24/01/2025
Twaalf jaar stond N-VA Arendonk mee aan het roer en realiseerde tal van zaken waar de Arendonkenaar wel bij vaarde. Afgelopen maandag was het onze eerste gemeenteraad aan de andere kant van de tafel. Vanuit de oppositie blijven N-VA Arendonk en Arendonk Positief onder N-VA+ met een hart voor onze gemeente verder werken, houden we de vinger aan de pols en brengen we constructieve en nieuwe voorstellen.
INKRIMPING BUSLIJNEN
🚌Daar waar de Lijn in september het college van burgemeester en schepenen duidde dat er geen inkrimping van buslijnen in onze gemeente waren en dat de impact zeer beperkt was, hebben ze de huidige schepen van mobiliteit duidelijk met een kluitje in het riet gestuurd. Ondertussen geeft De Lijn aan een extra bus in te leggen die om kwart voor 7 in Reusel vertrekt om dan via Arendonk en Turnhout naar Hoogstraten te rijden.
⌚Aankomst Turnhout 07.30u, een uur vooraleer de schooltijd start. 🙈☹️
“Met enkel mails te sturen naar de busvervoersmaatschappij en in je handen te klappen voor een oplossing die er geen is, gaan we er niet geraken. Stad Hoogstraten heeft dus wel hard op tafel geklopt. We maakten op onze b***t reeds een afspraak met het kabinet van mevrouw Annick De Ridder om de inkrimping én tegelijkertijd ook alle andere Arendonkse mobiliteitsproblemen te bespreken”, aldus Hilde Van der Vloedt.
🚲Nu schooljongeren moeten vechten voor een plaatsje op de bus, verplaatsen ze zich ook naar andere bushaltes waar er geen/onvoldoende fietsparking aanwezig is. An Hermans contacteerde op haar b***t het gemeentebestuur met de vraag om er mobiele fietsnadars te plaatsen. Voorstel werd goedgekeurd.👍
VERBODSBORD TONNAGEBEPERKING
🚛🚫Ook Johan Kevelaers pakte meteen het woord. Sinds de werken aan Wampenberg en Begijnhof opgeleverd zijn, rijden er opnieuw meer vrachtwagens door onze dorpskern omdat er geen bord met tonnagebeperking staat. Wat blijkt … Het bord is spoorloos. De borden zullen spoedig teruggeplaatst worden.👍