11/05/2026
Zawsze byłam za transparentnością prac sołectw. Dobra informacja że pojawiły się rozliczenia.
Brakuje mi jeszcze protokołów z zebrań rad sołeckich… może kiedyś się doczekamy ;)
📣 ZEBRANIE WÓJTA Z SOŁTYSAMI
W BIP opublikowano protokół z zebrania, które odbyło się 22 kwietnia 2026 r.
📋 Sprawy formalne
Na początku zebrania Wójt poprosił o niezwłoczne dostarczenie brakującego protokołu z ostatniego zebrania wiejskiego naszego sołectwa (stan na dziś: protokół został dostarczony do Urzędu).
Nasz Sołtys zgłosił w imieniu mieszkańców następujące tematy:
🌳 Park i zieleń
🔸Zgłoszono problem zanieczyszczonego „stawku" w parku u zbiegu ulic Poznańskiej i Zakręt. Gmina rozpozna temat, zwłaszcza że obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa przebudowy rowu W-B.
🔸Zwrócono uwagę na stan drzew w parku. Drzewostan znajduje się pod nadzorem konserwatora, a sprawę dodatkowo zweryfikuje Referat Ochrony Środowiska.
🔸Pojawiła się potrzeba dosadzenia drzew i weryfikacji zieleni w rejonie ulic Poznańskiej, Szarotkowej i Szkolnej. Jeśli będzie taka możliwość, Referat Ochrony Środowiska zaplanuje nowe nasadzenia.
🗑️ Infrastruktura, czystość i place zabaw
🔸Zgłoszono brak kosza na odpady w rejonie ulic Poznańskiej, Szarotkowej i Szkolnej.
🔸 Przy okazji pytań o małą architekturę potwierdzono, że na tamtejszym placu zabaw powstanie park linowy na palach (stan na dziś: park linowy już działa).
🔸Zainterweniowano w sprawie zalegającego piasku na ulicach i chodnikach, w szczególności na ul. Poznańskiej. Wystosowano w tej sprawie pisma do Zarządu Dróg Powiatowych oraz Zarządu Dróg Miejskich (w odniesieniu do ul. Skórzewskiej). Zamiatanie na drogach gminnych zostało już zakończone.
⛸️ Mobilne lodowisko w Skórzewie!
🔸Sołtys złożył wniosek o powołanie grupy roboczej, która zajmie się organizacją mobilnego lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 1 lub nr 2.
Wójt przychyla się do lokalizacji przy SP 2, aby uniknąć ewentualnego uszkodzenia nawierzchni boiska przy SP 1.
Koordynatorem tego zadania najprawdopodobniej zostanie dyrektor GOSiR, a Sołtys został poproszony o przekazanie zebranych w tej sprawie materiałów.
⚠️ NOWOŚCIĄ jest załączenie do protokołu podsumowania wydatkowania środków sołeckich. To kolejny zrealizowany nasz wniosek zwiększający jawność wydatkowania środków publicznych na poziomie sołectwa :) Takie zestawienie publikowane będzie kwartalnie. Dobrym jego uzupełnieniem będzie Centralny Rejestr Umów, który rusza już w lipcu!
Działamy dalej 💪