22/05/2025
Včera 21.05.2025 oficiálne naša spoločnosť za účasti pána primátora PhDr. Zdenka Čambala PhD. spustila prevádzku 1. stojiska s polopodzemnými kontajnermi na ulici SNP 32. Tento pilotný projekt sme realizovali z viacerých dôvodov. Našim záujmom je podporiť rozvoj a modernizáciu v tomto krásnom meste a zároveň riešiť praktickú stránku, a to bezpečnosť stojísk. V spolupráci s oddelením Výstavby a životného prostredia sme vybrali túto prvú lokalizáciu, aby sme vyriešili kritickú situáciu so stojiskom v "zákrute". Dennodenne tam prichádza ku stretu medzi vozidlami a chodcami v dôsledku neprehľadnosti. Daný typ kontajnerov prináša viacero benefitov, ako lepší estetický dojem, elimináciu nežiaducich zápachov a hlodavcov a predpoklad minimalizácie tvorby čiernych skládok a úsporu priestoru.
Veríme, že občania privítajú túto zmenu a zároveň budú brať vodiči ohľad na to, aby neparkovali pri danom stojisko. Je to dôležité pre bezproblémový výsyp a manipuláciu s vozidlom.
Ďakujem pekne
Mgr. František Ftáčnik
riaditeľ