11/02/2026
"Zastanite na trenutak..zatvorite oci i zamislite..Da ste vi on..niste se rodili kao ljudsko bice,vec ste on..samo jedan napusteni pas/macka..Niste trazili da se rodite,ali eto..Vase srce kuca..vi osecate strah,bol i patnju..sve kao covek..samo nemate moc govora..
Vi ste izbaceni..po kisi,snegu,mrazu..odvojeni od majke..sami..odjednom od jedne doze sigurnosti su vas otrgli i bacili..na nepoznato..imate sve kao covek,a nemate opet nista..jer je neko tamo,ko sebe smatra visim bicem,tako odlucio..
Pokusavate se snaci..kako?
Nemate moc govora..gladni ste..trazite bilo koju ruku spasa,pogled..nekoga da vam pomogne..Ljudi prolaze..ne gledaju..prilazite nekome..jedino sto hocete je parce hleba..
Gladni ste..
Osecate udarac..u stomak..u glavu..zasto? Jer ste mali,nesnadjeni,ostavljeni i gladni..promrzli..ustajete i probate ponovo..samo jedan zalogaj da vam neko da..jer sami to ne mozete naci..
Niko..
Danima sami..na ulici..skrivate se u mraku jer ljudi su surovi..sve dok jednoga dana ne pogledate smrt u oci..vasa dusa napusti telo..tako rano..tako bolno..😢a samo ste hteli mrvu ljubavi..mrvu hrane i neki topao kutak..a pruzili bi sve..Psi su na nivou deteta od 3 godine..Kao da imate dete koje nikada nece odrasti..i u cemu je razlika ostaviti psa ili ostaviti dete?
Oba su ziva bica..I zato ne okrecite glavu...
Ako vi ne pomognete koliko mozete,niko drugi nece...
Oni pate..umiru..muce se...samo na sekund zamislite da ste to vi...i mozda...mozda nesto u vama proradi...nadam se...😢"
Autor: Vesna J.