01/06/2026
Mára már a Napnál világosabb a Szatmár-Beregben élő emberek jogos, világos, egyértelmű álláspontja azzal kapcsolatban, hogy itt nálunk mikor lesz valódi, és érezhető mindenki számára a rendszerváltás.
Ha végig megyünk Szatmár-Bereg falvainak utcáin, és random megkérdezünk erről a témáról embereket, azt fogjuk észrevenni, hogy még a Fideszhez legközelebb állók egy jelentős része is (polgármesterek, üzletemberek, kormányhivatali tisztviselők) azt gondolja, hogy van néhány drasztikus, szigorú, ugyanakkor égetően fontos lépés amit meg kell lépni ahhoz, hogy a régi rendszer kiszolgálói, a gyűlöletkeltők, az államra kullancsként tapadók, a kiszolgáltatottság vámszedői, az urambátyám világ elvárásait túlteljesítők ne térhessenek vissza kisnyilas módjára gyorsan jelmezt cserélve.
1. Végrehajtó maffia megszüntetése, felelősségre vonása:
Kevés olyan hely van ebben a gyönyörű országban, ahol ennyire beférkőzne az emberek életébe pofátlan tolvaj módon az Orbán-rendszer jóváhagyásával felépített, üzleti alapon működoʻ, a szegény, krízíshelyzetben lévő népet kifosztó bagázs mint itt Szatmár-Beregben. Ritka mint a fehér holló, akiknek itt nem keserítette meg az életét a nyomor, a kiszolgáltatottság, a krízishelyzet itteni vámszedője, akinek a nevét leírni is egyenlő a szégyennel. Kénye, kedve szerint minden apró jogszabályi lehetőséget, és rést kihasználva, saját indokolatlan, szükségtelen költségeit az emberek nyakába akasztva foszfotta ki a szatmári embereket.
Nagy reménységgel várjuk a hamarosan megszülető új végrehajtási törvényt, és nagy örömmel halljuk, hogy a végrehajtási visszaélések feltárására is vizsgálóbizottság fog létrejönni.
Nagyon bízunk benne, és hatalmas szükség lenne rá, hogy ezen vizsgálóbizottság munkája alatt, a kifosztott, tönkretett, megkárosított emberek gyorsan, hatékonyan tudják tájékoztatni saját tapasztalataikról az illetékeseket.
De nem elég önmagában csak a struktúrát átalakítani. Ezeket a bűnözőket többé nem szabad hagyni működni. Az elkövetkező nonprofit végrehajtási rendszerben nem lehetnek ott kutya szemekkel, ártatlan ma született bárányként azok, akiknek többezer ember a nyomorát köszönheti
NEKI MENNIE KELL, ÉS MENNI IS FOG.
Ez nem csak egy párt, vagy egy új kormány akarata, hanem magáé a népé. És a nép akarata utat tör magának, és minden felelős politikusnak elsősorban a nép akaratát kell tükröznie, hiszen az emberek a munkáltatói a politikusoknak.
2. A térség egészségügyi ellátását szétverő politikusok, és az általuk kinevezett különböző magasrangú tisztségviselők eltávolítása:
Aligha van még olyan égetően fájdalmas, sőt ijesztő probléma Szatmár-Beregben, mint az egészségügy helyzete.
A Covid tombolása óta megszünt, azóta újra nem nyitott sürgősségi osztályok, és a covid előtt vagy azután bezárt osztályok újranyitását, a kórházaink színvonalának helyreállítását nem csak kéri, egyenesen követeli a nép. Annyi felesleges kiadásra, annyi szükségtelen beruházásra volt pénz, hogy a tűzhöz közel ülők tarisznyája teljen, de arra nem, ami minden embert így vagy úgy érint. És ami bizony sokszor élet-halál kérdése is lehet.
Hányezer honfitársunk is hal meg évente az egészségügy állapota miatt ? Na ugye.
A felelősöket nem elég figyelmeztetni, illedelmesen rájuk szólni. Ők verték szét az egészségügyünket, és az előző rezsim ültette őket a nyakunkra. Ők a pozíciójukkal nem a magyar emberek egészségét, ellátásuk biztonságát szolgálták, hanem a rezsim érdekeit.
NEKIK MENNIÜK KELL, ÉS MENNI IS FOGNAK‼️‼️‼️
3. Az urambátyám kirekesztő, szégyenteljes, rothadó világának felszámolása:
Vannak munkahelyek, legyenek azok állami szervezetek, vagy akár magánkézben lévő cégek, ahol köztudott, egyértelmű, nyílt titok, íratlan törvény volt ezen a vidéken, hogy vannak egyes csoportjai a társadalomnak akiket semmiképp nem vettek fel oda dolgozni. Hiába az elhivatottság, a képzettség, a jó eredmények.
Ezeket mindenki tudja, csak soha senki nem állt azok mellé, akik elkezdték volna ezt feltárni. Mindenki tudja, de mégsem tudta soha senki bizonyítani. Miről beszélek ? Ismerős az, amikor tudjuk, hogy megvan a végzettségünk, megvan a képességünk, és akarjuk is csinálni, de nagyon jól tudjuk hogy arra a bizonyos munkahelyre roma ember soha nem fog bekerülni?
Vagy amikor magasan kvalifikált, jól szituált, magas beosztású emberektől elhangzott, hogy hiába jelentkezel, mert ellenzéki úgysem kerül be ?
Vagy amikor tisztán tudod, hogy nincs befolyásos ismerősöd azon a bizonyos helyen, nincs aki szóljon az érdekedben és protekció nélkül esélyed sincs.
Bizony nem meséket mondunk el. Ezek valós történetek, valós hús-vér emberekkel, valós élethelyzetekkel. És ezeket a dolgokat valós állami szervezeteknél vagy magáncégeknél lévő magas beosztású emberek parancsolták, vagy csupán csak hallgatólagosan engedték meg. Aztán ahogy meghallották az új idők új dalait mindjárt úgy kezdték el eladni magukat, hogy parancsra tették, vagy belülről küzdöttek a rendszer ellen, mindig is ellenzékiek voltak. Ezeket a vezetőket, - legyenek azok bár akár rendészeti, akár egészségügyi, államigazgatási, vagy pénzügyi vezetők - minél hamarabb el kell távolítanunk ezeknek a helyeknek az éléről. És el is fogjuk. Mert nincs ember, nincs hatalom, nincs uraság, hűbérúr, főispán vagy bárki, aki a népakaratnak hosszútávon ellen tudna állni.
Lehet, hogy sok időnk, sok energiánk, pénzünk rá fog menni. De akkor is ezeket az embereket nyilvánosan fel kell kutatni, kellő bizonyítékot össze kell gyűjteni, és ország-világ előtt leleplezni.
De előbb hagyjunk nekik időt. Időt arra, hogy maguktól, méltósággal, emelt fővel távozzanak.
Inkább tegyék meg így, minthogy majd azt a szégyent viselniük kelljen, ami rájuk vár akkor, amikor az igazság fényre derül. Amikor az, amit a sötétben mondtak, a világosságban fog hallatszani.
Amikor minden, amit titokban tettek, a háztetőkről fogják zengeni.
Mert nincs olyan titok, amit a tyúk ki ne kaparjon .
Itt az ideje, hogy a régi vármegye-világ kapujának őrzői átadják a lehetőséget azoknak, akik valójában a szakértelmükkel, a tudásukkal, az emberségükkel, a tisztességükkel akarják ezt a hazát, és annak népét szolgálni. És akiknek valójában nem a származás, az anyagi helyzet, a protekció, vagy a politikai hovatartozás számít.
🇳🇪❤️🫶
EL FOGJUK EZT ÉRNI ‼️‼️‼️