Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach

  • Home
  • Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach

Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach, Prison & Correctional Facility, ul. J. Śniadeckiego 9, .

Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach
jest jednostką typu półotwartego z oddziałem typu otwartego przeznaczoną dla mężczyzn, recydywistów penitencjarnych.

30/05/2026
02/05/2026

🇵🇱 Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 🇵🇱

2 maja oddajemy hołd naszym barwom narodowym – symbolowi jedności, historii i tożsamości. Biało-czerwona flaga to znak dumy, szacunku i wspólnych wartości, które łączą wszystkich Polaków.

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielkami świata sztuki – studentk...
15/04/2026

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielkami świata sztuki – studentkami Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie – Anną Krok oraz Zuzanną Michalczuk.

Podczas wizyty Panie podzieliły się swoją pasją do teatru i aktorstwa, ukazując, jak ogromną rolę odgrywa sztuka w rozwoju człowieka, budowaniu wrażliwości oraz kształtowaniu umiejętności wyrażania emocji. Spotkanie było nie tylko inspirującą prelekcją, ale także ważnym elementem oddziaływań resocjalizacyjnych.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się część dotycząca aktywności fizycznej. Zuzanna Michalczuk opowiedziała o swojej wieloletniej przygodzie z karate Kyokushin, które trenuje od najmłodszych lat, odnosząc sukcesy na arenie krajowej i europejskiej. Jako instruktorka podkreślała znaczenie systematycznego ruchu oraz dbałości o kondycję psychofizyczną jako fundamentu zdrowego stylu życia.

Nie mniej istotnym aspektem współpracy jest prowadzenie zajęć w ramach koła teatralnego „Trubadur”, skierowanych do grupy osadzonych. Warsztaty te sprzyjają rozwijaniu kreatywności, otwartości oraz umiejętności pracy w grupie, a także pozwalają uczestnikom lepiej rozumieć siebie i innych.

Tego rodzaju inicjatywy mają szczególne znaczenie w procesie resocjalizacji. Kontakt z osobami zaangażowanymi w działalność artystyczną inspiruje osadzonych do podejmowania konstruktywnych działań, rozwijania zainteresowań oraz budowania nowych, pozytywnych wzorców zachowań. Udział w zajęciach teatralnych i aktywności fizycznej wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy dyscypliny i odpowiedzialności, a także przygotowuje do powrotu do społeczeństwa.

Spotkania takie jak to pokazują, że sztuka i pasja mogą być skutecznym narzędziem zmiany – otwierając drogę do refleksji, rozwoju i realnej szansy na nowe życie po opuszczeniu jednostki penitencjarnej.

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyło się wyjątkowe, wielkanocne spotkanie rodzin z osobami pozbawionymi wo...
09/04/2026

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyło się wyjątkowe, wielkanocne spotkanie rodzin z osobami pozbawionymi wolności. W wydarzeniu wzięło udział 11 rodzin – łącznie 48 osób, które wspólnie spędziły czas w atmosferze bliskości, radości i wzajemnego wsparcia.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu „Gloria Dei”, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Szczególnym momentem był udział jednego z osadzonych, który wystąpił razem ze swoją córką – było to niezwykle poruszające i symboliczne doświadczenie dla wszystkich obecnych.

Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje – gry i zabawy, takie jak „pociąg” czy „kaczuszki”, a także kącik plastyczny i stanowisko tatuaży. Nie zabrakło również tradycyjnych świątecznych smaków – uczestnicy mogli skosztować żurku oraz serniczka.

Tego typu spotkania stanowią niezwykle ważny element procesu resocjalizacji. Umożliwiają podtrzymywanie i odbudowywanie więzi rodzinnych, które odgrywają kluczową rolę w procesie readaptacji społecznej osób osadzonych. Obecność najbliższych, wspólnie spędzony czas oraz pozytywne emocje sprzyjają wzmacnianiu motywacji do zmiany i powrotu do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi.

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz za stworzenie tak ciepłej, rodzinnej atmosfery. Takie chwile pokazują, jak ważne są relacje i wsparcie w drodze ku lepszej przyszłości.

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyła się wizyta studyjna studentów koła naukowego kryminalistyki Uniwersyt...
29/03/2026

W Oddziale Zewnętrznym w Tarnowie-Mościcach odbyła się wizyta studyjna studentów koła naukowego kryminalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczestnicy spotkania to osoby, które swoją przyszłość zawodową wiążą z pracą w wymiarze sprawiedliwości – w sądach, prokuraturach oraz laboratoriach kryminalistycznych.

Wizyta była dla studentów cenną okazją do poszerzenia wiedzy teoretycznej o praktyczne aspekty funkcjonowania jednostki penitencjarnej. Zapoznali się oni ze specyfiką zakładu karnego, jego strukturą organizacyjną oraz realiami codziennej służby funkcjonariuszy.

Spotkanie pozwoliło również na przybliżenie roli oddziaływań resocjalizacyjnych oraz znaczenia pracy z osobami pozbawionymi wolności w procesie ich readaptacji społecznej.

Bezpośredni kontakt z rzeczywistością jednostki penitencjarnej stanowi dla przyszłych specjalistów ważne i bezcenne doświadczenie, wspierające ich dalszy rozwój zawodowy i świadome kształtowanie ścieżki kariery.

16/03/2026
📚 Książki, które otwierają nowe rozdziałyDo Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach trafił wyjątkowy dar – około 500 ...
16/03/2026

📚 Książki, które otwierają nowe rozdziały

Do Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach trafił wyjątkowy dar – około 500 książek przekazanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie, filię nr 8 w Mościcach. Co więcej, biblioteka nadal prowadzi zbiórkę kolejnych egzemplarzy, za co jesteśmy szczególnie wdzięczni.

Serdecznie dziękujemy za to nieodpłatne wsparcie oraz za zaangażowanie w działania na rzecz osób pozbawionych wolności. Tego rodzaju inicjatywy mają ogromne znaczenie – nie tylko wzbogacają zasoby naszej biblioteki, ale przede wszystkim realnie wpływają na proces resocjalizacji.

📖 Czytanie książek to coś więcej niż forma rozrywki. Dla osób osadzonych jest to szansa na rozwój osobisty, poszerzanie wiedzy oraz kształtowanie nowych, pozytywnych nawyków. Literatura pomaga rozwijać wyobraźnię, uczy empatii, poprawia zdolność koncentracji i refleksji nad własnym życiem oraz podejmowanymi decyzjami.

Regularny kontakt z książką może wspierać proces zmiany postaw, wzmacniać kompetencje społeczne i językowe, a także budować poczucie własnej wartości. Czytanie sprzyja również wyciszeniu, redukcji stresu i daje możliwość oderwania się od codzienności w sposób konstruktywny i wartościowy.

📘 Książki stanowią jedną z najlepszych form spędzania czasu wolnego – rozwijającą, inspirującą i bezpieczną. Dzięki takim inicjatywom osoby pozbawione wolności mogą sięgać po wartościowe treści, które pomagają im lepiej przygotować się do powrotu do społeczeństwa.

Jeszcze raz dziękujemy za okazane wsparcie i serce włożone w tę inicjatywę. To dowód na to, że wspólnymi działaniami możemy budować realne zmiany. 💙📚

Address

Ul. J. Śniadeckiego 9

33-101

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Zakład Karny w Tarnowie Oddział Zewnętrzny w Tarnowie-Mościcach:

  • Want your organization to be the top-listed Government Service?

Share