19/08/2026
[interventie 19/08 - Menen]
🔥 Update 17u
De grootste bluswerken zijn achter de rug. Toch blijft er deze avond en nacht nog een ploeg ter plaatse om alles nauwgezet op te volgen.
Er kan nog beperkte geur- en rookhinder zijn. Bekijk de situatie in je omgeving en anders mag alles opnieuw verlucht worden.
🔥 Update 14u
Het wegtrekken van het omliggende puin met de kraan levert de verwachte resultaten op: zo is er minder vlam. Onze warmtebeeldcamera's tonen zowel vanop de grond als vanuit de lucht wel nog behoorlijk veel restwarmte.
Wij blijven dus nog even bezig met de werkzaamheden en het blussen, wat nog steeds heel wat rook met zich meebrengt.
Voor de omwonenden, maakte Stad Menen een bericht op hun website: https://www.menen.be/nieuws/brand-in-menen-wat-betekent-dit-voor-jou
🔥 Update 11u
We hebben een concreet zicht op de brand en kunnen nu gericht puin afvoeren met een kraan en verder blussen om zo beter binnen te dringen naar de kern van de vuurhaard.
De brandweer heeft een aanpalend kantoorgebouw nog net op tijd kunnen vrijwaren.
De wind is nu wel licht gedraaid. Meer richting het westen. Geurhinder? Hou ramen en deuren sowieso gesloten.
🔥 Update 8u
Een hevige brand bij Galloo in Menen - bij de ontmantelde elektrische apparaten - zorgt voor heel wat geur- en rookhinder, die de wind meedraagt richting Deinze.
Hou ramen en deuren gesloten en leg de ventilatie af. De hinder kan nog de hele dag aanhouden.