10/09/2023
Emil Krawczyk - kandydat Nowej Nadziei: Jako Konferencja jesteśmy za likwidacją 13 i 14 emerytury.
Wyraźnie podkreśliłem to ostatnio w programie Gość Poranka w audycji Siódma9.pl.
Nie dlatego, że rok liczy 12 miesięcy, tylko dlatego że 13 i 14 "emerytury", wcale nie są emeryturami.
To jednorazowe świadczenia socjalne, akcyjnie przyznawane lub podnoszone przez P*S, akurat w okresie przedwyborczym. Dodatkowo, finansowane z długu zaciąganego w Funduszu Rezerwy Demograficznej, czyli z pieniędzy przyszłych emerytów.
P*S podmiotowo traktuje emerytów i rencistów jako zasób wybroczy, który można kupić kosztem dalszego zadłużania państwa, inflacji i pauperyzacji.
Kaczyński wie, że ich rządy spowodowały kaskadowe pogorszenie się sytuacji finansowej emerytów i rencistów. Daje seniorom i osobom poszkodowanym jałmużnę wierząc, że uzależni od tego ich wyborczą lojalność.
Zamiast przedwyborczego widzimisię jednej czy drugiej ekipy, musi funkcjonować normalna, transparenta i przewidywalna waloryzacja emerytur, a nie "netto czy tam brutto".