16/12/2020
W głowie się nie mieści 🤯
Koniecznie musicie się z tym zapoznać ↘️
👉 W lipcu działacze partii P*S z Bielska-Białej w trakcie kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy chwalili się kwotą, która w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiła do Bielska-Białej. Było to 34 499 608 zł.
👉 Teraz, kilka miesięcy później z tego samego Funduszu do miasta trafi dokładnie ZERO złotych. Miasto wnioskowało o wsparcie wielu inwestycji, jak np. budowa Domu Kultury w Straconce, modernizacja i doposażenie pawilonu I Beskidzkiego Centrum Onkologii, rozbudowa i przebudowa oraz wyposażenie budynków przedszkoli nr 4, 24, 30.
👉 Łącznie wnioskowana kwota to niemal 100 mln złotych, z której Bielsko-Biała nie otrzymało zupełnie nic. Zresztą w podobnej sytuacji znalazły się też inne miejscowości.
👉 Zwracam się więc do posłów i radnych P*S z Bielska-Białej z zapytaniem, jakie są powody takiej decyzji. Mam nadzieję, że będziemy w stanie je zrozumieć – zarówno ja, jak i niemal 200 tys. mieszkańców Bielska-Białej. To absolutny skandal by przydział środków odbywał się bez jakichkolwiek obiektywnie weryfikowalnych kryteriów i trybów odwoławczych ‼
Osobiście będę wnioskowała o fundusze dla szpitala w tych trudnych czasach.