10/06/2026
ТРИ ОДЛИЧЈА И НАЈБОЉИ РЕЗУЛТАТ НА ТЕСТОВИМА ЗА ЕКИПУ ИЗ ПРИБОЈА
На 24. Републичком саобраћајно-образовном такмичењу, одржаном у Теслићу, екипа Основне школе „Вељко Чубриловић“ из Прибоја постигла је изузетан успјех освојивши чак три медаље.
Такмичење су организовали Ауто-мото савез Републике Српске, Републички педагошки завод и Агенција за безбједност саобраћаја Републике Српске.
Екипа у саставу: Јован Лукић, Ружица Симикић, Андреј Николић и Анђела Лукић, предвођена ментором Весном Латиновић, успјела је да у конкуренцији 40 школа из цијеле Републике Српске освоји три одличја у различитим такмичарским категоријама на тему безбједности дјеце у саобраћају.
Златна медаља припала је екипи у ликовној категорији, сребрена у литерарној, док је бронзана медаља освојена на полигону спретности.
Посебно вриједан резултат остварен је у области познавања саобраћајних прописа, гдје су ученици из Прибоја забиљежили најбољи резултат на такмичењу.
Овај успјех представља потврду преданог рада ученика и њихових наставника, али и доказ да знање, труд и посвећеност доносе врхунске резултате.
Честитке ученицима и ментору на изузетном успјеху и достојном представљању школе, Прибоја и локалне заједнице.
(ОПШТИНА ЛОПАРЕ)