01/01/2026
Kedves Falubeliek, Tisztelt Lakosaink!
Az új esztendő kezdetén szeretettel köszöntöm Önöket, és kívánom, hogy Isten áldása kísérje mindennapjainkat 2026-ban – erőben, egészségben és türelemben, mert utóbbira mindannyiunknak szüksége lesz.
Nem titok: a pénzügyi helyzetünk nem könnyű. Ennek ellenére – vagy talán éppen ezért – mindent megteszünk azért, hogy a falu működjön, fejlődjön, és ne csak túléljen, hanem éljen is. És igen, néha lassabban haladunk, mint szeretnénk, de megállni nem álltunk meg.
Örömmel mondhatom el, hogy 2025-ben, projekten keresztül sikerült kicserélni a halottasház ablakait és bejárati ajtaját – mert még az utolsó úton is jár a tisztesség.
És külön személyes öröm számomra, hogy negyedik próbálkozásra végre sikerült forrást szerezni a falusi hangosbemondó teljes megújítására, amelyre már januárban sor kerül. Aki eddig nem hallotta, most már biztosan fogja 😊
Szívből köszönöm a Csemadok, a Nyugdíjasklub és a KISZ munkáját és támogatását – nélkülük sokkal csendesebb, szegényebb lenne a közösségi életünk. Ugyanígy köszönöm azoknak a lakosoknak is, akik önzetlenül segítenek, ha kell két kézzel, ha kell jó szóval.
És igen, köszönet illeti azokat is, akik kritikát fogalmaznak meg, akik szóvá teszik az elégedetlenségüket. Mert ők gondoskodnak róla, hogy soha ne dőljünk hátra, és mindig legyen min javítani. Ők emlékeztetnek bennünket arra, hogy lehet – és kell is – még jobban dolgozni.
Kívánom, hogy az új évben több legyen az összefogás, kevesebb a zúgolódás, és még több a közös siker. Isten áldja falunkat, közösségünket és minden jó szándékú emberét!
Boldog, békés új esztendőt kívánok mindenkinek!
Tisztelettel:
Gerencséri Nikoleta
Polgármester asszony
Vážení spoluobčania, milí obyvatelia obce!
Na začiatku nového roka vás srdečne pozdravujem a prajem si, aby Božie požehnanie sprevádzalo naše každodenné dni v roku 2026 – v sile, zdraví a trpezlivosti, pretože tej budeme všetci potrebovať dosť.
Nie je tajomstvom, že naša finančná situácia nie je jednoduchá. Napriek tomu – alebo možno práve preto – robíme všetko pre to, aby obec fungovala, rozvíjala sa a aby nielen prežívala, ale aj skutočne žila. Áno, niekedy postupujeme pomalšie, než by sme si želali, no zastaviť sme sa nezastavili.
S radosťou môžem povedať, že prostredníctvom projektu sa podarilo vymeniť okná a vstupné dvere na dome smútku – pretože dôstojnosť patrí človeku aj na jeho poslednej ceste.
Osobitnou radosťou je pre mňa aj to, že na štvrtý pokus sa nám konečne podarilo získať finančné prostriedky na kompletnú obnovu obecného rozhlasu, ktorá sa uskutoční už v januári. Kto doteraz nepočul, teraz už určite bude 😊
Zo srdca ďakujem Csemadoku, Klubu dôchodcov a KISZ-u za ich prácu a podporu – bez nich by bol komunitný život v našej obci oveľa tichší a chudobnejší. Rovnako ďakujem aj všetkým obyvateľom, ktorí nezištne pomáhajú – či už skutkami, alebo dobrým slovom.
A áno, poďakovanie patrí aj tým, ktorí vyjadrujú kritiku a dávajú najavo svoju nespokojnosť. Práve oni nás povzbudzujú k tomu, aby sme nikdy nezaspali na vavrínoch a vždy mali čo zlepšovať. Pripomínajú nám, že sa dá – a treba – pracovať ešte lepšie.
Prajem si, aby v novom roku bolo viac spolupatričnosti, menej reptania a čo najviac spoločných úspechov. Nech Boh žehná našu obec, naše spoločenstvo a každého človeka dobrej vôle!
Všetkým prajem šťastný, pokojný a požehnaný nový rok!
S úctou:
Nikoleta Gerencsériová
Starostka obce