12/04/2026
⚡ NATUUR-WEETJE VAN DE MAAND APRIL 2026 ⚡
In april gaan alle remmen los in de tuin en ook in de natuur.
Langere dagen met daglicht laten de natuur ontwaken en dat is de tuinliefhebbers niet ontgaan.
De moestuin wordt plant/zaai klaar gemaakt en tuincentra draaien op volle kracht. Al moet je opletten voor late nachtvorst bij koude gevoelige (moes) tuinplanten.
Door de weeral heel droge winter is het opvangen van regenwater belangrijker dan ooit. Onze regenwatertonnen zijn weer aangesloten nu er geen grote vorstschade meer kan optreden. Om er de neerslag hoeveelheden even erbij te halen van de afgelopen 3 maanden, er viel net geen 200 liter de vierkante meter!! Wat bitter weinig is voor de “normaal 3 natste maanden” van het jaar.
Met de zachte winter die reeds achter ons ligt, zijn de wilde dieren ook vroeger aan nakomelingen begonnen. Wilde eenden, bos- en steenuil, eekhoorns enz. waren er heel vroeg bij.
Ook de vogelopvangcentrums (VOC) kregen hun deel “slachtoffers” binnen. Zowel door het verkeer, olie en andere vervuiling en door het kappen van bomen/hagen waar nesten in zaten. En kregen ze weer hun jaarlijkse portie voorjaar raamslachtoffers binnen voor verzorging. Op de voederplaatsen waren vetbollen/blokken deze winter “niet van doen”, daarvoor was het veel te warm en te wisselend van temperatuur.
Eind april is ook de tijd om een stuk(je) wilde bloemenweide in te zaaien. Die kan je best om de paar jaar “her-inzaaien” anders nemen grassen de bovenhand en dat is niet de bedoeling. Je moet dan wel eerst alles (on)kruid vrij maken. Bemesten is uit “den boze” wil je van een overvloedige bloemenpracht genieten.
Intussen kunnen we alweer genieten van de fruitbomenbloesems in de tuin en andere bloeiende wilde bloemen en struiken.
Tip: Ga je in de natuur wandelen, houd dan je hond(en) aan de leiband en verlaat de (voet) paden niet. Het verstoren van “grond” broeders zoals patrijs, kievit, fazant enz. heeft kwalijke negatieve gevolgen! Vind je jonge haasjes en/of een reetje! Niet aankomen en gerust laten is de boodschap.
Dank aan onze natuurhelden Eddy Vandenbouhede & Conny.
Vragen?
Info bij [email protected]
⚓