Dienst Integrale Veiligheid Zaventem

Dienst Integrale Veiligheid Zaventem Onze dienst ontwikkelt acties rond veiligheid en leefbaarheid met als doel overlast en criminaliteit te voorkomen.

De komende dagen lopen de temperaturen op. Vanaf donderdag wordt het warm en bereiken we mogelijk de kaap van 30ยฐC. Ook ...
15/06/2026

De komende dagen lopen de temperaturen op. Vanaf donderdag wordt het warm en bereiken we mogelijk de kaap van 30ยฐC. Ook de dagen daarna wordt het warm.
Daarom wordt vanaf vandaag (15 juni) de waarschuwingsfase van het Vlaams Warmteactieplan opgestart.
Vooral kwetsbare personen (ouderen, jonge kinderen, zwangere vrouwen, chronisch zieken en personen met weinig sociale contacten) kunnen gezondheidsproblemen ontwikkelen door de hitte. Neem de nodige maatregelen om hen te beschermen. Draag zorg voor elkaar!

12/06/2026

Binnenkort start de handhaving rond een GAS-regel inzake achtergelaten wrakken en het parkeren van kampeerwagens op de openbare weg.

๐Ÿ”น Wat zegt de wet?โ€จHet is verboden om:โ€จโ€ข De openbare weg te bezetten met een kampeerwagen, (kampeer)aanhangwagen of opleggerโ€จโ€ข Voertuigen die niet in gebruik zijn langdurig achter te laten op straat
๐Ÿ‘‰ Deze voertuigen worden beschouwd als โ€œachtergelaten wrakkenโ€.

Let op: Alle kosten die voortvloeien uit deze overtredingen zijn voor de eigenaar.

Wat betekent dit concreet?โ€จBinnenkort zullen hierop controles plaatsvinden en zullen, indien nodig, GAS-pvโ€™s worden opgesteld.
๐Ÿ’ก Met deze voorafgaande communicatie willen we iedereen de kans geven om zich tijdig in orde te stellen.

๐Ÿ“ฃ Ken je iemand voor wie dit relevant is? Deel deze info!

police

11/06/2026

De Strabet-rotonde in Zaventem zal opnieuw volledig open zijn vanaf maandag 15 juni 2026, na een afsluiting van 9 weken in het kader van de werken aan het verkeerscomplex R0xA201.

Gedraagt je telefoon zich vreemd? Pas op voor stalkerware!Hier zijn een paar signalen die stalkerware verraden:- De batt...
10/06/2026

Gedraagt je telefoon zich vreemd? Pas op voor stalkerware!

Hier zijn een paar signalen die stalkerware verraden:

- De batterij raakt snel leeg ๐Ÿ”‹
- Ongewoon dataverbruik ๐Ÿ“ถ
- Vreemde of onbekende meldingen ๐Ÿ””
- Je toestel wordt zonder reden warm ๐ŸŒก๏ธ
- Onverwachte herstarts ๐Ÿ”„

๐Ÿ” Controleer je lijst met apps: verdachte namen of ongebruikelijke pictogrammen kunnen wijzen op stalkerware.

๐Ÿ›ก๏ธ Onderneem actie: scan je toestel met antivirussoftware en bekijk de privacy-instellingen om te zien welke apps toegang hebben tot je gevoelige gegevens.

08/06/2026

Start van de BOB-zomercampagne 2026 ๐Ÿš”

Op vrijdag 5 juni ging de BOB-campagne officieel van start. De campagne loopt nog tot 31 augustus. Het doel blijft om weggebruikers bewust te maken van de gevaren van rijden onder invloed en de verkeersveiligheid voor iedereen te blijven verhogen.

Ook de lokale politie Zaventem zal de komende maanden extra controles uitvoeren. We blijven ons inzetten om de veiligheid van alle weggebruikers te garanderen.

๐Ÿน Neem je deze zomer plaats achter het stuur? Wees dan BOB. Jouw verantwoordelijkheid kan levens redden.

Ben jij al ingeschreven voor BE alert, wij helpen en informeren jou graag verder. Je kan ons vinden op de jaarmarkt!
08/06/2026

Ben jij al ingeschreven voor BE alert, wij helpen en informeren jou graag verder. Je kan ons vinden op de jaarmarkt!

04/06/2026

๐Ÿšฒ๐—ช๐—ฒ๐—ฟ๐—ฒ๐—น๐—ฑ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€๐—ฑ๐—ฎ๐—ด: ๐—ฏ๐—น๐—ถ๐—ท๐—ณ ๐—ฑ๐—ถ๐—ฒ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐˜€๐˜๐—ฎ๐—ฝ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟโต‘

Vandaag vieren we de fiets! Gezond, praktischโ€ฆ en vooral leuk.
Helaas blijft fietsdiefstal een veelvoorkomend probleem dat de pret snel kan bederven. โŒ

Om onaangename verrassingen te vermijden, kunnen een paar eenvoudige maatregelen een groot verschil maken.

๐Ÿฏ ๐—ด๐—ผ๐˜‚๐—ฑ๐—ฒ๐—ป ๐—ฟ๐—ฒ๐—ด๐—ฒ๐—น๐˜€ ๐—ผ๐—บ ๐˜๐—ฒ ๐—ผ๐—ป๐˜๐—ต๐—ผ๐˜‚๐—ฑ๐—ฒ๐—ป:

1๏ธโƒฃ ๐—˜๐—ฒ๐—ป ๐—ด๐—ผ๐—ฒ๐—ฑ ๐—ฏ๐—ฒ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ถ๐—น๐—ถ๐—ด๐—ฑ๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ด๐—ถ๐—ป๐˜ ๐—บ๐—ฒ๐˜ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ด๐—ผ๐—ฒ๐—ฑ ๐˜ƒ๐—ฎ๐˜€๐˜๐—ด๐—ฒ๐—บ๐—ฎ๐—ฎ๐—ธ๐˜๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€ ๐Ÿ”
โœ… Gebruik een stevig slot, bij voorkeur een U-slot of een ketting van gehard staal.
โœ… Gebruik bij voorkeur een tweede slot: twee beveiligingen zijn beter dan รฉรฉn.
โœ… Maak altijd ๐—ต๐—ฒ๐˜ ๐—ณ๐—ฟ๐—ฎ๐—บ๐—ฒ ๐—ฒฬ๐—ป ๐—ต๐—ฒ๐˜ ๐˜ƒ๐—ผ๐—ผ๐—ฟ๐˜„๐—ถ๐—ฒ๐—น vast aan een vast punt.
โœ… Ook thuis of in een garage: zet je fiets op slot. Diefstallen gebeuren ook op privรฉterrein.

๐Ÿ”‹ ๐—›๐—ฒ๐—ฏ ๐—ท๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐—ฒ๐—น๐—ฒ๐—ธ๐˜๐—ฟ๐—ถ๐˜€๐—ฐ๐—ต๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€?
Neem de batterij en afneembare accessoires mee: teller, verlichting, pomp, fietstassenโ€ฆ Maak het dieven niet te gemakkelijk.

2๏ธโƒฃ ๐— ๐—ฎ๐—ฎ๐—ธ ๐—ท๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€ ๐˜‚๐—ป๐—ถ๐—ฒ๐—ธ ๐—ฒ๐—ป โ€ฆ ๐—ฏ๐—ฒ๐˜€๐—ฐ๐—ต๐—ฒ๐—ฟ๐—บ ๐—ท๐—ฒ ๐—ด๐—ฒ๐—ด๐—ฒ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ป๐˜€๐Ÿ“
Laat je fiets markeren en registreer hem via MyBike om een digitaal profiel aan te maken. Een identificeerbare fiets is makkelijker terug te vinden รฉn veel moeilijker door te verkopen.

๐Ÿคซ Sportapps (Strava, enz.): verberg je start- en eindpunten (je woning) zodat je dieven niet rechtstreeks naar je garage gidst.

3๏ธโƒฃ ๐—ž๐—ผ๐—ผ๐—ฝ ๐—ท๐—ฒ ๐—ฒ๐—ฒ๐—ป ๐˜๐˜„๐—ฒ๐—ฒ๐—ฑ๐—ฒ๐—ต๐—ฎ๐—ป๐—ฑ๐˜€๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€? ๐Ÿ›’
Vraag altijd een aankoopbewijs en wees voorzichtig met aanbiedingen die te mooi lijken om waar te zijn. Een gestolen fiets kopen, ook zonder het te weten, kan zware gevolgen hebben.

๐Ÿšจ ๐—œ๐˜€ ๐—ท๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€ ๐˜๐—ผ๐—ฐ๐—ต ๐—ด๐—ฒ๐˜€๐˜๐—ผ๐—น๐—ฒ๐—ป?
Doe zo snel mogelijk aangifte bij de lokale politie of doe het online via ๐Ÿ’ป www.police-on-web.be.

๐Ÿ‘‰ ๐— ๐—ฒ๐—ฒ๐—ฟ ๐˜๐—ถ๐—ฝ๐˜€ ๐—ผ๐—ฝ https://www.besafe.be/nl/diefstal-oplichting/fietsdiefstal : ๐—ฒ๐—น๐—ธ๐—ฒ ๐˜€๐—ฐ๐—ต๐—ฎ๐—ธ๐—ฒ๐—น ๐˜๐—ฒ๐—น๐˜ ๐—ผ๐—บ ๐—ท๐—ฒ ๐—ณ๐—ถ๐—ฒ๐˜๐˜€ ๐˜๐—ฒ ๐—ฏ๐—ฒ๐˜€๐—ฐ๐—ต๐—ฒ๐—ฟ๐—บ๐—ฒ๐—ป.

๐—จ๐˜„ ๐˜ƒ๐—ฒ๐—ถ๐—น๐—ถ๐—ด๐—ต๐—ฒ๐—ถ๐—ฑ, ๐—ผ๐—ป๐˜€ ๐—ฏ๐—ฒ๐—ฟ๐—ผ๐—ฒ๐—ฝ.


BeSafe IBZ

01/06/2026

๐ŸšงTervuursesteenweg richting Steenokkerzeel afgesloten op 4 en 5 juni๐Ÿšง

In augustus wordt het wegdek van de tunnel onder de landingsbaan 07R/25L op de Tervuursesteenweg (N227) in Steenokkerzeel gerenoveerd. Om deze werken voor te bereiden vindt er op 4 en 5 juni een vooronderzoek plaats. Tijdens het vooronderzoek gelden de volgende maatregelen:

๐Ÿš— Gemotoriseerd verkeer in de richting van Steenokkerzeel volgt een omleiding via de E40.
๐Ÿš• Gemotoriseerd verkeer in de richting van Nossegem blijft toegelaten.
๐Ÿšดโ€โ™€๏ธ๐Ÿšถโ€โ™‚๏ธ๐Ÿš‘ Fietsers, voetgangers en hulpdiensten kunnen de tunnel in beide richtingen blijven gebruiken.

01/06/2026

UPDATE: werken zijn afgerond - Weiveldlaan terug open
------
โš ๏ธ Verkeershinder Weiveldlaan โš ๏ธ

De Weiveldlaan is momenteel afgesloten tussen nr 29 en 35 wegens een gaslek.

๐Ÿ›๏ธ De winkels blijven bereikbaar.
๐Ÿš— Verkeer kan hinder ondervinden en wordt gevraagd de omgeving indien mogelijk tijdens de avondspits te vermijden

30/05/2026

UPDATE: code oranje is afgelopen

๐ŸŒง๏ธ๐Ÿ’จHet KMI waarschuwt voor hevig onweer dat vanavond en vannacht plaatselijk kunnen zorgen voor stormschade en/of wateroverlast.

๐Ÿ‘‰ voor snelle registratie van een aanvraag voor niet-dringende brandweerhulp gebruik het e-loket www.1722.be (of bel 1722)
๐Ÿ‘‰ voor brand of levensbedreigende situaties bel 112!

Adres

Hoogstraat 20 (politiecommissariaat)
Zaventem
1930

Openingstijden

Maandag 08:30 - 12:00
13:00 - 16:00
Dinsdag 08:30 - 12:00
13:00 - 16:00
Woensdag 08:30 - 12:00
13:00 - 16:00
Donderdag 08:30 - 12:00
13:00 - 16:00
Vrijdag 08:30 - 12:00
13:00 - 16:00

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Dienst Integrale Veiligheid Zaventem nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact De Organisatie

Stuur een bericht naar Dienst Integrale Veiligheid Zaventem:

Delen