25/05/2026
Faktiski ir sākusies Saldus kultūras nama nojaukšana.
Nojaukšana, kas ir rezultāts Saldus pašvaldības vadītāja nolaidībai un tīšai sabiedrības mantas iznīcināšanai. Šajā Kultūras nama sāgā redzam, cik veiksmīgi Māris Zusts ir manipulējis ar novada iedzīvotājiem, paužot sagrozītu un nepatiesu informāciju.
Sākotnēji vienmēr tika teikts, ka kultūras nama remontam nav naudas (Tikai nezinām, kāpēc ledus halles iegādei nauda atradās uzreiz?).
Pēc tam tika apgalvots, ka būves nojaukšana ir bijusi obligāta prasība Katastrofu pārvaldības centra būvniecībai. Tā tas nav, un to apliecina Iekšlietu ministrijas vēstule. Tāpat savā vēstulē Iekšlietu ministrijai M.Zusts ir apliecinājis, ka nepastāv šķēršļi kultūras nama nojaukšanai, kaut arī bija saņēmis aptaujas rezultātus, kur vairāk nekā 600 iedzīvotāju bija pret nojaukšanu.
Tāpat sabiedrība tiek maldināta, ka Saldū tiks uzbūvēts cits kultūras nams. M. Zusta speciāli izveidotā komisija nepilna gada laikā tā arī nav nonākusi pie konkrēta rezultāta – kur un ko būvēt vai pārbūvēt. Ir pilnīgi skaidrs, ka jauna nama būvniecība būs vairāk nekā divas reizes dārgāka nekā izmaksātu esošā KN remonts. Tādas naudas pašvaldībai nav, un nav arī iespēju aizņemties šādam mērķim.
Tas nozīmē, ka mums ir pēdējais brīdis nosargāt Saldus kultūras namu.
Šajās dienās esmu dzirdējis daudzus kultūras nama aizstāvjus sakām, ka neko vairs nevar darīt, ka viss ir nokavēts utt. Nokavēts būs tad, kad kultūras nams būs nojaukts. Šobrīd vēl ir cerība, ka, izraisot lielu sabiedrības pretestību, nojaukšanu var apturēt. Ja būsim tik apātiski, iebiedēti un kūtri, tad arī turpmāk visi lēmumi tiks pieņemti vienpersoniski.
Tiem, kuri baidās par Katastrofu pārvaldības centra būvniecības likteni – neuztraucieties, to noteikti uzbūvēs! Ja ne šeit, tad citā, tam piemērotākā vietā.
Aicinu katru padomāt, vai esat darījuši visu Saldus kultūras nama aizstāvībai. Pietiek pakļauties vietējā “ķeizariņa” iegribām! Ir laiks parādīt, ka Saldus novada iedzīvotājiem ir mugurkauls un apņēmība!
Celieties, ļaudis un parādiet savu nostāju! 🟨