14/05/2026
W naszej bibliotece od września 2025 r. jest realizowany projekt dla młodzieży szkolnej pod nazwą "Teatr naszą energią!", na prowadzenie którego pozyskaliśmy grant w formie darowizny z Fundacja ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza i o którym to od marca było trochę cicho na FB. Ale cicho, to nie znaczy, że nic się nie dzieje! :-)
W ramach projektu prowadzone są profesjonalne zajęcia teatralne z p. Igą Sambor-Skupniewicz i przygotowywany jest spektakl teatralny dla szerokiej publiczności w wykonaniu naszych młodych aktorów, który zobaczymy 22.06.2026 r. w lisewskiej Auli, ale o tym napiszemy w osobnym poście.
W międzyczasie zwiedzamy i poznajemy różne teatry a także wyjeżdżamy na sztuki teatralne. Za nami siedem wyjazdów. Były teary muzyczne i tradycyjne.
-"Centrum Kultury Teatr" Grudziądz - "Kopciuszek" I "Zatruta studnia",
- "Teatr Muzyczny" w Toruniu - "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy", "Mikołajek",
- "Teatr Wilama Horzycy" w Toruniu - Warsztaty i zwiedzanie teatru za kulisami, spektakl "Tajemniczy ogród",
- "Teatr Muzyczny" w Gdyni - "Największe Przeboje Musicalowe Teatru Junior".
Przed nami jeszcze Teatr Szekspirowski w Gdańsku (zwiedzanie) oraz nasz toruński "Baj Pomorski" ze sztuką "Księga dżungli".
Nasi młodzi aktorzy bardzo lubią przekraczać progi teatrów i czują się tam coraz bardziej swobodnie i pewnie, tym bardziej, że miały okazję stanąć na prawdziwej scenie i obcować z wysoką sztuką "na żywo".
Poniżej zamieszczamy małą fotorelację z naszych wyjazdów :-) Są to zdjęcia, które udało nam się wykonać za pozwoleniem personelu teatrów bo w zasadzie zdjęć podczas spektakli i w pracowniach kostiumów oraz garderobach, czyli tam, gdzie jest najciekawiej robić nie wolno. Najważniejsze, że emocje naszych młodych aktorów były dla nas widoczne i słyszalne :-D