03/10/2024
Kandidatkinja Irma Jagodić:
"Drage građanke i građani Živinica,
Zovem se Irma Jagodić rođena 31.05.1989.godine, po zanimanju doktor medicine, specijalizant dermatologije, zaposlena u JZU Dom zdravlja Živinice. ERC-ov instruktor kardiopulmonalne reanimacije i traume. Volonter u Crvenom križu GO Živinice i Crvenom križu TK.
Imala sam nepunih 3 godina kada je na našu državu izvršena brutalna agresija. Djetinjstvo moje generacije obilježeno je ratom i razaranjem, ali i nadom da ćemo jednoga dana živjeti sretno i slobodno u našoj domovini Bosni i Hercegovini.
Generacija mojih roditelja iznijela je ogroman teret na svojim plećima. Teret na koji sam danas ponosna. Odbranila je i obnavljala našu zemlju, žrtvovala se kako bismo mi imali bolje i ugodnije živote i izdvajala posljednju marku kako bismo mi bezbrižno završili škole i fakultete.
Sada je vrijeme da mi iskoristimo znanje koje smo stekli, te našim roditeljima, nenama i djedovima, ali i generacijama koje dolaze, učinimo živote boljima i ugodnijima. Vrijeme je za našu generaciju. Vrijeme je da mi preuzmemo teret i naporno radimo kako bismo Živinice učinili prosperitetnijom, razvijenijom i ljepšom te stvorili grad u kojoj će svi imati jednake mogućnosti i šanse za lični i profesionalni razvoj.
Od završetka fakulteta radila sam različite poslove i sticala iskustva u različitim zdravstvenim institucijama u BiH, ali i u institucijama susjednih država. Namjera mi je da svoja znanja, iskustva i kontakte iskoristim na najbolji način i dam doprinos mojoj lokalnoj zajednici.
Mogla sam, naravno, i ja, kao i mnogi od vas koji ovo čitate, spakovati kofere i otići sa svojom porodicom. Ja sam odlučila da ostanem i da se borim za naš grad, kanton, federaciju, za našu Bosnu i Hercegovinu.
Cijenjene građanke i građani Živinica,
Kandidat sam za Gradsko viječe Živinice ispred SDA, pod rednim brojem 16.
Trudit ću se da vodim fer i pozitivnu kampanju, da govorim s poštovanjem, ukazujem na probleme, ponudim svoj program, da se obraćam s uvažavanjem i biračima i protukandidatima iz drugih političkih opcija, koje lično poznajem. Onako kako sam i odgojena. Kao i svaka kampanja, i ova će, vjerovatno, donijeti onu negativnu stranu, u kojoj će biti iznošenja neistina i lažnih optuživanja. Nastojat ću da se na njih puno ne osvrćem, jer smatram da nam je društvo ionako previše zatrovano svađama i prepirkama.
Na vama je, dragi birači, da dobro razmislite, osvrnete se oko sebe, saslušate sve kandidate, vidite čime su se bavili i šta su radili u životu i slobodno donesete svoju odluku o tome ko je dostojan da vas predstavlja.
S poštovanjem! "