08/04/2019
https://www.facebook.com/62894440884/posts/10156346306860885/
Van-e politikai szándék a könyv (az abban való együttműködésem) mögött, ha nincs?:-) Sokan teszik fel nekem ezt a kérdést, amióta napvilágot látott a hír, hogy április 12-én megjelenik a Frontsebészet – Egy év, egy kormány, egy forint című könyv Szabó Brigitta, Lakner Zoltán, Pungor András, Faragó József tollából, Tóth Ákos szerkesztésében. A kötet a válságkezelő kormány egy esztendejét dolgozza fel, és a benne található interjúban így válaszolok a fönti kérdésre:
„Nyilván ezt a könyvet is sokan a visszatérés előkészítéseként fogják értelmezni, holott teljesen más oka van, hogy együttműködöm az elkészültében. Azért döntöttem így, mert tíz év talán már ad elég történelmi távlatot. És mert szerettem volna emléket állítani annak az egy évnek, a kollégáimnak, hogy ne mondjam: bajtársaimnak, akik vállalták a küzdelmet, a személyes kockázatot egy meglehetősen reménytelennek tűnő és minimum hálátlan helyzetben. És persze meg akartam tisztítani a politikai célú hazugságoktól ezt a történetet azok számára, akik visszanézve a tényekre kíváncsiak. Akiket nem a propaganda vagy az önigazolás érdekel, hanem szeretnének megismerkedni a történet belső mozgatórugóival és tanulságaival. Sokan mondták nekem azt is, hogy érdemes lenne emlékeztetni, hogy létezhet alternatívája annak a kormányzati és politikai magatartásnak, ami a magyar politikát az elmúlt húsz évben döntően meghatározta. Hátha lesz még, aki hasznát veszi egyszer.”