02/03/2013
Ovo je video snimljen pola sata nakon MIRNOG prosvjeda. Prošetali smo po korzu, pjevali, i razišli se. Krenuli smo na kavu u Palach, i tamo su nas napali. Prvo su dva cajca u civilu potrčala i vukli i čupali dečka koji je, kad su ga ščepali, počeo vikati "upomoć". Mi smo se okrenuli, neki su ga ulovili da ga ne odvuku, na to je stado policije odnekuda dotrčalo i počelo je, ovo što je na videu. Cura koja je na videu nije pijana, nije popila kap alkohola. Nije pubertetlija, nego odrasla osoba sa velikim srcem i dušom. Dečko s početka opisa videa, je NJEN DEČKO, pred kojeg je stala i rukama ga obuhvatila iza sebe. To je sve šta je ona "napravila". Bacili su ih na pod, čupali, šamarali. Jedino što su "krivi", jer su se grčevito držali jedno za drugo dok su ih policajci maltretirali. Curu je policajac ošamario više p**a, NAKON toga se opirala i NAKON toga je mlatila nogama. Nisu napali samo njih, nego i djevojku od 19 godina, koja je plakala i vikala i molila da je puste. Nas par ostalih smo snimali što više možemo, da pustimo u javnost i da ljudi saznaju što se događa u ovom našem prekrasnom svijetu.
Cura i dečko koji su napadnuti, ničime ovo nisu izazvali, osim, možda jednim činom. Sram ih bilo, na prosvjedu su na megafon pjevali pjesmu: KAD SE MALE RUKE SLOŽE, SVE SE MOŽE, SVE SE MOŽE...
Sram ih bilo, tako pjevat, jel da ljudi? Da, ovo je "slobodna zemlja", draga nam i mila. Mi smo ti koji su zarobljeni, ali samo u svojim ograničenim umovima.