11/06/2026
🌟🎓Svečana dodjela diploma maturantima generacije 2017–2026👨🎓👩🎓🧑🎓
Danas je u našoj školi ispisana još jedna posebna i prije svega, emotivna stranica školskog života.
Svečanom dodjelom diploma ispratili smo maturante generacije 2017–2026, učenike koji su tokom proteklih devet godina zajedno rasli, učili, stvarali prijateljstva i ostavili neizbrisiv trag u našoj školi.
Svečanosti je, pored uprave i uposlenika škole, prisustvovao i načelnik općine Edin Hozan sa svojim saradnicima, koji su svojim prisustvom uveličali ovaj važan trenutak.
Direktorica škole Asima Agić obratila se maturantima porukom i riječima podrške, podsjećajući ih na prve školske dane, na izazove koje su uspješno savladavali, na radost zajedničkih uspjeha, ali i na prijateljstva koja su gradili tokom svog osnovnoškolskog obrazovanja.
Poželjela im je mnogo sreće i uspjeha na novom životnom putu, naglašavajući da znanje, poštenje, dobrota i međusobno poštovanje ostaju najvažnije vrijednosti koje nose sa sobom.
Prigodne riječi podrške uputio je i načelnik Edin Hozan, ističući važnost osnovnoškolskog obrazovanja i odgoja kao temelja za buduće uspjehe. Maturantima je poželio da hrabro koračaju prema svojim ciljevima, vjeruju u sebe i uvijek s ponosom nose uspomene na svoju školu.
Posebne emocije izazvali su videozapisi koje su pripremili sami maturanti. Kroz fotografije i snimke oživjeli su brojni trenuci provedeni u školskim klupama – od prvih dana škole, školskih izleta i takmičenja, do svakodnevnih druženja, smijeha i nestašluka koji će zauvijek ostati dio njihovih najljepših uspomena.
U nastavku programa predstavljeni su učenici generacije, kojima su uručena priznanja i prigodni pokloni kao potvrda njihovog truda, rada i izuzetnih rezultata.
Učenici generacije 2017–2026 su:
* Elma Nasup (IX-3)
* Selina Pračalić (IX-5)
* Abdulah Hrnjić (IX-3)
* Ermin Đulić (IX-3)
Posebno priznanje „Ponos generacije“ dodijeljeno je učeniku Erminu Đuliću za izuzetne rezultate ostvarene u toku školovanja, posebno na općinskim i kantonalnim takmičenjima, čime je na najljepši način predstavio sebe, svoju generaciju i školu.
Na kraju svečanosti, u ime svih razrednika, maturantima se obratila nastavnica Ines Žuna.
U emotivnom govoru prisjetila se zajedničkih trenutaka, uspjeha, izazova i uspomena koje su obilježile godine provedene zajedno. Poželjela je učenicima mnogo sreće, uspjeha i hrabrosti na putu koji je pred njima, ističući da će ovu generaciju sigurno pamtiti s ponosom i posebnom toplinom.
Nakon dodjele diploma uslijedilo je zajedničko druženje, a načelnik općine počastio je maturante ručkom, pružajući im još jednu priliku da zajedno podijele radost ovog posebnog dana.
Iako se danas zatvara jedno važno poglavlje njihovog života, pred našim maturantima otvaraju se nova vrata, novi izazovi i nove prilike. Ponosni smo na sve što su postigli i zahvalni za svaki trenutak koji su utkali u život naše škole.
Dragi maturanti, neka vas na vašem putu prate znanje, hrabrost, dobrota i vjera u vlastite snove. Gdje god vas život odvede, neka u vašim srcima uvijek ostane mjesto za školu u kojoj ste odrastali.
Sretno!🎓❤️