02/09/2023
Dugo se nismo oglašavali,možda je došlo do nekog zasićenja a i nije bilo ni nečeg posebno zanimljivog o čemu bi mogli da pišemo.Bolje bi bilo da je ostalo tako.Eh,kako početi...po prvi put sam blokirao,još ne mogu da dodjem sebi.Boli brate moj,baš boli.Znao sam da se bliži trenutak kad ćeš otići sa ovog svijeta,nisam živio u iluzijama jer je ta prokleta bolest nadjačala mnoge prije tebe,rijetko ko je uspio da joj pobjegne.Nisam znao šta da ti poželim,Miško mi je stalno pričao da je stanje sve gore i da bukvalno nema nade da se nešto može učinjeti.Danima sam se vraćao mislima u prošlost,prisjećao se mnogih dogodovština sa tobom,osmijeh mi je stalno bio na licu jer je svaka uspomena sa tobom nezaboravna.Kako si me jednom odučio od bilijara,mislim da je 20:0 bilo za tebe,što bi rekli učinio si da nisam znao "dje sam konja svezao".Sjećam te se u mornarskoj uniformi,slika i prilika manekena,mogu zamisliti kakav si dar-mar pravio u ženskom svijetu.Vidio si svijeta kao malo ko,uvijek sam ti se divio zbog toga,posebno zbog tvojih priča o čuvenoj "Burbon street",ulici u Nju Orleansu.Mnogi od nas ga ni na karti ne bi mogli naći a ti si bio tamo.Pa onda Split i čuveno kupalište "Bačvice",kako si samo tamo uživao.Kad si se vratio sa broda izgledao si kao Konan...duga plava kosa,bio si prava Holivudska faca.Djeca smo bili,gledali smo u tebe kao u Boga jer si dosta toga prošao i vidio.Kako smo ti samo zavidjeli.Znam i za jednu Danijelu koja ti je svojevremeno ukrala srce,kako si lumpovao na onu pjesmu"Otišla je Danijela",vidio sam da ti je baš značila.Eh,brate moj...koliko toga bi još imalo da se ispriča.Prošlo ljeto sam te zadnji put vidio,taj dan neću zaboraviti dok sam živ.Toliko smijeha u jednom danu,pravo se društvo skupilo,baš si bio nevjerovatno raspoložen.Ništa nije predosjećalo zlo koje nadolazi.Kao grom iz vedra neba me pogodila vijest o tvojoj bolesti,nisam znao šta me je snašlo.Srce mi krvari brate,mnogo sam te volio.Ostaće mi vječna žal što se nisi ostvario kao roditelj jer sam siguran da bi bio "super tata".Ali,sudbina je izgleda tako htjela...prokleta da je.Plovi sad u miru "Marinero",plovi po nebeskim prostranstvima i na tom putu pozdravi Duma,Mata,Bidža,Ranka,Ciga,Boška,Irenu,Nikolinu,Luku i još mnoge drage osobe koje su prošle kroz naše živote i kroz ovo naše malo,zadnjih godina izmučeno selo.Voli te tvoj "Danov mali".