15/06/2026
Danas smo u Koraju, na mjestu gdje je bol još uvijek živa, odali počast nedužno ubijenim Bošnjacima ovoga kraja, koji su ubijeni samo zbog njihovog imena, vjere i pripadnosti .
Svaki izgubljeni život opomena je da mržnja i nasilje nikada ne smiju imati mjesto među nama.
Kao potpredsjednik entiteta RS, ali prije svega kao čovjek, duboko vjerujem da je naša moralna obaveza da čuvamo kulturu sjećanja, da priznamo patnju jedni drugih i da gradimo društvo u kojem se zločin nikada više ne može ponoviti, ni nad kim i nigdje.
Sjećanje na žrtve Koraja obavezuje nas da budemo bolji, pravedniji i hrabriji u izgradnji povjerenja. Samo istina, pravda i međusobno poštovanje mogu biti temelj mira i zajedničke budućnosti svih naroda u Bosni i Hercegovini.
Neka je vječni rahmet svim žrtvama Koraja, a njihovim porodicama sabur i snaga.