15/06/2026
Dodik i Stanivuković otvaraju u Banjaluci zadužbinu Ace Srbina: "Legat knjiga Aleksandra Vučića" - piše 6UKA: https://6yka.com/karikature-i-stripovi/dodik-i-stanivukovic-otvaraju-u-banjaluci-legat-knjiga-aleksandra-vucica/ -- "Ja kad sam čuo da moj veliki prijatelj i još veći predsjednik Aleksandar Vučić ima hiljade knjiga koje nema gdje da premjesti iz predsjedničke kancelarije, nego se muči da traži kome će ih pokloniti, odmah sam ga pozvao i fino rekao: Aleksandre, brate dragi, pa ja ću ih prvo sve otkupiti jer hoću da ih sve pročitam, a zatim ću da ti u Banjaluci napravim legat gdje ćemo smjestiti sve tvoje knjige, to će biti prava ustanova za kulturno i društveno-političko uzdizanje i obrazovanje našeg naroda" - objavio je predsjednik SNSD Milorad Dodik na Iksu 😁 "Kada sam vidio kako Milorad Dodik poltroniše našem najvećem živom državniku Aleksandru Vučiću, znajući da predsjednik Vučić ne trpi takvo ponašanje u svojoj blizini, odmah sam mu poslao pismo sljedeće sadržine: Mnogopoštovani predsjedniče obje naše republike, dragi Aleksandre, biće mi izuzetna čast da sagradim legat sa Vašim imenom u našem Parku knjige koji sam lično otvorio u Banjaluci" - objavio je gradonačelnik Banjaluke i lider PSS-a Draško Stanivuković u pismu Vučiću, koje je objavio na društvenim mrežama 😁 "Oduševljen sam Miletovom i Draškovom idejom, uz uslov da legat mojih knjiga bude na jednom mestu, kako se oni budu dogovorili, a želim da obojica budu prisutni na otvaranju mog legata, jer ja sam čovek koji želi da ujedinjuje, a ne da pravi razdor među mojim bliskim prijateljima" - napisao je Vučić na svom nalogu na Instagramu 😁