02/06/2026
🎉 19 godina Partnerstva za javno zdravlje. 15 godina Centara za zdravo starenje. I bezbroj razloga za ponos. 🧡
Juni je za nas poseban mjesec.
Ovog mjeseca Udruženje Partnerstvo za javno zdravlje obilježava 19 godina postojanja i rada, a istovremeno slavimo i 15 godina od otvaranja prvog Centra za zdravo starenje, koji smo zajedno s Općinom Novo Sarajevo pokrenuli davne 2011. godine. Bio je to prvi centar takve vrste ne samo u Bosni i Hercegovini, nego i jedan od pionirskih modela aktivnog i zdravog starenja u svijetu.
Kada se osvrnemo iza sebe, ne brojimo samo godine. Brojimo hiljade osmijeha, prijateljstava, radionica, izleta, zagrljaja, novih znanja i trenutaka u kojima smo zajedno pokazali da godine nisu prepreka za aktivan, ispunjen i dostojanstven život.
Ponosni smo na sve što smo zajedno izgradili – na naše članove, korisnike, zaposlenike, volontere, partnere, prijatelje i institucije koje su vjerovale u ovu ideju od samog početka. Ponosni smo na mrežu centara koja danas povezuje generacije, na projekte koji mijenjaju živote i na brojna domaća i međunarodna priznanja koja su potvrda da radimo nešto vrijedno i važno.
Ali ono na što smo najviše ponosni su ljudi.
Ljudi koji svakodnevno dokazuju da zajedništvo, solidarnost i briga jednih za druge mogu mijenjati društvo nabolje.
Hvala svima koji su bili dio ovog putovanja tokom proteklih 19 godina. Hvala što zajedno gradimo zajednicu u kojoj se svaka životna dob poštuje, cijeni i slavi.
A mi? Mi tek nastavljamo.
💙 S istom energijom, novim idejama i još većom vjerom da zdravo starenje nije privilegija, nego pravo svakog čovjeka.
Sretan nam 19. rođendan i 15 godina Centara za zdravo starenje! 🎂🎉
Općina Novo Sarajevo