03/10/2018
Poštovani biraci, svjesni da sa jedne strane zivimo u vremenu globalizacije, sve blizeg naseljavanja svemira, neoliberalizma ali isto tako svjesni i cinjenice da se davimo u vlastitom glibu, opsjednuti plemenskim porivima i strahom, predrasudama i neznanjem. Zelimo Vas zamoliti da iskreno razmislite za koga cete ovaj put glasati i kome cete ukazati povjerenje. Kao rjetko koja drzava na svijetu imamo ogromne razvojne potencijale ali nase gospodarstvo nije ni u cemu konkurentno, niti imamo jasne vizije razvoja. Ako vlast nastavi ovako bahato pljackati i siromasiti vlastiti narod zapast cemo u duznicko ropstvo iz kojeg se necemo nikada izvuci...Vec smo duzni vise od 12milijardi eura i dalje se zaduzujemo za potrosnju a nema nas ni cetiri miliona ukupno... Nas su davno prestigli skoro svi iz okruzenja, od Rumunije, Bugarske, Ceske, Mađarske do Albanije. I jos neko ima obraza hvaliti se radnim mjestima ili otvarati puteve, praviti sjela... Pa ako ovo nisu razlozi da se posalju ove bolesne politike majorizacije, preglasavanja, nacionalizma, fasizma, mrznje, u proslost, onda zaista neznamo sta se jos treba dogoditi da se osvjestimo...Nije rjesenje u konfrontaciji, strahu, mrznji, dezintegraciji nego suprotno u poštivanju, uvažavanju, suradnji i integraciji i to ja naša vizija i naš program, ako isto osjecate i zelite, podrzite nas 07.10. Hvala...