04/04/2026
SDP sistem vladanja Gračanicom, zvani „Sve sam pare spisko. Pa šta, bi mi ćeif“.
Opet se SDP u Gračanici nakratko probudio iz četvrt vijeka dugog sna pa kritikuje aktuelnog gradonačelnika, govoreći: „On ide od vrata do vrata i traži da se nešto uradi u gradu jer nema nikakvog sistema.“
Tačno je, gospodo - nema više onog vašeg sistema koji je bio aktuelan četvrt vijeka i u kojem niste uradili ama baš ništa. Griješimo? Jeste, ali ne za građane, nego za sebe, svoju korist i ćeifove.
Moramo spomenuti da ste digli desetine miliona kredita koje su pojele kamate, a vi za te pare niste riješili niti jedan problem. Gračanica je i dalje bez parkinga, pola mjesnih zajednica je žedno, a gradske ulice su donedavno bile kao šumski putevi.
To je bio taj vaš „sistem“.
Kažete da aktuelni gradonačelnik „ide od vrata do vrata, kuca i traži“. Hvala dragom Bogu da ide, jer zna da se svaka vrata pred njim otvaraju.
Smeta vam što privrednici u gradu za građane svojim novcem grade potrebne stvari, naprimjer mostove. Tako je to u Gračanici uvijek bilo. Neki su davno, poput Ahmed-paše Budimlije, izgradili današnje simbole i ponos Gračanice.
Znamo i mi, a i građani, dobro za čim vi žalite.
Nema više ucjenjivanja zapošljavanjem mladih djevojaka.
Nema više besciljnog i beskorisnog lutanja po svijetu i posjećivanja mondenskih destinacija o trošku građana.
Nema više ucjenjivanja poduzetnika i onih koji žele nešto graditi: „Može dozvola, ali pod posebnim uslovima.“ Svi dobro znamo šta je to značilo.
Nema više dizanja kredita i zaduživanja grada, a novac sklanjati i trošiti u sve drugo osim u ono za šta su krediti dizani.
I danas tvrdite da su to bili povoljni krediti. Jesu, ali ne za grad i građane - vi dobro znate za koga su bili povoljni.
SDA je ponosna na gradonačelnika Sadmira Džebu jer su njegova vrata svima otvorena i što je spreman, za dobro grada i njegovih građana, na svaka vrata zakucati, od svakoga pomoć zatražiti i sa svima sarađivati.
I da zaključimo: tekuća godina neće i ne treba „biti godina SDP-a“. Sasvim sigurno i neće.
SDA se zalaže da tekuća godina, kao i sve naredne - u onom smislu u kojem ih vi tretirate, izbornom - budu godine grada Gračanice i godine građana Bosne i Hercegovine.
Neka nam živi naša Gračanica.
Neka nam živi naša jedina Bosna i Hercegovina.
GO SDA Gračanica