Narod i Pravda Visoko

Narod i Pravda Visoko Narod i pravda svojim djelovanjem namjerava ispuniti ključni cilj > vratiti pravo narodu i građanima.

“ISTORIJSKI PROJEKAT” ILI “ISTORIJSKI PROMAŠAJ”‼️❓❓▶️Jučerašnje padavine koje su prouzrokovale izlijevanje oborinskih vo...
02/06/2026

“ISTORIJSKI PROJEKAT” ILI “ISTORIJSKI PROMAŠAJ”‼️❓❓

▶️Jučerašnje padavine koje su prouzrokovale izlijevanje oborinskih voda iz šahta kod Tabhanske džamije pokazale su da je vijećničko pitanje postavljeno na 13. sjednici Gradskog vijeća Visoko bilo potpuno opravdano.

▶️Tada smo tražili odgovor da li su svi radovi na projektu „Rekonstrukcija ulice Čaršijska i ulice Alije Izetbegovića“, posebno sistemi odvodnje, šahtovi i slivnici, izvedeni u skladu s projektnom i tenderskom dokumentacijom.

▶️Odgovor koji smo dobili od nadležne službe pokazuje namjeru manipulacije i dezavujisanja javnosti sa ciljem prikrivanja nedostataka.

▶️Prizori koje smo juče vidjeli otvaraju ozbiljna pitanja o kvalitetu izvedenih radova i funkcionalnosti sistema oborinske odvodnje.
Građani imaju pravo znati da li je projekat realizovan prema predviđenim standardima ili su vršena odstupanja koja danas dolaze na naplatu.

▶️Pozivamo nadležne službe, izvođača radova i stručni nadzor da javnosti napokon daju tačne podatke o “istorijskom projektu” dvije ulice koje poslije prve veće kiše poplave.

▶️Jučerašnji događaj još jednom potvrđuje da svi projekti koje vodi aktuelna SDA vlast na čelu sa gradonačelnikom Ganićem imaju ozbiljne probleme u realizaciji, nadzoru i izvedbi radova.
Da li je razlog nesposobnost ili pogodovanje stranačkim investitorima ostaje da vidimo u narednom periodu❓❓

Kako god, cijenu plaćamo svi mi‼️

Građani s pravom postavljaju pitanje: koliko još ulica i projekata treba pokazati iste probleme da bi neko konačno preuzeo odgovrnost❓❓

31/05/2026
Kurban-bajram je vrijeme žrtve, solidarnosti i međusobnog poštovanja.Neka nas vrijednosti koje nosi ovaj veliki blagdan ...
27/05/2026

Kurban-bajram je vrijeme žrtve, solidarnosti i međusobnog poštovanja.
Neka nas vrijednosti koje nosi ovaj veliki blagdan podsjete na važnost zajedništva, odgovornosti i brige za svakog čovjeka.

Bajram šerif mubarek olsun!

Narod i Pravda

POZICIJA ODBILA PRILIKU DA ISPRAVI GREŠKUNERAVNOPRAVAN POLOŽAJ PRIVREDNIKA U ULICI ČARŠIJSKANa današnjoj sjednici Gradsk...
25/05/2026

POZICIJA ODBILA PRILIKU DA ISPRAVI GREŠKU
NERAVNOPRAVAN POLOŽAJ PRIVREDNIKA U ULICI ČARŠIJSKA

Na današnjoj sjednici Gradskog vijeća Visoko pozicija je odbila amandman Kluba vijećnika Naroda i Pravde kojim smo tražili oslobađanje od plaćanja naknade za korištenje javne površine za vlasnike poslovnih objekata tokom manifestacije „Visočko ljeto 2026“.

Amandman je imao cilj ublažiti posljedice koje trpe privrednici zbog zatvaranja saobraćaja i otežanog pristupa poslovnim objektima.

Posebno je važno istaći da su upravo vlasnici objekata u ulici Čaršijska – šetališna zona najviše pogođeni, jer se sadržaji manifestacije postavljaju direktno ispred njihovih poslovnih prostora, što im otežava pristup kupaca, dostavu robe i normalno poslovanje. Upravo zato smatrali smo da je postojala obaveza da im se kroz ovu mjeru barem djelimično olakša poslovanje tokom trajanja manifestacije.

ZAŠTO GRAĐANI VISOKOG  PLAĆAJU STALNE DODATNE RADOVE KAO POKRIĆE ZA LOŠU IZGRADNJU, SANACIJU I ODRŽAVANJE CESTA❓❓❓▶️Klub...
20/05/2026

ZAŠTO GRAĐANI VISOKOG PLAĆAJU STALNE DODATNE RADOVE KAO POKRIĆE ZA LOŠU IZGRADNJU, SANACIJU I ODRŽAVANJE CESTA❓❓❓

▶️Klub vijećnika Naroda i Pravde u OV Visoko izražava zabrinutost i postavlja pitanje odgovornosti za način izvođenja radova u ulicama Kadije Uvejsa i Bosne Srebrene, a zbog učestalih primjedbi gradjana na loš kvalitet izvedenih radova.

▶️Naime, za kratko vrijeme nakon izvođenja radova vidljiva su brojna oštećenja, propadanje asfalta i nedovršeni infrastrukturni poslovi. Umjesto kvalitetno izvedenih projekata koji bi trebali trajati godinama, građani danas svakodnevno trpe posljedice loše izvedbe i neodgovornog odnosa prema javnom novcu.

▶️Posebno zabrinjava činjenica da radovi ni danas nisu u potpunosti završeni. U pojedinim dijelovima još uvijek nije završena javna rasvjeta, što dodatno ugrožava sigurnost pješaka i vozača u večernjim satima. Brojni prilazi kućama ostali su neasfaltirani ili nedovršeni, zbog čega građani imaju otežan pristup svojim domovima, dok se već pojavljuju nova oštećenja na tek urađenim dionicama.

▶️Prema dokumentu Grada Visoko broj 09/3-45-1-5069/25 od 21.04.2025. godine, objavljena je informacija o provođenju pregovaračkog postupka javne nabavke bez objave obavještenja za dodatne radove na sanaciji (rekonstrukciji) saobraćajnice kroz industrijsku zonu Ozrakovići, uključujući izgradnju javne rasvjete, oborinske i fekalne kanalizacije te sanaciju ulica Kadije Uvejsa i Bosne Srebrene.

▶️Ovakva situacija dodatno otvara pitanja: zbog čega se ubrzo nakon izvođenja radova pojavljuje potreba za “dodatnim radovima”, ko je odgovoran za loš kvalitet izvedenih poslova i da li je izvršen adekvatan nadzor nad projektom❓❓
Građani imaju pravo znati kako se troši njihov novac i zašto se projekti koji su plaćeni javnim sredstvima već nakon kratkog vremena ponovo saniraju.

▶️Građani ne traže privremena rješenja niti kozmetičke popravke, već kvalitetnu, sigurnu i trajnu infrastrukturu koja će služiti svim stanovnicima, a ne stvarati nove troškove i probleme iz godine u godinu.

Klub viječnika Naroda i Pravde u Gradskom vijeću Visoko

GRAĐANI VISOKOG TAOCI NESPOSOBNOG MENADŽMENTA JKP “VISOKO”Narod i Pravda Visoko izražava ozbiljnu zabrinutost zbog probl...
14/05/2026

GRAĐANI VISOKOG TAOCI NESPOSOBNOG MENADŽMENTA JKP “VISOKO”

Narod i Pravda Visoko izražava ozbiljnu zabrinutost zbog problema u vodosnabdijevanju nakon radova na vodovodnoj mreži u ulici Kralja Tvrtka, ali i zbog načina na koji je cijela situacija vođena od strane nadležnih u JKP “Visoko”.

Građani s pravom postavljaju pitanje, zašto javnost nije na vrijeme obaviještena da će doći do mogućeg zamućenja vode i problema u sistemu? Ako su radovi planski izvođeni na jednom dijelu grada, zbog čega posljedice osjeća gotovo cijeli grad?

Nedopustivo je da građani tek nakon pojave problema dobiju preporuku da vodu prokuhavaju. Preventivno obavještavanje građana moralo je biti urađeno prije puštanja sistema u funkciju, a ne nakon što je došlo do poremećaja u kvalitetu vode.Trebaju li građani oboliti, zaraziti se!?

Posebno zabrinjava činjenica da se godinama govori o “kompetentnim kadrovima” i profesionalnom upravljanju javnim preduzećima, dok građani i dalje svjedoče čestim kvarovima, nestancima vode i improvizacijama u radu sistema. Gdje su danas ti kompetentni kadrovi kada građani traže odgovornost, organizaciju i pravovremenu reakciju?

Narod i Pravda smatra da građani Visokog zaslužuju transparentno informisanje, ozbiljan pristup upravljanju vodovodnom infrastrukturom i jasne odgovore o tome kako je moguće da radovi na jednoj lokaciji izazovu probleme u širem dijelu grada.

Tražimo od uprave JKP “Visoko” hitno i detaljno očitovanje o uzrocima problema, kao i konkretan plan mjera kako bi se spriječilo ponavljanje ovakvih situacija u budućnosti.

Građani Visokog ne smiju biti taoci lošeg upravljanja, neorganizovanosti i zakašnjelih reakcija, jer VISOKO može i mora BOLJE.

SAOPŠTENJE ZA JAVNOSTJučer 29.04.2026. godine, je održana 18. sjednica Gradskog vijeća Visoko, na čijem dnevnom redu se ...
30/04/2026

SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

Jučer 29.04.2026. godine, je održana 18. sjednica Gradskog vijeća Visoko, na čijem dnevnom redu se našlo 20 tačaka.

Posebnu pažnju izazvala je rasprava pod tačkom broj 3 . Izvještaji o radu i planovi rada javnih ustanova Grada Visoko, u kojoj su aktivno učestvovali vijećnici Naroda i Pravde.

Naročito je zabrinjavajuća činjenica da direktor JU Centar za socijalni rad Visoko nije znao dati odgovore na vijećnička pitanja što zabrinjava ko nam rukovodi ustanovom. Umjesto odgovora na postavljena pitanja, svjedočili smo izbjegavanju odgovornosti, bahatom ponašanju, vrijeđanju i omalovažavanju, što jasno ukazuje na pokušaj prikrivanja vlastite nesposobnosti.

Posebno je poražavajuće što je aktuelni gradonačelnik, očigledno već duboko u predizbornoj kampanji za Opće izbore 2026. godine, umjesto da se bavi intenzitetom procesa projekta III faze vodosnadbijevanja kako se ne bi moralo izdvajati dodatnih 800.000,00 KM javnog novca građana zbog kašnjenja u realizaciji projekta odlučio stati u odbranu takvog ponašanja, jer je odgovoran za imenovanja koja su rezultat političke trgovine na listama vezane za Mušinbegovića, Čučuka i druge, ne birajući riječi ni način, branio je neodbranjivo, čime je dodatno urušio povjerenje građana u odgovorno i transparentno upravljanje.

Ovakvi događaji su jasan pokazatelj da Visokom hitno trebaju suštinske promjene i ljudi na rukovodećim pozicijama koji posjeduju znanje, integritet i odgovornost ljudi koji su spremni prihvatiti i pohvalu i kritiku, bez vrijeđanja i omalovažavanja onih koji pitanja postavljaju.

Gradski odbor Naroda i Pravde Visoko

Address

Kralja Tvrtka Br. 1
Visoko
71300

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Narod i Pravda Visoko posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share