DK Tiszaalpár

DK Tiszaalpár A demokrácia híveinek, a diktatúra ellenségeinek
www.sokakmagyarorszaga.hu A Sokak Magyarországa a Te otthonod, ahol jó élni, ahova jó hazajönni.

Ahol nem az gyógyul, akinek kapcsolata és pénze van, hanem akinek szüksége van rá. Nem csak az tanul, aki tehetős, hanem akinek tehetsége és szorgalma van. Ahol a fizetésből meg lehet élni. A mai Magyarország nem ilyen hely. Orbán Viktor és a Fidesz elárulta a magyarokat és elrabolta tőlünk a hazánkat. Veled együtt, közösen visszavesszük tőle. Így lesz Magyarország újra a Sokak szabad Magyarországa.

10/04/2026

Hallgatom ma reggel Orbánt, és egyre biztosabb vagyok benne, hogy vasárnap megmutatjuk:
az erő nem erőszak.
Az erő méltóság.
Az erő büszkeség.

Orbán évtizedek óta összemossa az erőt az erőszakkal.
Megfélemlít, tönkretesz, eltipor mindenkit, aki szembe mer menni vele.
Orbán rendszerével együtt buknia kell az erőszakra építő világnak is.
Mi, DK-sok, erre vagyunk garancia.

06/04/2026
06/04/2026
06/04/2026
06/04/2026
04/04/2026

Minden egyes baloldali vagy Kutyapártos visszalépés ma már nem növeli, hanem csökkenti az összellenzéki szavazatok számát. Ez a helyzet, és ideje kimondani.

Azok a DK-s és Kutyapárti szavazók, akik az elmúlt két évben sem lettek Tisza-szavazók, nem véletlenül döntöttek így. Ennek oka van. És az elmúlt napok gesztusaira adott arrogáns, elutasító válaszok csak tovább növelték azok számát, akik végképp nem kérnek ebből és ha nincs kire szavazniuk, otthon maradnak. És ez a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjének felelőssége mert nem növeli ezekben az emberekben a bizalmat az, ha fideszes erőpolitikával találkoznak a Tisza párt részéről.

Ezek az emberek nem bíznak Magyar Péterben. Nem bíznak a Tiszában. És ezt nem lehet lesöpörni az asztalról. Sokféle okuk van: a NER-ben vállalt szerep, az erőpolitika hangja, a stílus, a személyiség. Lehet nem szeretni ezt hallani — de attól még igaz.
Márpedig ők is kellenek a kormányváltáshoz.

Azok az emberek, akik nem hajlandók „befogni az orrukat”. Akiknek garancia kell arra, hogy az Orbán-rendszer egyetlen eleme sem tér vissza más néven. Akik nem kérnek ugyanabból más csomagolásban. Az ő szavazatuk is számít.

Ha valódi változást akarunk, akkor nem lehet lenézni, elhallgattatni vagy kirekeszteni őket. Meg kell érteni őket. És garanciát kell adni nekik. Különben veszélyben a kormányváltás.

Ez a garancia a DK. Április 12-én minden DK-ra leadott szavazat kormányváltó szavazat.

30/03/2026

Mi senkitől sem fogunk elnézést kérni azért, amiért azt képviseljük, amiben hiszünk.

Nem fogunk lemondani az elveinkről és értékeinkről, nem fogunk lemondani a minket támogatókról, és nem fogjuk Wass Albertre cserélni Esterházy-t, csak mert állítólag „ezzel lehet nyerni”. Ahogy nem fogjuk eldugni az EU-zászlót, nem fogunk a Fidesszel és a Mi Hazánkkal együtt szavazni az Európai Parlamentben, nem fogunk Bocskait húzni, és nem fogunk kiugrott fideszeseket sem indítani a választáson.

Látom, hogy nagyon sokan próbálnak, akarnak meghasonulni. Maguk előtt is mentegetik, hogy liberálisként vagy zöldként terveznek a Tiszára szavazni. „Jó, de most rá KELL szavazni”, „később majd újra lesz liberális/zöld/baloldali párt”, „csak egy napra kell lemondanom arról, amit gondolok”.

Szomorú ezt látni, főleg azért, mert mi is tudjuk, és legbelül ők is tudják, hogy ezek nem igazak:
- Nem, nincs olyan, hogy valakire szavazni KELL, a szavazati jog épp arról szól, hogy a tiéd a döntés és a felelősség. Igen, a kormányváltáshoz ellenzékire kell szavaznod, de minden ellenzéki lista a Fidesztől vesz el szavazatot.
- Nem, nem lesz később semmi, amiért a választás estéjén nem harcoltál meg. Ha úgy döntesz, hogy aznap este nincs szükség a baloldalra, akkor úgy döntesz, hogy általában nincs szükség a baloldalra. Dönthetsz így, de tudd, hogy mit teszel.
- És nem, nem egy napra kell lemondanod arról, amit gondolsz, hanem legalább 4 évre. Vagy többre, nem tudjuk.

Egy biztos: mi, DK-sok maradunk, akik tegnap voltunk, és holnap is azok leszünk, akik ma vagyunk. És ha a Fidesz nem tudott megtörni minket 15 év alatt, akkor más sem fog.

Hajrá DK!

23/03/2026
23/03/2026
17/03/2026

Cím

Tiszaalpár

Telefonszám

+36204062664

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni DK Tiszaalpár új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése DK Tiszaalpár számára:

Megosztás