S projektom "Konjice imajo srce" mu želimo domačini ponovno vdahniti življenje. Naše očarljivo srednjeveško mesto že danes ponuja prava doživetja prikupnega mestnega jedra in podeželske okolice, diha z umetnostjo in oblikuje vrhunske kulturne dogodke.
Želimo pa si, da bi nas to praznično leto združilo do te mere, da bi skupaj pobarvali mestno jedro Slovenskih Konjic s še bolj pestro paleto kultu
rnih, glasbenih, gledaliških, športnih, mladinskih, otroških, turističnih, ustvarjalnih, srednjeveških, sejemskih in drugih drugačnih dogodkov, saj bo tako življenje v našem mestu prijetnejše tako za nas domačine, kakor tudi za obiskovalce, ki k nam prihajajo od drugod. Zato smo k sodelovanju povabili vse osnovne in srednje šole, vrtce, društva, glasbene in plesne šole, zavode, mladinske in študentske organizacije, vse ponudnike v mestnem jedru ter ostalo zainteresirano javnost, da v letu 2016 čim več svojih dogodkov organizirajo v obnovljenem mestnem jedru Slovenskih Konjic in jih posvetijo 870-letnici prve pisne omembe Konjic. Povabili smo jih, da v mestnem jedru najdejo prizorišče za svoje aktivnosti, dogodke in delavnice, ki bi jih sicer izvajali znotraj svojih organizacij: manjši koncerti, javne vaje plesnih in glasbenih skupin, ulično gledališče, otroške delavnice, tematski sejmi, tržnice, pokušine, prikazi starih obrti … Prosili smo jih, da jih postavijo na plano, jih podarijo mestu v želji, da z njimi zadihamo tudi Konjičani. Začeli smo s prvim pomladnim dnem (21. 3.) in končamo z zadnjim dnem v letu (31. 12.). Vabimo vas, da na naši Facebook strani Konjice imajo srce spremljate dogajanje in mesto v tem prazničnem letu čim večkrat obiščete. Hvaležno vam bo!