Belcika Diyanet VAKFI Cuesmes FATîH CAMî

Belcika Diyanet VAKFI Cuesmes FATîH CAMî Belcika'da walon bolgesi illerinden Mons'a 1.5 km uzaklikta cuesmes 'de faaliyet gosteren bir Turk camisidir.
(7)

Werkend zoals gewoonlijk

20/02/2021

HiKMET DERYASINDAN DAMLALAR
KUTADGU BiLiG(YUSUF HAS HACiP)

18/02/2021
18/02/2021

REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.
Gece vesilesiyle kardeslerimizin okudukları hatm-i serifin
20:45' te canlı yayın hatim duası yapılacaktır.
Allah kabul eylesin.

Diyanet TV
14/02/2021

Diyanet TV

Pençe Kartal-2 Harekâtı’nda hain terör örgütü tarafından şehit edilen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Çirkin yüzünü bir kez daha gösteren bu hain terör örgütü hedefine asla ulaşamayacaktır. #KahrolsunPKK

18 SUBAT PERSEMBE UC AYLARIN ILK KANDIL GECESI"REGAIB GECESIDIR. BU VESILEYLE BIR HATIM PROGRAMI DUZENLENECEKTIR. CUZ OK...
13/02/2021

18 SUBAT PERSEMBE UC AYLARIN ILK KANDIL GECESI"REGAIB GECESIDIR. BU VESILEYLE BIR HATIM PROGRAMI DUZENLENECEKTIR.

CUZ OKUMAK ISTEYEN KARDESLERIMIZ OKUYACAKLARI CUZ'UN NUMARASINI BU PAYLASIMIN YORUM KISMINA VEYA OZELDEN YAZSINLAR.

HATIM DUASI 18 SUBAT PERSEMBE REGAIB GECESI CAMII FACEBOOK SAYFASINDAN CANLI YAYIN OLARAK YATSI NAMAZI SONRASI 20:45' TE YAPILACAKTIR.

12/02/2021

RAHMET, MAGFIRET VE HIDAYET MEVSIMI OLAN UC AYLAR VATANIMIZA, MILLETIMIZE VE TUM INSANLIGA HUZUR, BARIS VE BEREKETLERLE GELSIN.

09/02/2021

HiKMET DERYASINDAN DAMLALAR

08/02/2021
T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği

T.C. Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği

Lise ve üniversiteli öğrenciler ile üniversite mezunu (30yaş) gençlerimize yönelik olarak organize ettiğimiz Prof.Dr. Hasan Nuri YASAR'ın konuk olduğu "21. Yüzyılda Türkiye'de Devlet Vatandaş İlişkilerinde Eğitimin Önemi" konulu #EgitimDiplomasisi seminerimize katılmak için başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kontenjanımız sınırlıdır.

https://forms.gle/q12f2bzSHaGqH5MY8

@tcmeb MEB Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü MEB Yurt Dışı Eğitim

https://forms.gle/q12f2bzSHaGqH5MY8

07/02/2021
T.C. Brüksel Büyükelçiliği
06/02/2021

T.C. Brüksel Büyükelçiliği

💢5 ŞUBAT 2021 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN BELÇİKA İSTİŞARE KOMİTESİ TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARA İLİŞKİN BÜYÜKELÇİLİK DUYURUSU ⬇️⬇️⬇️

1. Belçika’da Federal ve bölgesel/topluluk hükümetlerinin Başbakanlarını biraraya getiren İstişare Komitesi, dün (5 Şubat) biraraya gelerek, bazı kararlar almıştır. İstişare Komitesi tarafından alınan kararlar ikinci maddede sunulmakta olup, konu hakkında Başbakanlıktan yapılan açıklamanın bağlantısı ise aşağıda maruzdur:

Comité de concertation : Réouverture des coiffeurs à partir du samedi 13 février | Alexander De Croo (premier.be)

https://www.premier.be/fr/comite-de-concertation-reouverture-des-coiffeurs-a-partir-du-samedi-13-fevrier

2. İstişare Komitesi’nde kuaförlerin çok sıkı kontrollere tabi olmak kaydıyla, 13 Şubat'tan itibaren yeniden açılmasına, ayrıca hayvanat bahçelerinde açık havada yapılacak etkinliklere izin verilmesine karar verilmiştir.

Belçika’da salgının durumu karmaşık bir tabloya işaret etmektedir: Aralık’tan bu yana vaka sayılarında stabil bir gelişme gözlenmektedir. Öte yandan, hastaneye kaldırılan ve hayatını kaybeden kişi sayısında hafif bir azalma yaşanmaktadır. Bulaşıcı virüs varyantlarının daha fazla yayılmasını önlemek için tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanması önem taşımaktadır.

İstişare Komitesi, kişisel bakımın kişinin ruh sağlığına olumlu etkileri olduğunun farkındadır. Bu çerçevede, kuaförlerin 13 Şubat’tan itibaren yeniden açılmasına karar verilmiştir. Diğer kişisel bakım meslekleri (güzellik salonları, masaj salonları), 1 Mart’tan itibaren açılabilecektir.

Sözkonusu tıbbi olmayan, ancak temas içeren mesleklerin yeniden açılması, katı koşullara ve protokollere tabi olacaktır. Bunlar aşağıda sunulmaktadır:

• İki randevu arasında 10 dakikalık bekleme süresi, ortak alanların temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi,
• Randevu ile çalışma zorunluluğu,
• Müşterilerin dışarıda beklemesi,
• Ortak alanların yeterince havalandırılması,
• Eve özel hizmetlerin yasak olması

Hayvanat bahçelerinde açık hava faaliyetleri

Hayvanat bahçelerinin, 13 Şubat’tan itibaren doğa parkları ile aynı kurallara göre açılmasına izin verilecektir. Girişlerde sıkı kontroller yapılacaktır.

Tatil Parkları ve Bungalo Parklarındaki Tatil Evleri

İstişare Komitesi, Danıştay’ın 2 Şubat tarihli kararına istinaden, tatil parkları ve bungalo parklarındaki tatil evlerinin 8 Şubat’tan itibaren açılmasına karar vermiştir. Ancak, bu yerlerin restoranları ve ortak alanları kapalı tutulmak zorundadır.

Emlak

Emlakçıların gayrımenkul faaliyetlerinin bir parçası olarak, 13 Şubat’tan itibaren ev ziyaretleri gerçekleştirmelerine izin verilecektir.

Önümüzdeki Döneme İlişkin Beklentiler

İstişare Komitesi, mevcut kısıtlamaların ancak salgınla ilgili verilerin iyileşmesi halinde kaldırılabileceğini vurgulamıştır. Bu bağlamda, aşılanan kişi sayısının artmasının tedbirlerin kaldırılması üzerinde olumlu bir etki yaratacağı aşikardır. Kovid-19 Komiseri’nin ve uzmanların, ilgili Bakanlarla birlikte önümüzdeki döneme ilişkin bir zaman çizelgesi hazırlaması beklenmektedir.

İstişare Komitesi ayrıca, 28 Ekim 2020 tarihli Bakanlar Kurulu Kararnamesi’nin alınan tedbirlere ilişkin yasal güvencenin sağlanması açısından 1 Nisan’a kadar uzatılmasına karar vermiştir. Tabiatıyla, bu tarihe kadar ara kararlar veya değişiklikler söz konusu olabilecektir. Bir sonraki Komite toplantısının 26 Şubat günü yapılması planlanmaktadır.

Toplantıda, Sağlık Bakanı ayrıca, özellikle seyahatler sonrasında test yaptırması gereken ancak bu kurala uymayan kişilerin bilgilerinin cezai müeyyideye tabi tutulabilmelerini teminen 1 Nisan itibarıyla polisle paylaşılacağını belirtmiştir.

Saygıyla duyurulur.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği

05/02/2021
KUR'ANDAN OGUTLER

KUR'ANDAN OGUTLER
BiZ KENDIMIZI DEGISTIRMEDIKCE ALLAH BIZI DEGISTIRMEZ

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı
04/02/2021

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

📢#Belçika'da Yaşayan Vatandaşlarımızın Dikkatine!

Belçika makamlarının aldığı karar doğrultusunda,esas ikameti Belçika’da olan kişilerin yurtdışına ve esas ikameti yurtdışında olan kişilerin de Belçika’ya yapacakları zorunlu olmayan seyahatler 1 Mart tarihine kadar yasaklandı.

Ülkemiz için söz konusu zorunlu haller;
• Bakıma muhtaç kişilere yardım ve acil sağlık hizmeti ihtiyacı gibi insani nedenler,
• Ailevi nedenler,
• Ertelenemeyen mesleki nedenler,
• Eğitim veya iş kaynaklı nedenler,
• Schengen ve AB bölgesi dışında bir ülkeye gitmek için transit geçişler.

• Seyahati zorunlu olan kişilerin info-coronavirus.be web sitesinde yer alan Taahhüt Belgesi’ni doldurmaları,
• Yurtdışından Belçika’ya seyahat edecek olan kişilerin aynı zamanda Yolcu Takip Formunu, seyahatten en az 48 saat önce doldurmaları,
• Vizeye tabi olmayan vatandaşlarımızın, ayrıca Belçika’nın ülkemizdeki misyonlarından “zorunlu seyahat belgesi” alması,
• Profesyonel nedenlerle seyahat durumunda da vatandaşlarımızın Belçika’daki işvereninin bta.belgium.be web sitesinde yer alan Yurtdışına İş Amaçlı Seyahat formunu doldurması gerekmektedir.

Ülkemizden Belçika’ya yapılan zorunlu seyahatlerde;
• Belçika’da oturumu bulunmayan 12 yaş ve üstü vatandaşlarımızın uçağa binmeden en erken 72 saat öncesinde yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmesi,
• Belçika makamlarınca yüksek risk barındırdığı tespit edilen ve irtibata geçilen vatandaşlarımızın kendilerini karantinaya alması,
• Karantinanın 7. gününde test yaptırmaları gerekmektedir.

Özel araçlarıyla yolculuk eden ve Belçika’da 48 saatten az kalacak kişilerin test sonucu ibraz etmesi zorunlu değildir.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği
02/02/2021

T.C. Brüksel Büyükelçiliği

BELÇİKA’DAN ÜLKEMİZE VE ÜLKEMİZDEN BELÇİKA’YA YAPILACAK SEYAHATLERDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR HAKKINDA BÜYÜKELÇİLİK DUYURUSU ⬇️⬇️⬇️

1. Belçika Hükümeti tarafından 22 Ocak günü yapılan İstişare Komitesi ve 27 Ocak günü yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararnamesi uyarınca, ana ikameti yurtdışında olan kişilerin Belçika’ya zorunlu olmayan seyahatlerinin ve esas ikameti Belçika’da olan kişilerin yurtdışına olan zorunlu olmayan seyahatlerinin 1 Mart 2021 tarihine kadar yasaklanmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda, zorunlu seyahatlerin kapsamına ilişkin bilgilere aşağıdaki bağlantılardan ulaşılması mümkündür:

https://www.info-coronavirus.be/en/travels/
(AB/Şengen ülkelerinden birinden vatandaşlığa sahip kişiler / esas oturumu bu ülkelerde olan kişiler için)

https://www.info-coronavirus.be/en/travels-outside-eu-schengen/
(AB/Şengen ülkelerinden birinden vatandaşlığa sahip olmayan kişiler için)

2. Belçika’dan ülkemize zorunlu seyahat kapsamında gidecek ve ülkemizden Belçika’ya zorunlu seyahat kapsamında gelecek kişilerin, bir Taahhüt Belgesi (https://travel.info-coronavirus.be/essential-travel-sworn-statement) doldurmaları gerekmektedir.

Ayrıca, seyahat profesyonel amaçlı ise Belçika’daki işverenin, buna ilişkin “Yurtdışına İş Amaçlı Seyahat” formunu (https://bta.belgium.be/en) doldurması gerekmektedir.

Yurtdışından Belçika’ya dönüşlerde ise (yurtdışında 48 saatten fazla kalınması ve Belçika’da 48 saatten fazla bulunulacak olması halinde), seyahatten 48 saat öncesinde Yolcu Takip Formu’nun (https://www.info-coronavirus.be/en/plf/) doldurulması gerekmektedir.

Sözkonusu formların doldurulmuş halinin yolcu beraberinde bulundurulmasında fayda görülmektedir. Ayrıca, vizeye tabi olmayan vatandaşlarımızın Belçika’nın ülkemizdeki misyonlarından “zorunlu seyahat belgesi” almaları gerekmektedir. Belçika’ya gelişlerde dikkat edilmesi gereken vize uygulamaları ve istenebilecek ilave belgeler hakkında Belçika İçişleri Bakanlığı’ndan (https://dofi.ibz.be/sites/dvzoe/FR/Pages/Voyages%20internationaux.aspx) bilgi edinilmesi mümkündür.

3. Öte yandan, ülkemizden Belçika’ya yönelik zorunlu seyahatlerde, Belçika’da oturumu bulunmayan, 12 yaş ve üstü vatandaşlarımızın uçağa binmeden en erken 72 saat öncesinde yapılmış negatif PCR testi ibraz edebilmeleri gerekmektedir. Belçika’ya varışta uyulması gereken karantina ve test kuralları hakkında ilave bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilmesi mümkündür: (https://www.info-coronavirus.be/en/faq/)

4. Belçika’ya zorunlu seyahat uygulamalarına ilişkin ilave bilgilere ihtiyaç duyulması halinde aşağıdaki kurumlarla temas edilmesi mümkündür:

Belçika Sağlık Bakanlığı: 080014689 (Belçika’dan yapılacak aramalar için)
+32 781 51 771 (Belçika dışından yapılacak aramalar)
[email protected]

Belçika Dışişleri Bakanlığı:+32 (0)2 501 4000

Ayrıca, seyahat edilecek firmalardan da bilgi edinilmesi mümkündür.

Bu konularda olabilecek sorularınızı yaşadığınız şehrin görev bölgesinde bulunan Başkonsolosluklarımıza iletebilirsiniz. İrtibat bilgileri aşağıda sunulmaktadır:

T.C. Anvers Başkonsolosluğu

Acil numara: +32(0)487 82 59 66
Santral: +32 (0) 3 820 7100
E-posta: [email protected]

T.C. Brüksel Başkonsolosluğu

Acil numara: +32 486 48 00 90
Santral: +32 (2) 548 93 40
E-posta: [email protected]

Saygıyla duyurulur.

T.C. Brüksel Büyükelçiliği

31/01/2021

Muhterem cemaatimiz, değerli üyelerimiz,

Cami cemaatimizden Cevdet Tulumoğlu kardeşimiz, yatmakta olduğu hastanede bu gün itibariyle Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur.
Merhuma Cenab- ı Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.
Cenaze ile ilgili bilgiler elimize ulaşınca, cenaze namazı saati ve yeri ile ilgili gereken bilgileri sizlerle daha sonra paylaşacağız.

21/01/2021
www.diyanet.be

https://www.diyanet.be/Portals/0/xBlog/uploads/2021/1/21/20212201HUTBE-TR.pdf

YTB Çocuk Akademisi minik kaşifleri esrarengiz doğayı ve uçsuz bucaksız evreni keşfetmeye davet ediyor.Yurtdışında yaşay...
20/01/2021
YTB Çocuk Akademisi

YTB Çocuk Akademisi minik kaşifleri esrarengiz doğayı ve uçsuz bucaksız evreni keşfetmeye davet ediyor.

Yurtdışında yaşayan çocuklarımızı dolu dolu bir eğitim bekliyor! Çevrimiçi derslerimizle çocuklarımız astronomiden tasarıma, mikro organizmalardan roket sistemlerine heyecanlı bir yolculuğa çıkıyor!

Pandemi sebebiyle evlerimizde kaldığımız bugünlerde çevrimiçi buluşuyoruz. Dünyaya bilim ve sanatın penceresinden bakacağımız dopdolu bir macera bizleri bekliyor!
Konuyla ilgili basvuru ve program icerigi detaylarina http://cocukakademisi.ytb.gov.tr/ adresinden ulasabilirsiniz.

Birlikte Öğreniyoruz

Adres

Rue De L'etang Derbaix,55
Cuesmes
7033

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Belcika Diyanet VAKFI Cuesmes FATîH CAMî nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Video's

Snelkoppelingen

Overheidsdiensten in de buurt


Andere Cuesmes overheidsdiensten

Alles Zien