Schulensmeer

Schulensmeer Het Schulensmeer ligt in het westen van Limburg, in de vallei van de Demer op het grondgebied van Herk-de-Stad, Lummen en Halen.

Natuur- en watersportcentrum Schulensmeer
| natuurgebied Schulensbroek - wandelen - windsurfen - zeilen – hengelen - bezoekerscentrum met horeca - speelbos - fietsverhuur - camperplaats & vogelparadijs In de vroege jaren 1970 werd er een zandwinningsplaats gezocht voor de aanleg van de autosnelweg E314 tussen Lummen en Aarschot. In het Schulensbroek werd op dat moment ook een wachtbekken gepland

voor een betere beheersing van de Demer. Door het zand te winnen op de plaats waar het wachtbekken werd voorzien diende er maar op één plaats landbouwgrond opgeofferd te worden. Het meer wordt gevoed door water afkomstig van de Demer. In dezelfde vallei stromen tevens de Mangelbeek, de Zwarte Beek, de Herk, de Gete, de Velpe en de Begijnenbeek. Het wachtbekken beslaat 90 ha dat zich uitbreidt tot 150 ha bij grote watertoevloed, grotendeels op het grondgebied van Linkhout, een deelgemeente van Lummen. Het meer is momenteel 2,8 km lang, ongeveer 180 m breed en is 7 à 8 m diep. Daarmee is het Schulensmeer het grootste binnenwater van Vlaanderen. In het omliggende Schulensbroek kan je wandelen langs de uitgestrekte, vochtige graslanden. In het natuurgebied dat ondertussen zo’n 500 ha groot is, voelen vele planten en dieren zich thuis. Net als andere delen van de Demervallei heeft het een benijdenswaardige plantenrijkdom waarbij de uitgestrekte graslanden een onweerstaanbare aantrekkingskracht uitoefenen op tal van weidevogels. Sinds het meer werd gegraven is daar nog een hele rits watervogels bijgekomen.

Adres

Demerstraat 60
Lummen
3560

Openingstijden

Woensdag 13:00 - 17:00
Donderdag 13:00 - 17:00
Vrijdag 10:00 - 12:00
Zaterdag 13:00 - 17:00
Zondag 13:00 - 17:00

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Schulensmeer nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact De Organisatie

Stuur een bericht naar Schulensmeer:

Delen