29/04/2026
STOP MAĎARSKÉMU "NAPOLEONOVI" – SLOVENSKO NIE JE ŽIADNY FELVIDÉK!
Priatelia, vyjadrenia pravdepodobného budúceho lídra Maďarska, pána Magyara, sú nielen politicky neospravedlniteľné, ale predovšetkým hlboko neúctivé voči nám všetkým. Jeho nevyberaná kritika v súvislosti so zákonom, ktorý rieši spochybňovanie Benešových dekrétov, je v diplomatickej reči jasným a neprípustným zasahovaním do vnútornej politiky Slovenskej republiky.
Aj keď si osobne môžem myslieť, že prijatie takéhoto zákona nebolo v danej chvíli najšťastnejším riešením, je to naša výsostná vnútorná záležitosť a nikto zvonku nám do nej nebude diktovať.
Pán Magyar však zašiel ešte ďalej. Používanie provokačného slova „Felvidék“, hoci veľmi dobre vie, že v našom priestore ide o politickú rozbušku, svedčí o jeho zámere cielene rozduchávať vášne. Ak sa takto vyjadruje pri stretnutiach s predstaviteľmi maďarskej menšiny na Slovensku, vedome podkopáva stabilitu. Stabilitu našich vzťahov. Jeho odkazy slovenskej vláde, že plánuje navštíviť „južné časti Slovenska“, neznejú ako slová priateľa a spojenca, ale ako rétorika z čias Rakúsko-Uhorska, ktorá do 21. storočia jednoznačne nepatrí.
Tento pán, odkojený stranou Fidesz, zjavne nepochopil, že skutočná politika sa robí vzájomným dialógom a hľadaním rozumných riešení, nie politickou aroganciou a nadradenosťou. Aj Magyar si musí uvedomiť, že tu nejde o jeho osobné ego, ale o bezproblémové spolunažívanie občanov na obidvoch stranách Dunaja. História nás jasne učí, že to boli vždy práve politici tohto typu, ktorí boli negatívnym elementom a kazili vzťahy medzi národmi.
Ako generál a človek, ktorému záleží na bezpečnosti našej vlasti, odporúčam budúcemu maďarskému premiérovi oveľa viac nadhľadu a menej pýchy. My v hnutí Republika si ctíme dobré susedské vzťahy, ale nikdy nedovolíme, aby si niekto robil zo slovenskej zeme svoje politické pieskovisko.
Slovensko je suverénny štát a naša národná hrdosť nie je na predaj! 🇸🇰