25/05/2026
4. Ramska biciklijada okupila gotovo 300 sudionika i još jednom pokazala snagu zajedništva u Rami
U organizaciji Biciklističkog kluba "Ventus", dana 24. svibnja 2026. godine u Rami je uspješno održana 4. Ramska biciklijada, jedna od najljepših sportskih i rekreativnih manifestacija u našem kraju, koja je okupila gotovo 300 sudionika svih generacija od djece uzrasta 5 godina pa sve do sudionika u dobi od 75 godina.
Velik odaziv sudionika i pozitivna atmosfera koja je vladala tijekom cijelog događaja još jednom su pokazali koliko ovakve manifestacije znače za promociju zdravog života, sporta, zajedništva i pozitivnih vrijednosti koje Rama s ponosom njeguje.
Posebne čestitke i iskrene pohvale zaslužuje Biciklistički klub "Ventus" koji je još jednom pokazao vrhunsku razinu organizacije, gostoprimstva i predanosti. Svim sudionicima i gostima bili su osigurani hrana, piće i okrijepa, a kompletan događaj protekao je u izvrsnoj atmosferi i besprijekornoj organizaciji, na ponos cijele Rame i svih sudionika.
Važno je naglasiti kako su posljednjih godina značaj ove manifestacije prepoznali Vlada Hercegovačko-neretvanske županije na čelu s predsjednicom Marijom Buhač, predsjednica Federacije Lidija Bradara te predsjedateljica Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Borjana Krišto, pružajući podršku projektu koji iz godine u godinu okuplja sve veći broj sudionika i promovira Ramu na najljepši mogući način.
S druge strane, ostaje činjenica da Općina Prozor-Rama posljednjih godina ne pruža potrebnu podršku ovakvim projektima, iako upravo lokalne zajednice u drugim gradovima i općinama imaju vodeću ulogu u financiranju i organizaciji sportskih i rekreativnih manifestacija. Sličan odnos vidljiv je i prema drugim sportskim događajima poput Ramskog polumaratona i sličnih aktivnosti koje okupljaju veliki broj ljudi i doprinose promociji naše općine.
Ramska biciklijada još jednom je pokazala da Rama ima kvalitetne ljude, sportski duh i potencijal za organizaciju vrhunskih događaja, a organizatorima, volonterima i svim sudionicima treba uputiti iskrenu zahvalnost i čestitke za još jednu uspješnu manifestaciju koja je na najljepši način predstavila naš kraj.