Mi, socialisti

Mi, socialisti To smo mi. Mi, ki mislimo množino. Mi, socialisti!

★ Mi odpiramo prostor za neodvisno misel, kadrovsko šolo in organizacijsko podporo delavskemu razredu.

★ Mi gradimo ljudsko gibanje, ki nas edino lahko zaščiti pred množičnim plenjenjem in uničevanjem skupnega dobrega.

★ Mi razpršene boje delavstva postavljamo na skupni razredni imenovalec, da jih uglasimo.

★ Mi gradimo razredno zavest, preraščamo brezupna posamezna prizadevanja k širšim družbe

nim bojem in prehajamo od “jaz” k “mi”, pri čemer tisti “mi” vse bolj pomeni “mi, ki smo v istem sranju”.

★ Mi ščitimo pred divjim kapitalizmom, ki iz vsakega posameznika in gospodinjstva ustvarja stroj za dobiček.

★ Mi zahtevamo, da vladavino trga zamenjamo z vladavino ljudstva, da skupne dejavnosti podružbimo in jih vrnemo v okvir demokratičnega odločanja.

★ Mi se borimo za družbeno ureditev brez razrednih delitev, ki odpravlja pozasebljanje sadov dela večine v korist manjšine in vsakomur zagotavlja pravičen delež dobrin, ki jih soustvarja.

★ Mi obrambo javnih storitev, medijev in drugih skupnih dobrin širimo z demokratičnim upravljanjem ključnih gospodarskih področij: preskrbe, gradnje, energetike, komunikacij.

★ Mi krepimo javne skrbstvene sisteme, ki so temelj ženske emancipacije.

★ Mi varujemo podnebje, mir, solidarne mednarodne odnose in bratstvo med narodi, saj imperialistične vojne in tekmovanja spodkopavajo vse napore za pravičnejšo družbo.

★ Mi iščemo skupne mehanizme za urejanje skupnih potreb, da prelomimo s kapitalistično produkcijo vrednosti ter z uničevanjem, ki jo spremlja.

★ Mi kažemo in bomo vedno kazali tiste probleme, ki nas združujejo in na katere lahko odgovorimo le v skupnem jeziku.

Koliko igrišč in druge ključne infrastrukture za prebivalce bi lahko zgradili z 489 milijoni, kolikor nas bo stala sežig...
02/06/2026

Koliko igrišč in druge ključne infrastrukture za prebivalce bi lahko zgradili z 489 milijoni, kolikor nas bo stala sežigalnica❓️🚍⚽️

💔 Zdravnica dr. Metoda Dodič Fikfak je izpostavila, da že zdaj zaradi treh polutantov (dušikov dioksid, prašni delci PM 2,5, ozon) v Ljubljani letno umre od 300 do 500 ljudi in da so to nepotrebne smrti.

https://prelom.je/velika-nejavna-farsa-o-sezigalnici/

Odpadek je narejen, ko je proizveden. Sežigalnica zato ne odgovarja na *nobeno* družbeno potrebo, ustvarja pa dodaten družbeni problem. Njeni snovalci to vedo. Ampak ker smo v kapitalizmu in gre za biznis, imajo evri prednost pred družbeno potrebo in zdravjem ljudi. Mi, socialisti tega ne mislimo pustiti.

👏 Čestitke borcem proti lupljenju stanovalcev Ljubljane! Zbrali so podpise za referendum proti spreminjanju prestolnico ...
29/05/2026

👏 Čestitke borcem proti lupljenju stanovalcev Ljubljane! Zbrali so podpise za referendum proti spreminjanju prestolnico v kapitalistično kešmašino in župana prisilili k umiku. Bravo!

🌍 Tudi kapitalistično svinjarijo, ki je sežigalnica v Ljubljani lahko ustavimo na referendumu.  Mi, socialisti se pridru...
29/05/2026

🌍 Tudi kapitalistično svinjarijo, ki je sežigalnica v Ljubljani lahko ustavimo na referendumu. Mi, socialisti se pridružimo

"Srečen dan mladosti!" je rekla ekipca in za vikend odšla v Kumrovec 😄
25/05/2026

"Srečen dan mladosti!" je rekla ekipca in za vikend odšla v Kumrovec 😄

01/05/2026

! 🌹 Za delavski praznik - četrta vlada SDS, ki bi delavske pravice kar ukinila? Ni šans! A da jih obranimo, se moramo organizirati. Pridruži se odporniškemu gibanju, pomagaj zaščititi delavske pravice, obrazec je na dnu www.misocialisti.si ✊️

✌️ V novem sklicu parlamenta ni političnega bloka, ki ne bi v dejanjih z Izraelom sodeloval in tiho ali glasno podpiral ...
09/04/2026

✌️ V novem sklicu parlamenta ni političnega bloka, ki ne bi v dejanjih z Izraelom sodeloval in tiho ali glasno podpiral zahodnega imperializma, ameriškega ali evropskega. Če hočemo ukrepati za mir, bomo to morali storiti sami.

𝗡𝗼𝗰̌𝗲𝘀̌ 𝗴𝗲𝗻𝗼𝗰𝗶𝗱𝗮 𝘃 𝗣𝗮𝗹𝗲𝘀𝘁𝗶𝗻𝗶? 𝗡𝗼𝗰̌𝗲𝘀̌ 𝗠𝗼𝘀𝗮𝗱𝗮 𝘃 𝗦𝗹𝗼𝘃𝗲𝗻𝗶𝗷𝗶? 𝗡𝗼𝗰̌𝗲𝘀̌ 𝗻𝗼𝗿𝗶𝗵 𝗰𝗲𝗻 𝗯𝗲𝗻𝗰𝗶𝗻𝗮? 𝗡𝗼𝗰̌𝗲𝘀̌ 𝗿𝗲𝘇𝗮𝘁𝗶 𝘀𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹𝗻𝗲 𝗱𝗿𝘇̌𝗮𝘃𝗲 𝘃 𝗱𝗼𝗺𝗼𝘃𝗶𝗻𝗶, 𝗽𝗹𝗮𝗰̌𝗲𝘃𝗮𝘁𝗶 𝘇𝗮 𝗼𝗿𝗼𝘇̌𝗷𝗲 𝗡𝗔𝗧𝗢 𝗽𝗮𝗸𝘁𝗮 𝗶𝗻 𝗼𝗱𝗵𝗮𝗷𝗮𝘁𝗶 𝗻𝗮 𝗳𝗿𝗼𝗻𝘁𝗲 𝘃 𝘁𝘂𝗷𝗶𝗻𝗶? 𝗣𝗿𝗶𝗱𝗶 𝗻𝗮 𝗽𝗿𝗼𝘁𝗲𝘀𝘁!

🇸🇮 Mi, socialisti! se pridružujemo akciji in sporočilu novi vladi. Organizatorji s shodom zahtevamo, da Slovenija

1. ponovno obsodi izraelski režim in genocid ter zoper njega ukrepa,
2. prekine vse gospodarske, ekonomske, diplomatske, akademske, športne in kulturne stike z Izraelom,
3. Slovenija izstopi iz napadalnega vojaškega pakta Nato,
4. zmanjša izdatke za obrambo, denar pa naj raje nameni za krepitev javnega zdravstva, šolstva in kulture,
5. nemudoma umakne slovensko veleposlaništvo iz Izraela,
6. prepove uvoz in izvoz izdelkov iz nezakonitih naselbin,
7. izraelski družbi Israir prekliče vsa nadaljnja in obstoječa dovoljenja za lete v Slovenijo,
8. izraelski politični in vojaški vrh preganja na podlagi kazenske ovadbe, vložene na specializirano državno tožilstvo novembra 2024
9. sorodnikom palestinskih družin, ki živijo v Sloveniji in študentom, vpisanih na slovenske univerze, omogoči evakuacijo iz Gaze,
10. preneha kupovati orožje od ameriških podjetij,
11. uvede celostni vojaški embargo brez izjem, tudi za kibernetske tehnologije.

Protest organiziramo angažirani posamezniki in posameznice, Društvo Iskra, Gibanje za pravice Palestincev, Inštitut delavskih študij, Klas - ekosocialistična iniciativa, Mi, socialisti!, Organizacija za participatorno družbo, Pekarna Magdalenske mreže, Rdeča pesa.

FB dogodek:

https://facebook.com/events/s/nocemo-vasih-vojn-protest-prot/925513256766164/

23/03/2026

❗️𝗢𝗵 "𝗹𝗲𝘃𝗮 𝘀𝗿𝗲𝗱𝗶𝗻𝗮" 𝗻𝗶𝗺𝗮 𝗱𝗼𝘃𝗼𝗹𝗷 𝘇𝗮 𝘀𝗲𝘀𝘁𝗮𝘃𝗼 𝘃𝗹𝗮𝗱𝗲? 𝗧𝗼 𝗷𝗲 𝗱𝗶𝗿𝗲𝗸𝘁𝗻𝗮 𝗽𝗼𝘀𝗹𝗲𝗱𝗶𝗰𝗮 𝘇𝗮𝘀𝘁𝗿𝗮𝘀̌𝗲𝘃𝗮𝗻𝗷𝗮 "𝗻𝗲 𝘃𝗿𝘇̌𝗶 𝗴𝗹𝗮𝘀𝘂 𝘀𝘁𝗿𝗮𝗻 𝗶𝗻 𝗴𝗹𝗮𝘀𝘂𝗷 𝘃𝗮𝗿𝗻𝗼, 𝘀𝗮𝗺𝗼 𝗱𝗮 𝗻𝗲 𝗯𝗼 𝗝𝗮𝗻𝘀̌𝗮".

Sicer bi v parlamentu sedelo več strank, z več mandati, ki z desnico ne bi šmirali. Piši si za uho: edina, res edina je, da glasuješ s srcem. Pa štagod ti mafijski ekosistem medijev, anketarjev, oportunističnih NGOjev in komentatorjev na družbenih omrežjih nabija. Zapomni si in zapomni si dobro, da te na naslednjih volitvah spet ne nategnejo: "manjše zlo" je samo način, kako do "večjega zla" pridemo.

📊 𝗜𝘇 𝗶𝘀𝘁𝗶𝗵 𝗿𝗮𝘇𝗹𝗼𝗴𝗼𝘃 𝘀𝗲 𝗷𝗲 𝘁𝗵𝗲 𝗯𝗶𝗴 𝗯𝗮𝗱 𝗦𝗗𝗦 𝘀̌𝗲 𝗼𝗸𝗿𝗲𝗽𝗶𝗹.

Tako z mandati kot z odstotki. Očitna hinavščina, ki histerično nabija Janšo s sproduciranimi aferami - za iste ali še hujše svinjarije vladajočih sredinskih strank pa gleda stran - je v njihov tabor pognala še dodatne volilce.

🚨 𝗜𝘇 𝗶𝘀𝘁𝗶𝗵 𝗿𝗮𝘇𝗹𝗼𝗴𝗼𝘃 𝘀𝘁𝗮 𝘀𝗶 𝘀𝗸𝗼𝗿𝗮𝗷 𝟮/𝟯 𝗽𝗮𝗿𝗹𝗮𝗺𝗲𝗻𝘁𝗮 𝗿𝗮𝘇𝗱𝗲𝗹𝗶𝗹𝗶 𝘀𝗮𝗺𝗼 𝗱𝘃𝗲 𝘀𝘁𝗿𝗮𝗻𝗸𝗶.

Efektivno dvostrankarski režim po ameriško. To pomeni veliko manj demokracije, veliko več korupcije in veliko lažjo privatizacijo države, ki z lobističnim pritiskom zavija na desno. Ni vse to - od varovanja demokracije do države kot skupnega dobrega - ravno razlog "samo Janša ne"?

✊ ️𝗦𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝗶 𝘀𝗺𝗼 𝗼𝗸𝗲𝗷, 𝗻𝗮𝘀̌𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗮𝗻𝗸𝗮 𝘇𝗮 𝗻𝗮𝗱𝗮𝗹𝗷𝗲𝘃𝗮𝗻𝗷𝗲 𝗱𝗲𝗹𝗮 𝗻𝗮 𝗻𝗼𝗯𝗲𝗻 𝗻𝗮𝗰̌𝗶𝗻 𝗻𝗶 𝗼𝗱𝘃𝗶𝘀𝗻𝗮 𝗼𝗱 𝘃𝗼𝗹𝗶𝗹𝗻𝗲𝗴𝗮 𝗿𝗲𝘇𝘂𝗹𝘁𝗮𝘁𝗮.

Vedel sem, s kakšno mafijo imamo opravka in poskrbel, da smo zgradili strateško globino v družbi in na terenu. Škoda za proračunsko financiranje, bi prišlo krepko prav za nadaljnjo izgradnjo: poglej sestavo parlamenta pa ti bo jasno, zakaj rabiš čim močnejše socialistično odporniško gibanje tudi, če ni v parlamentu in zakaj je vredno zanj glasovati. A smo bili dovolj pametni in marljivi, da robustno stojimo tudi brez tega.

👉 Pridruži se nam in nam pomagaj, da se borimo naprej. Samo s tvojo pomočjo se lahko! Obrazec je na dnu spletne strani www.misocialisti.si 👈

P.S.: Skupaj se zahvalimo "ne"vladnim organizacijam, medijem, anketarjem in sredinskim silam. Tako krasno branijo našo demokracijo, da so 1. okrepili skrajno desnico, 2. okrepili dvostrankarski sistem in na koncu 3. (big brain moment) usmerjali glasovanje tako močno, da so sami sebe ustrelili v koleno 😂

22/03/2026

👇𝗛𝘃𝗮𝗹𝗮 𝘃𝘀𝗲𝗺, 𝗸𝗶 𝘀𝘁𝗲 𝗻𝗮𝗰̌𝗲𝗹𝗻𝗶 𝗶𝗻 𝘀𝘁𝗲 𝗠𝗶, 𝘀𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹𝗶𝘀𝘁𝗶! 𝗻𝗮 𝘃𝗼𝗹𝗶𝘁𝘃𝗮𝗵 𝗽𝗼𝗱𝗽𝗿𝗹𝗶. 𝗡𝗶𝘀𝘁𝗲 𝘀𝗲 𝗽𝘂𝘀𝘁𝗶𝗹𝗶 𝗻𝗲 𝗸𝘂𝗽𝗶𝘁𝗶 𝗶𝗻 𝗻𝗲 𝗽𝗿𝗲𝘀𝘁𝗿𝗮𝘀̌𝗶𝘁𝗶. 𝗕𝗼𝗿𝗸𝗲 𝗶𝗻 𝗯𝗼𝗿𝗰𝗶, 𝗽𝗿𝗮𝘃𝗲𝗴𝗮 𝗸𝗼𝘃𝗮 𝘁𝗼𝘃𝗮𝗿𝗶𝘀̌𝗶𝗰𝗲 𝗶𝗻 𝘁𝗼𝘃𝗮𝗿𝗶𝘀̌𝗶! ❤️

V tednih pred volitvami so vladajoči interesi, ki so v rezultat volitev investirani, volilce stisnili v kot. Z nizom premišljeno lansiranih afer so usmerjali volilce, jih prisilili v podporo Janši ali Golobu s svojimi sateliti in volitve zožili na izbiro enega ali drugega zla.

Mi, socialisti! zelo dobro vemo, da je bitka za pravičnejšo družbo dolga in težka. S tem v mislih socialistično stranko in gibanje že od začetka gradimo in rezultati ne izostajajo: samo v zadnjih tednih se nam je pridružilo 300 novih članic in članov, ki čakate na sprejem v organizacijo.

Pridruži se nam tudi ti kot član ali podpornik, obrazec je na dnu spletne strani www.misocialisti.si

Delavski razred je vedno imel le svoje številke. Kolikor so organizirane, toliko daleč nese. Borimo se naprej, le skupaj se lahko! Se vidimo v parlamentu, z naslednjimi volitvami in pokončno hrbtenico. Mi, načelni. Mi, socialisti!

❤️✊ ️𝗛𝘃𝗮𝗹𝗮 𝘃𝘀𝗲𝗺 𝗻𝗮𝗰̌𝗲𝗹𝗻𝗶𝗺! Ki ste nas volili in ki ste kampanjo vodili. Ki ste kandidirali in ki ste jo financirali. Če ...
22/03/2026

❤️✊ ️𝗛𝘃𝗮𝗹𝗮 𝘃𝘀𝗲𝗺 𝗻𝗮𝗰̌𝗲𝗹𝗻𝗶𝗺! Ki ste nas volili in ki ste kampanjo vodili. Ki ste kandidirali in ki ste jo financirali. Če se še nisi, se nam pridružil kot član ali podpornik, link je na dnu spletne strani www.misocialisti.si/

⛽️ 𝗗𝗿𝘇̌𝗮𝘃𝗮 𝘇 𝘃𝗼𝗷𝘀𝗸𝗼 𝗿𝗲𝘀̌𝘂𝗷𝗲 𝘇𝗮𝘀𝗲𝗯𝗻𝗼 𝗻𝗮𝗳𝘁𝗻𝗼 𝗸𝗼𝗿𝗽𝗼𝗿𝗮𝗰𝗶𝗷𝗼. Ni dovolj, da plačujemo iz žepov za "privilegij", da bomo gorivo...
22/03/2026

⛽️ 𝗗𝗿𝘇̌𝗮𝘃𝗮 𝘇 𝘃𝗼𝗷𝘀𝗸𝗼 𝗿𝗲𝘀̌𝘂𝗷𝗲 𝘇𝗮𝘀𝗲𝗯𝗻𝗼 𝗻𝗮𝗳𝘁𝗻𝗼 𝗸𝗼𝗿𝗽𝗼𝗿𝗮𝗰𝗶𝗷𝗼. Ni dovolj, da plačujemo iz žepov za "privilegij", da bomo gorivo po rekordnih cenah še dobili - država mobilizira kar uniforme, da ji pokrije stroške distribucije. Kot vedno v kapitalizmu, kapital v krizi rešuje naš denar.

Povedal sem nedavno. Pozval sem mesece nazaj. Izpostavil sem že 2018, pa so me politika in mediji cel teden križali: 𝘃𝗲𝗹𝗶𝗸𝗶 𝘇𝗮𝘀𝗲𝗯𝗻𝗶 𝗸𝗮𝗽𝗶𝘁𝗮𝗹, 𝗸𝗶 𝗹𝗮𝗵𝗸𝗼 𝗱𝗿𝘇̌𝗮𝘃𝗼 𝗶𝘇𝘀𝗶𝗹𝗷𝘂𝗷𝗲, 𝗺𝗼𝗿𝗮𝗺𝗼 𝗻𝗮𝗰𝗶𝗼𝗻𝗮𝗹𝗶𝘇𝗶𝗿𝗮𝘁𝗶. 𝗡𝗶𝘁𝗶 𝗴𝗼𝘀𝗽𝗼𝗱𝗮𝗿𝘀𝗸𝗲 𝘀𝘂𝘃𝗲𝗿𝗲𝗻𝗼𝘀𝘁𝗶, 𝗻𝗶𝘁𝗶 𝗱𝗲𝗺𝗼𝗸𝗿𝗮𝗰𝗶𝗷𝗲, 𝗯𝗿𝗲𝘇 𝘁𝗲𝗴𝗮 𝗻𝗲 𝗺𝗼𝗿𝗲 𝗯𝗶𝘁𝗶.

🇸🇮 Ne glede na izide volitev, je jasno eno: Petrol moramo nacionalizirati.

Address

Prešernova Cesta 3
Ljubljana
1000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Mi, socialisti posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share