21/10/2026
⛪🌿 De kerksite van Piringen krijgt een nieuwe toekomst!
In 2027 krijgt de historische Sint-Gertrudiskerk een grondige herinrichting. De middeleeuwse kerktoren wordt gerestaureerd en het verouderde kerkschip maakt plaats voor een open ontmoetingsruimte met terras. Ook het buurthuis krijgt er een plek, zodat inwoners en verenigingen elkaar opnieuw in een aangename omgeving kunnen ontmoeten. 🤝🏡
🔔 De klokken blijven over Piringen luiden en waardevolle elementen uit de kerk worden behouden. Zo gaan respect voor ons erfgoed en een bruisend dorpsleven hand in hand!
🏛️ Burgemeester Jo Feytons benadrukt het belang van de site voor de leefbaarheid van het dorp. Ook schepen Jeroen Bellings (Kerkenbeleid) is blij dat het project na een lang voorbereidingstraject concreet wordt.
Samen met architectenbureau Michel Janssen, het kerkbestuur, het bisdom en de betrokken diensten wordt gewerkt aan een duurzame toekomst voor deze historische plek.
💚 Een stukje geschiedenis bewaren én ruimte creëren voor ontmoeting: zo krijgt Piringen er een nieuwe plek bij om samen te komen!