljen, mint az azt megelőző évben.”
Orbán Viktor

31/07/2025

Puszillak drága nagyon csinos vagy

31/07/2025

Apád a Tisza!!

Cím

Makó

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Digitális Polgári Kör - Makó új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás