13/11/2025
Srijeda 12. 11. 2025. god.
U prostorijama MZ Alipašin Most II upriličena tribina OO SDA NovinGrad za MO Al. Most II, Buča Potok i Dolac.
Uvodničari:
1. Mr. Safet Kešo, zastupnik u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH,
2 Vijećnici OV Novi Grad: Elma Lindov, Nevres Alispahić i Haris Alihodžić.
Dvije teme su bile predmetom
uvodničara:
1 Stavovi SDA o aktivnoj političkoj situaciji u BiH.
2. Lokalna ulaganja: - od ideje do ralizacije.
- Nećemo nikad posustati
u parlamentarnoj borbi za BiH i za njeno uređenje po mjeri svakog njenog građanina.
Rukovođena programskim načelima SDA, naša organizaciona struktura će na svakom nivou i kroz zastupljenost naših kadrova u strukturama vlasti, biti beskompromisna u borbi za implementaciju političkih ciljeva Stranke - podvukao je na kraju svog obraćanja Safet Kešo.
U svojim izlaganjima, vijećnici OV iz kluba SDA, upoznali su prisutno članstvo sa aktivnostima istog na sjednicama OV, pokrenutim
inicijativama i pitanjima te realiziranim prioritetima i prioritetima čija je realizacija u toku. Sugerisali su da MO , pored listi prioriteta koje dostavljaju savjeti mjesnih zajednica, sačine liste krupnijih infrastrukturnih problema i dostave Stručnoj službi Općinskog odbora Stranke.
Skup je završio s radom u 19:30 h.