30/03/2026
Mi senkitől sem fogunk elnézést kérni azért, amiért azt képviseljük, amiben hiszünk.
Nem fogunk lemondani az elveinkről és értékeinkről, nem fogunk lemondani a minket támogatókról, és nem fogjuk Wass Albertre cserélni Esterházy-t, csak mert állítólag „ezzel lehet nyerni”. Ahogy nem fogjuk eldugni az EU-zászlót, nem fogunk a Fidesszel és a Mi Hazánkkal együtt szavazni az Európai Parlamentben, nem fogunk Bocskait húzni, és nem fogunk kiugrott fideszeseket sem indítani a választáson.
Látom, hogy nagyon sokan próbálnak, akarnak meghasonulni. Maguk előtt is mentegetik, hogy liberálisként vagy zöldként terveznek a Tiszára szavazni. „Jó, de most rá KELL szavazni”, „később majd újra lesz liberális/zöld/baloldali párt”, „csak egy napra kell lemondanom arról, amit gondolok”.
Szomorú ezt látni, főleg azért, mert mi is tudjuk, és legbelül ők is tudják, hogy ezek nem igazak:
- Nem, nincs olyan, hogy valakire szavazni KELL, a szavazati jog épp arról szól, hogy a tiéd a döntés és a felelősség. Igen, a kormányváltáshoz ellenzékire kell szavaznod, de minden ellenzéki lista a Fidesztől vesz el szavazatot.
- Nem, nem lesz később semmi, amiért a választás estéjén nem harcoltál meg. Ha úgy döntesz, hogy aznap este nincs szükség a baloldalra, akkor úgy döntesz, hogy általában nincs szükség a baloldalra. Dönthetsz így, de tudd, hogy mit teszel.
- És nem, nem egy napra kell lemondanod arról, amit gondolsz, hanem legalább 4 évre. Vagy többre, nem tudjuk.
Egy biztos: mi, DK-sok maradunk, akik tegnap voltunk, és holnap is azok leszünk, akik ma vagyunk. És ha a Fidesz nem tudott megtörni minket 15 év alatt, akkor más sem fog.
Hajrá DK!