03/06/2025
❗️Четници от Годеч, участвали в похода „По стъпките на Ботевата чета“
Гордеем се с вас! Вие сте гордост за нас и България!
---
Какво не знаем за похода „По стъпките на Ботевата чета“, организиран от СУ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Годеч?
Участниците в патриотичната инициатива — нашите съвременни четници — не бяха посрещнати подобаващо от ръководството на училището и общината. От страна на училището присъстваха единствено служители от помощния персонал(чистачките). Липсваше всякакво озвучаване, микрофон, приветствие или уважение към труда и усилията на децата и младежите.
В същото време, за други събития — като посрещането на чалга изпълнители — общинската администрация осигурява сцени, церемонии и присъствие на управници.
---
Какво още?
🔸 Училищното ръководство (директор г-жа Надя Борилова, зам.-директор и общински съветник от ,, ПП Възраждане" Илина Николова и зам.-директор Ставриева) е било ангажирано единствено с изпращането на участниците до сборния пункт и мини почивка на училищното ръководство в скъп хотел — за сметка на общината.
🔸Учениците са били оставени без необходимата екипировка – нямало е агрегат, резервни палатки, подготвени водачи и др.
🔸Групата е била принудена да се приюти при друга група.
🔸 Придружителите са били твърде малко и изобщо неподготвени като знания и опит, което е създало рискове за сигурността.
🔸 Според официалната информация — „това не е вярно“. Но местните виждат друго.
🔸На тържеството по повод Деня на Ботев, не бяха поканени четниците извървяли похода на Ботев. За тях е нямало място на тържественото честване. Място е имало само за властта.........
🔸 Учители са били подлагани на гонения, родители — на натиск, а недоволните — на заплахи. Отново, всичко това — официално — „не е вярно“. Ама… НЕ!
---
Ние питаме:
🔴 Защо ученици и родители не получават същото внимание, каквото се полага на „удобните“?
🔴 Защо общината и РУО София-област мълчат за тези нередности, за минали меко казано безобразия, които в повече случаи създават сами ?
🔴Колко пари, отпуснати от общината, фондове, дарения и др. са били откраднати, имайки в предвид създалата се ситуация?
🔴 Ще поеме ли отговорност г-жа Росица Иванова — директор на РУО София?
---
Искате ли ОСТАВКА на Росица Иванова, заради бездействието ѝ спрямо нередностите в СУ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Годеч?
Градът заслужава повече. Учениците заслужават уважение. Истината трябва да излезе наяве.
,,Не всичко е пари приятелю, не всичко е пари"!
ОСТАВКА!