28/08/2026
Geslaagde excursie naar de Beningerslikken met Vogelwerkgroep Mariahof
Op zaterdag 22 augustus trok Vogelwerkgroep Mariahof eropuit voor een excursie naar de Beningerslikken. Met een klein en enthousiast gezelschap van 5 personen werd het een buitengewoon geslaagde dag in dit prachtige natte natuurgebied.
Het gebied stelde niet teleur en leverde een indrukwekkende lijst aan waarnemingen op. Absolute blikvangers waren de 2 imposante zeearenden die over het gebied heersten. Daarnaast lieten de kleurrijke ijsvogels en de karakteristieke baardmannetjes zich mooi bekijken, net als een zeldzamer accent in de vorm van enkele reuzesterns.
Ook grotere groepen en roofvogels waren goed vertegenwoordigd: een groep van zo'n 25 casarca's vormde een opvallende verschijning, geflankeerd door sierlijke kleine zilverreigers en meerdere patrouillerende bruine kiekendieven. In de vegetatie liet bovendien de graszanger van zich horen.
Voor de liefhebbers van steltlopers valt er op de Beningerslikken altijd wat te beleven. De slikkige oevers boden onder meer onderdak aan het witgatje, kemphanen, groenpootruiters, wulpen en de statige zwarte ruiter.
Met een prachtig soortenoverzicht, ideaal gezelschap en heerlijk weer kijken de deelnemers terug op een uiterst geslaagde ochtend in het veld. Op naar de volgende excursie!
Artikel: Ben
Foto's: Erik, Ben