Instruktor - Nordic Walking i Trekking. Stanisław Kowalcze

Instruktor - Nordic Walking i Trekking. Stanisław Kowalcze Zajęcia prowadzone indywidualnie lub grupowo z Nordic Walking. Nauka prawidłowego kroku i postawy przy marszu z kijami. Sport dla każdego i w każdym wieku. Witam.

Nazywam się Stanisław Kowalcze, jestem instruktorem Nordic walking. Szkoliłem się w Rzeszowskiej Akademi Sportu i tam też zdobyłem wiedzę potrzebną do szkolenia z zakresu marszu jakim jest Nordic Walking. W ślad za wieloma krajami Europy, również do Polski wkracza Nordic Walking. Jest to nowa forma aktywności ruchowej przewidziana dla każdego i w każdym wieku, którą można uprawiać przez cały rok i

w dowolnym miejscu. Nordic walking zwany również Marszem nordyckim to naturalny sposób poruszania się, wzbogacony techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych kijków. Ich umiejętne używanie angażuje w ruch górną część naszego tułowia. Prostota i łatwość takiej aktywności a zarazem jej bezpieczeństwo umożliwia uczestnictwo w niej osób w każdym wieku i różnej kondycji fizycznej. Nordic Walking jest coraz bardziej powszechny i polecany w zakresie medycyny, wychowania fizycznego i rehabilitacji. Z Nordic Walking mogą korzystać osoby wysportowane jak i te które nie posiadają dobrej kondycji fizycznej. Program dla tej ostatniej grupy układam indywidualnie dla każdego, powodując przy tym dobrą zabawę z ruchu na świeżym powietrzu. Po systematycznym chodzeniu min. 2 razy w tygodniu już po kilku zajęciach można zauważyć spadek masy ciała jak i lepszą kondycję. Nordic Walking naprawdę poprawia nasze samopoczucie. A jakie zalety ? Nordic Walking powoduje odciążenie nóg i rozłożenie całości obciążenia związanego z ruchem na ręce i górną cześć ciała. Dobrze wykonany marsz z kijami stymuluje ok. 90% mięsni ciała. Przy pływaniu (65%), joggingu (60%) czy jeździe na rowerze (40%) ta cyfra 90% mówi sama za siebie. Odpowiedni trening doprowadza bardzo szybko ćwiczących do wysiłku w strefie wszystkich grup mięsni. Stanowi on najkorzystniejszy zakres wysiłkowy ze względu na odchudzanie i usprawnianie narządów ruchu. Każdy, kto uprawia Nordic Walking znajdzie dla siebie korzyści. 1 intensywny trening, marsz około 1,5 godzinny to utrata ok. 0,8-1,2kg wagi, inni z kijami przejdą 20 km czując zmęczenie nóg zaledwie takie jak przy 3-4 km, wreszcie ci, którzy, na co dzień stronią od ruchu (np. z powodu bólu w stawach) dzięki z kijom Nordic Walking odczują efekt odciążenia wagi nawet do 30%. Wzmacniając niemal wszystkie mięśnie, buduje sprawność sercowo-naczyniową, efektywnie spala kalorie, odciąża stawy i rozluźnia napięcia mięśniowe. Nordic Walking jest bardzo bezpieczną formą ruchu, a przy jego uprawianiu nie obciążamy dodatkowo stawów, kręgosłupa czy też kończyn dolnych. Wielu lekarzy zaleca marsz z kijami jako część profilaktyki i dopełnienie działań rehabilitacyjnych zarówno z punktu widzenia ortopedii jak też kardiologii. Więc nic innego mi nie pozostaje jak zachęcić Was do ruchu, do aktywnego przyjemnego zmęczenia się na moich spacerach. Pozdrawiam Stanisław Kowalcze. Niektóre dane w tekście zostały zapożyczone ze strony centrumnordicwalking.pl

15/10/2019
Wspólnie zdobyte 1009 m.n.p.m.
15/04/2018

Wspólnie zdobyte 1009 m.n.p.m.

Na początek
08/04/2018

Na początek

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!  Oby Wam nigdy nie zabrakło wiary i siły w tym co robicie 😁
02/01/2018

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Oby Wam nigdy nie zabrakło wiary i siły w tym co robicie 😁

29/11/2017

Dziś zakończyliśmy program Aktywny Senior Nordic Walking, który trwał od marca tego roku. Przedreptaliśmy razem ponad 200 km! Dziękuję uczestniczkom programu za wzorową frekwencję i życzliwość, Pani Ewelina Jakubiec-Piznal za pomoc, organizację i opiekę nad programem, Teresa Kowalcze i Jacek Kowalcze za wsparcie instruktorskie, sobie za wytrwanie i innym których nie wymieniłem a powinienem 😉. Pozdrawiam.

Z uczestnikami rajdu Nordic Walking.
09/09/2017

Z uczestnikami rajdu Nordic Walking.

Zapraszamy do wzięcia udziału 😁
31/08/2017

Zapraszamy do wzięcia udziału 😁

19/07/2017

Nordic Walking 😀

14/06/2017

Nordic Walking. Nauka wciąż trwa,😊

Nordic Walking 😋
07/06/2017

Nordic Walking 😋

Nareszcie prawie ciepło 😎
11/05/2017

Nareszcie prawie ciepło 😎

Ciągle pada.... Więc teoria i wykłady już za nami. 🤔
28/04/2017

Ciągle pada.... Więc teoria i wykłady już za nami. 🤔

Adres

Orczykowa 51
Bystra
43-360

Telefon

691524597

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Instruktor - Nordic Walking i Trekking. Stanisław Kowalcze umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Instruktor - Nordic Walking i Trekking. Stanisław Kowalcze:

Udostępnij