Kao što smo već rekli, stranica funkcioniše tako da mi sakupljamo i objavljujemo dojave građana, što znači da bez dojava građana stranica nije u mogućnosti kvalitetno funkcionisati. Možete na dva načina dojavljivati lokacije na kojima se nalaze patrole:
1.objavama lokacija na naš "zid", tako da ostali korisnici mogu vidjeti vašu objavu, ili
2.dojave porukama u naš "inbox", tako da administrator o
bjavi Vašu poruku. Drugi način je bolji i funkcionalniji iz razloga što tim putem više korisnika vidi tu "objavu". Naravno, to nije jedini način da doprinesete radu stranice. Koliko god to glupo zvučalo, Vaši LIKE-ovi i SHARE-ovi naših objava i slika su nam od velike važnosti. Razlog za to je "viralni efekt" koji se time postiže. Laički objašnjeno, više facebook korisnika vidi (ili ima priliku vidjeti) našu objavu na svom profilu, a i samim time imaju priliku pridružiti se našoj maloj zajednici. KAKO DOJAVA TREBA IZGLEDATI? Da maksimalno skratimo upute o tome "kako dojava treba izgledati", molimo Vas da prilikom javljanja vašu dojavu precizirate što je moguće više. Po mogućnosti priložite barem jedan kvalitetan "orijentir"(autobusne stanice, pekare, apoteke, restorani, shopping centri, mostovi, nadvožnjaci, tuneli, spomenici, parkovii i sl.) a isto tako je poželjno da se zna i sa koje strane ulice patrola stoji (ukoliko je dvosmjerna ulica). Iako smo mislili da se podrazumijeva, morat ćemo napomenuti. Stranica objavljuje samo patrole koje aktivno kontrolišu vozače ili pješake u saobraćaju. Stoga Vas molimo da nam ne šaljete dojave o patrolama koje ste vidjeli da se kreću ulicama (ne odnosi se na "presretače") ili policijskim vozilima koje ste vidjeli da su negdje nasumično parkirani, jer nam takve informacije nisu korisne. Vozite oprezno, nebezbjednom vožnjom ugrožavate i sebe i ostale učesnike u saobracaju!