05/06/2026
We zijn al aan onze zesde historische top topical! ✨
5 juni 1716. In Gent wordt Maria Joanna van Vilsteren geboren. Ze is de dochter van de kasteelheer van Laarne. Op haar twintigste wordt ze non in Abdij Roosenberg in Waasmunster. Daar borduurt ze drie prachtige koorstoelen. Later verkoopt de abdij die aan de kerkfabriek van Laarne. Vorig jaar schonk de kerkfabriek de koorstoelen aan Herita, beheerder van het kasteel én van de moderne Abdij Roosenberg.
Momenteel worden de koorstoelen gerestaureerd. Daarna zullen ze een mooie plek krijgen in het kasteel waar Maria Joanna tijdens haar jeugd vaak vertoefde.
Maria Joanna overleed op zeer jonge leeftijd. Ze werd amper 29 jaar oud. Maar haar koorstoelen trotseren ondertussen bijna drie eeuwen en keren binnenkort terug naar de plek waar haar verhaal begonnen is.
Zelf het kasteel bezoeken? Dat kan elk weekend tussen 11.00 uur en 17.00 uur. Tot dan! ❤