12/06/2026
📌 Zajedničkim snagama ka boljim uslovima u azilu na Manjači!🐕
Predstavnici Centra za razvoj poljoprivrede i sela, predvođeni direktorom Bojanom Pećancem, obišli su danas azil za pse na Manjači zajedno sa predstavnicima Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske – pomoćnikom ministra Goranom Bursaćem, te Draganom Oklješom i Vladimirom Bulatovićem iz resora za veterinarstvo, kao i sa vrijednim volonterima koji već godinama nesebično provode vrijeme sa psima na Manjači. 🐕🌾
Od 1. maja ove godine, upravljanje azilom zvanično je preuzeo Centar. Tokom današnje posjete, volonteri su izrazili veliko zadovoljstvo trenutnim stanjem, ističući da je situacija u azilu sada u potpunosti zadovoljavajuća i na znatno višem nivou u odnosu na raniji period. 🐾
Svi učesnici današnjeg obilaska složili su se da su za optimalno funkcionisanje azila potrebna dodatna ulaganja, što će biti naš prioritet u narednom periodu. Naša vizija je stvaranje održivog sistema i podizanje upravljanja azilom na još viši nivo, na obostrano zadovoljstvo i volontera i svih građana Banje Luke. 💼🤝
Jedan od ključnih planova za budućnost jeste i ulazak u TRACES sistem. Na taj način želimo uspostaviti stabilan balans i omogućiti da životinje koje zbrinjavamo u azilu dobiju priliku za sretno i sigurno udomljavanje i van granica naše zemlje. 🌍🐶
Zajedno sa institucijama, građanima i udruženjima, posvećeno radimo na tome da ovaj azil postane primjer efikasnog, uređenog i odgovornog sistema.🤝