Mgr. Peter Hutta - poslanec MsZ Senica

Mgr. Peter Hutta - poslanec MsZ Senica Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Mgr. Peter Hutta - poslanec MsZ Senica, Government Official, Senica.

13.12. v utorok sa konalo 1. zasadnutie poslancov MsZ. Predchádzalo mu pracovné stretnutie poslancov s primátorom. Dohod...
20/12/2022

13.12. v utorok sa konalo 1. zasadnutie poslancov MsZ. Predchádzalo mu pracovné stretnutie poslancov s primátorom. Dohodli sa obsadenia komisií členmi neposlancami, obsadenia členov mestských výborov.
Hlavou témou i na rokovaní zastupiteľstva boli dane a poplatky. Nielen naše mesto ale všetky obce a mestá na Slovensku čakajú ťažké roky a nedostatok financií v ich rozpočtoch spôsobených výpadkom príjmu z podielových daní od štátu. Nikto nedokáže špecifikovať konkrétnu sumu ale je možné hovoriť o státisícoch eur.

Vždy je nepopulárne ak sa dane a jednotlivé poplatky zvyšujú. Pri dani z nehnuteľnosti ( hl. byty, rodinné domy ) sa zvýšila ročná sadzba o 0,10 € na 1 m2, pri byte s rozlohou 70 m2 bude nárast asi o 7€.
Poplatok za komunálny odpad sa zvýšil z 32,50 € na 48 € teda o 15,5 €. Občania, ktorí dosiahnu vek 65 rokov do konca kalendárneho roka budú mať úľavu 30%, čiže budú platiť za odpad takú sumu ako doteraz. Téma odpadu je veľmi obšírna, budem sa jej venovať v samostatnom príspevku, chcem teraz len povedať, že mesto nie je ten subjekt, u ktorého končia príjmy z tohto poplatku, musí sa podriadiť odpadovej politike štátu a konať tak, aby výška poplatku bola čo najnižšia.

Zvyšuje sa aj poplatok za stravu v škôlkach a školách, kde sa pri súčasnom zvyšovaní cien potravín za doterajšie sumy nedá variť strava v predpísanej kvalite. Zvýšenie poplatku sa samozrejme bude týkať aj všetkých zamestnancov školských zariadení mesta.

Mesto bude fungovať zatiaľ v rozpočtovom provizóriu tzn., že mesačne môže minúť 1/12 rozpočtu predchádzajúceho roka. Rozpočet mesta sa bude schvaľovať až po jeho zodpovednej príprave, hlavný ekonóm mesta Robo Mozolič a členovia finančnej komisie budú mať v januári čo robiť. Ja osobne očakávam od mesta jasný návrh, v akých položkách bude šetriť mesto, čo všetko bude treba obmedziť. Z pohľadu nielen financií bude budúci rok neskutočne náročný...

V Záhoráku je článok o vianočnej výzdobe Senice, dočítal som sa, že inštalácia výzdoby stála 2150 €, čo nie je suma, ktorá by mesto mala zruinovať, ľudia sa chcú aspoň počas vianočných sviatkov stretnúť a užiť si čaro Vianoc aj pri dobrom punči alebo varenom vínku.
Na námestí pribudol nový betlehem, čitateľ si má nájsť jeho cenu (ak ho zaujíma) na stránkach mesta. Nemusí, viem ju, mesto zaň, i keď je to iste kvalitné dielo, zaplatilo 16 500€ !!! To je skoro rovnaká suma, akou bola podporená ročná činnosť športových organizácií v rámci malých projektov z fondu PRO Senica.....
Stačí.
Venujme sa radšej svojim najbližším, priateľom, užívajme, pokiaľ je to možné čaro Vianoc, teším sa na rozprávky a pohodu pri ozdobenom stromčeku.
Želám Vám všetkým pevné zdravie, pokojné vianočné sviatky a budúci rok nech je lepší, aspoň čo sa týka vzťahov medzi ľuďmi, ako ten končiaci.

20/11/2022
V utorok 15.11. sa konalo ustanovujúce zasadnutie zvolených poslancov MsZ. Primátor aj poslanci zložili sľub a dostali o...
19/11/2022

V utorok 15.11. sa konalo ustanovujúce zasadnutie zvolených poslancov MsZ. Primátor aj poslanci zložili sľub a dostali osvedčenie o svojom zvolení, fotky ste už určite videli. Po krátkej prestávke potrebnej na presun techniky TV Sen do zasadačky poslancov, ktorú poslanci využili na krátke rokovanie pokračovalo zasadnutie pracovnou časťou. Členmi mestskej rady, ktorá môže mať podľa zákona tretinu všetkých poslancov sú P. Hutta, Ľ. Vyletelová, M. Čonka, P. Pastucha, I. Mičová a automaticky zástupca primátora.
Členmi dôležitej finančnej komisie ( namiesto 9 sme schválili 11 členov) sú poslanci B. Grimm, Ľ. Vyletelová, M. Madunická, I. Mičová, F. Lackovič, predsedom komisie je P. Kalman. Z neposlancov sú členmi J. Hložek, V. Beliš, M. Urban, A. Tomiš a R. Hebnár.
Dôležitým bodom bol návrh platu primátora, ten sa vypočíta z priemernej mzdy v NH za rok 2021 (1211 €) a koeficientu miest od 10 do 20 tis. obyvateľov ( 2,81) = 3403 €. Plat primátora v končiacom volebnom období bol 4291 €. Na výšku platu primátora v novom volebnom období sa dali očakávať rôzne názory, čo sa aj udialo. Poslankyňa I. Mičová navrhla navýšenie základného platu o 40% teda o 1360 €. Po krátkej diskusii a veselom vystúpení zástupcu primátora 11 poslancov schválilo plat primátora vo výške 4763 €, 3 boli proti, 4 sa zdržali, 1 nehlasovala.
Sobášiacimi poslancami sa stali okrem primátora (automaticky) Hutta, Lackovič, Pastucha, Grimm a Mičová.
Nebudem zatiaľ komentovať a uvádzať svoje názory, každý si urobí svoj.
Ďalšie zasadnutie sa bude konať v polovici decembra, o jeho výsledkoch vás budem informovať.
Majte peknú pohodovú nedeľu.

Včera sa stretli na MsÚ na pracovnom stretnutí Vami zvolení poslanci MsZ s opätovne zvoleným primátorom M. Džačovským. Z...
09/11/2022

Včera sa stretli na MsÚ na pracovnom stretnutí Vami zvolení poslanci MsZ s opätovne zvoleným primátorom M. Džačovským. Z 19 poslancov prišlo 18, chýbal A. Papp kvôli pracovným povinnostiam. Úplne novým poslancom sa okrem neho stal D. Podmajerský, staronovým bývalý primátor B. Grimm, 16 poslancov obhájilo vďaka vám svoje posty. Prejednávali sme veci týkajúce sa fungovania mestského zastupiteľstva, zastúpenia poslancov v mestskej rade, komisiách, výboroch, rokovali sme aj o plate primátora.
Ustanovujúce zastupiteľstvo sa uskutoční v utorok 15.11., pokračovať bude pracovnou časťou. O výsledkoch rokovaní Vás budem informovať na tomto mojom profile vždy po zasadnutí MsZ.
Ani včera nemali zúčastnení na rôzne veci rovnaký názor, čo je samozrejme logické, dúfam, že nájdeme spoločnú reč na čo najviac tém.
Všetci máme záujem aby mala Senica znova vyše 20 000 obyvateľov, aby tu ľudia našli vhodnú prácu, dostupnú lekársku starostlivosť, vhodné bývanie, podmienky na oddych.

V utorok 4.5. o 15.00 sa bude v tanečnej sále MsKs konať zasadnutie poslancov mestského zastupiteľstva v Senici. Okrem m...
30/04/2021

V utorok 4.5. o 15.00 sa bude v tanečnej
sále MsKs konať zasadnutie poslancov mestského zastupiteľstva v Senici. Okrem mnohých zaujímavých tém sa bude po dlhej dobe verejne rokovať o plate primátora, občania Senice tak po 2 rokoch budú mať možnosť sa priamo dozvedieť jeho výšku. Koho táto téma zaujíma, máte možnosť pozerať priamy prenos Tv Sen. Niečo krajšie, poslanci budú schvaľovať predĺženie nájmu mestského pozemku v Kunove, pridávam niekoľko záberov, ak máte chuť, zoberte deti a príďte sa pozrieť. "Detský raj" sa nachádza pod kunovským cintorínom, hovoril som s nájomcom, ste vítaní!

12/11/2018

Dobrý večer všetkým,ktorí sledujú túto stránku,

tak ako ostatní kandidáti, či už na primátora alebo poslanca MsZ i ja sa Vám všetkým chcem úprimne poďakovať za podporu, ktorú ste mi prejavili pri komunálnych voľbách. Budem Vaše farby naďalej hájiť ako poslanec mestského zastupiteľstva, budem sa snažiť reagovať na Vaše požiadavky a pripomienky týkajúce sa života v našej Senici.Voľby sa skončili, máme nových poslancov a hlavne zmenu na poste primátora.
Chcem aj touto cestou pogratulovať Martinovi Džačovskému, novému ambicióznemu primátorovi a jeho tímu za dosiahnuté volebné výsledky. Som pripravený ponúknuť moje skúsenosti z práce v samospráve, samozrejme ak bude záujem o spoluprácu a zároveň budem podporovať všetky dobré rozhodnutia, ktoré pod vedením Martina vzniknú.
Som presvedčený, že v Senici sa začne blýskať na lepšie časy.

Ahojte Peťo Hutta

Môj posledný príspevok.Včera sa uskutočnilo posledné zasadnutie MsZ v tomto volebnom období. Na samom začiatku zasadnuti...
07/11/2018

Môj posledný príspevok.

Včera sa uskutočnilo posledné zasadnutie MsZ v tomto volebnom období. Na samom začiatku zasadnutia som potvrdením mojej kandidatúry na post primátora Senice vyvrátil všetky dohady a fámy, ktoré vznikli okamžite po mojej neprítomnosti na pondelňajšom predstavovaní kandidátov v MsKs.
Takže nezmenilo sa vôbec nič, kandidujem ako nezávislý a čo ma nesmierne teší,
s podporou SZS - Strany Zelených Slovenska. Aj ja mám TÍM, ktorý ma podporuje a nemá 11 ale 16 členov. Sú to skúsení, rozhľadení ľudia. Žiadnemu z nich nechýba sociálne cítenie, vzťah k hodnotám vytvorenými našimi predkami, vzťah k životnému prostrediu, sú aktívni v občianskych združeniach aj neziskových organizáciách, športových kluboch. Verím, že sa do nového poslaneckého zboru dostane čo najviac z nich, i keď konkurencia je veľká.

Chcem touto cestou poďakovať aj kolegom, ktorí už pre ďalšie obdobie kandidovať nebudú: M. Wágnerovej, J. Kaščákovi, J. Gembešovi. Dlhé roky boli súčasťou poslaneckého zboru a pre občanov Senice urobili veľmi veľa.

Obyčajne sa mení po každých voľbách asi polovica poslaneckého zboru, tak to v živote chodí, jedni odchádzajú, mladší s ambíciami ich nahrádzajú. Niekedy sa mi však zdá, ako by chceli všetko zmeniť za tri dni, chýba troška pokory, trpezlivosti a nadobudnutia skúseností od tých starších.

Chcem sa poďakovať mojim najbližším za úžasnú podporu a pomoc pri mojej kandidatúre, nemali to vôbec jednoduché. S nimi som posledné týždne prežíval oveľa pokojnejšie.

Urobte si v sobotu čas a príďte voliť, my všetci sme súčasťou našej Senice, chceme sa v nej cítiť čo najlepšie, my spoločne sme tvorcovia jej budúcnosti.

Vďaka.

06/11/2018

Pozdravujem všetkých Vás, ktorí sledujú moju predvolebnú stránku!

Úprimne Vám ďakujem za Vašu podporu, za to, že ste sa zaujímali o konanie, názory a vízie jedného z 9 kandidátov na post primátora nášho mesta, za občasné pozeranie tejto stránky. Nie som oddaným fanúšikom FB, chcem tráviť svoj život realitou, reálnymi nástrahami i krásami, ktoré život prináša, tvárou v tvár, nie vo virtuálnom mediálnom svete.
Nepatrím, a ani by som nechcel patriť k tej mladšej, agresívnej generácii, ktorá trávi väčšinu svojho voľného času na virtuálnych sieťach, ktoré degradujú reálne, úprimné vzťahy a vyjadrujú svoje názory často krát bez toho aby porozmýšľali nad ich kvalitou a reálnosťou.
Dúfam, že som Vás mojimi príspevkami o stave nášho mesta a jeho ďalšieho možného smerovania zaujal natoľko, že ste aspoň začali premýšľať nad tým, ako v Senici urobiť veci lepšími a prospešnejšími pre nás všetkých, ako prispieť vlastnou aktivitou k napredovaniu nášho mesta.

Včera sa v MsKS stretli kandidáti na primátora Senice aby prezentovali svoje vízie a predstavy o ďalšom smerovaní Senice. Nemohol som sa zúčastniť tejto "šou". Dôvody uvádzať nebudem, nechám si ich pre seba. Na FB sa tých zaručených dôvodov mojej neúčasti dočítate veľa, stačí si vybrať. Sledoval som prenos v priamom prenose. Na niektoré z tém mám odlišný názor ako väčšina kandidátov a reagoval by som ináč, to je už však v súčasnej situácii nepodstatné a bezpredmetné. Som presvedčený o tom, že drvivá väčšina z tých, ktorí sa stretnutia fyzicky zúčastnili ako diváci boli a sú už vopred dávno rozhodnutí, komu dajú v sobotu svoj hlas a mám taký pocit, že nie je rozhodujúci volebný program a kto Vám čo sľúbi, ale poznanie ľudských i odborných kvalít kandidáta, jeho charizma, postoje, charakter.

V sobotu od 7.00 do 22.00 máte možnosť ovplyvniť chod Senice na ďalšie 4 roky. Výber kandidátov na primátora Senice je vskutku široký. Ak prídete k volebným urnám a ja verím, že si nájdete čas, podporte kandidáta Vaším predstavám čo najbližšieho, nezabudnite na voľbu poslancov, kvalita a kompetentnosť poslaneckého zboru je rovnako veľmi dôležitá.

Možno ešte zajtra dám jeden príspevok, ak sa podarí a bude čas, od štvrtka začína moratórium a moja aktivita na tejto stránke sa zajtra o 23.59 skončí...

Tak veľa zdravia, šťastia a voľte s rozumom.

s úctou Peťo Hutta

Nie každý senior má to šťastie, že si užíva jeseň svojho života medzi svojimi najbližšími a dokáže sa o seba postarať sá...
05/11/2018

Nie každý senior má to šťastie, že si užíva jeseň svojho života medzi svojimi najbližšími a dokáže sa o seba postarať sám. Mnohí z nich potrebujú opateru a vedomie, že je o nich primerane postarané. To sa deje aj v jednom zo zariadení sociálnych služieb v našom meste kde je riaditeľkou Mgr. Slavomíra Jurovatá. V tomto zariadení žije momentálne 42 klientov, ktorým je poskytovaná profesionálna starostlivosť. Ako všetky zariadenia poskytujúce takýto typ služieb a napriek dotáciám od štátu aj od zriaďovateľa mesta Senica i v tomto zariadení nie je peňazí nazvyš. Vďaka nadácii RMO a aktivite vedenia zariadenia sa podarilo cez podaný projekt získať 3130 €. Šek na túto sumu odovzdal pani riaditeľke Jurovatej za mojej prítomnosti predseda nadácie p. Ing. Chromík. Kúpou 5 nových polohovateľných postelí sa zase o niečo zvýši komfort života pre obyvateľov zariadenia. Tak užívajte k spokojnosti, v čo najlepšom zdraví a čo najdlhšie!

16/10/2018

Uvedomujem si dôležitosť formovania našej mládeže, preto rád trávim čas medzi mladými a venujem sa ich napredovaniu :) http://peterhutta.sk

09/10/2018

Milí priatelia, prinášam vám predstavenie mojej osoby a tiež aj moje plány do budúcna s mestom Senica. :) http://peterhutta.sk

Address

Senica

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Mgr. Peter Hutta - poslanec MsZ Senica posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share