21/06/2025
😁Дете на милионер ,постоянно чува думата беден.......и вечерта пита баща си : - Тате какво означава това да си беден ?
Въпреки много богат,милионера бил и много умен ,затова вместо да обяснява взима
сина си и с предварителна уговорка отива на гости при един беден съученик който
живеел на кошарата си в едно малко бедно селце високо в планината .
След като прекарали цяла седмица при бедното семейство на връщане бащата попитал сина си .
-Е сега сине разбра ли какво означава да си беден ?
Кажи сега какво научи? Настоял бащата с това искал да даде урок на сина си .
Синът без да се замисля отговорил :-
1.Ние имаме куче което е слабо и трябва да водим на каишка до парка на разходка ,а те имат четири силни яки кучета,свободни се разхождат
при това без наморник,сами и до когато си искат .
2. Имаме джакузи с хромотерапия която поставяме таблетки химикали да прочистват водата която идва по тръбите и не е чиста .
Те имат голяма река която не видях края ѝ при това кристално чиста ,толкова е чиста ,че те пият и готвят от нея,плуват рибки
когато се къпеш слънцето те грее и няма нужда да ходят на солариум .
3.В градината имаме соларни лампи които ако е мрачно не се зареждат и не светят ,докато тяхната градина се осветява от звездите и луната
нямат нужда от зареждане .
4.Имаме двор който края му е до оградата ,а техният двор края е хоризонта и не може да го стигнем .
5.Ние за да се храним трябва да отидем до магазина да напазаруваме и да внимаваме със срока на годност,ГМО,препарати на третиране,
район на отглеждане,нали знаеш как на храните пише,че са произведени от чист БИО район ,собствена ферма,екологични продукти
по БДС стандарт ,НО !
Като се разопаковат с месеци не се развалят ,а като ги ядем имат консистенция на химически субстанции с вкус на току що излезли от
химически завод .
При тях всичката храна идва от полето ,нито е БИО ,нито е по БДС стандарт ,нито е с етикет "ЕКО собствена ферма" ,НО !
Всичката им храна е вкусна,питателна,не ти се подува корема от ферментацията на химикалите ,не ти пари под
"лъжичката"(жаргон зад стомашната жлеза),храната си произвеждат сами .
6. При нас всеки поставя слушалки и слуша своя iphone ,телевизор или компютър .
При тях се слуша не стихващата симфония от крякащи жаби,мелодичния звън от овцете,през нощта една упойваща приспивна симфония
от щурците те отпуска и заспиваш ,без да се въртиш с часове в леглото и нервно да следиш часовника .
А преди да се покаже слънцето мелодичната песен на петела те изважда от непробудния сън и се отпускаш в сладка дрямка в унес от чуруликането на сладкопойни птички ,които по някога почукват с човчица по прозореца
до като напълно се разсъниш .
Ставаш и в двора те посрещат весели животинки в които няма завист,злоба ,няма надменничество ,
или постоянно да ти дотягат да им дадеш голяма чаша олио,захар,брашно или каквото им потрябва .
7.В нас готвим в електроуреди с модерна техника на обслужване при което храната има обем ,плътност но лишена от всякакъв вкус .
При тях храната се приготвя директно върху жарта от камината ,печката или на двора директно на огъня .
яденето поема и добива приятния вкус и аромат на домашно
изпечено приготвено и запазило всичките си хранителни вещества .Храната им винаги приятно насища,поглъщаш с апетит ,усещаш приятно удоволствие от храненето .
При нас това е превърнато в задължение и отмятане като свършена задача .
8.За да не ни нападат крадци ,да се защитим сме се заключили зад дебели стени с включен СОТ ,като постоянно наблюдаваме на
iphone да няма чуждо вмешателство и проникване в жилището ни .
При тях това е чуждо,те живеят при широко отворени врати,не познават ключалките и катинарите ,те разчитат на добрите отношения със
съседи и приятели .При нас приятелите са само ако могат да вземат нещо ,дори не познаваме съседите си .
9.Ние общуваме с iphone,смартфон,чрез фейсбук,туитър,скайп .
Те общуват директно с приятели,близки познати,те постоянно се докосват до реката,планината,полята,небето,животните ,
знаят какво представляват,могат да почувстват,усетят полъха на всяко едно от тях .
Ние всичко това гледаме и се запознаваме чрез екрана .
Накрая синът се обърнал към баща си и добавил :-
Благодаря ти тате ,че ме доведе тук да разбера до каква бедност сме стигнали и видях какво е богатството на един човек .
Да тати ,ние живеем като жалки бедняци стъпващи по лъскави ненужни предмети ,предмети без съдържание но с американски надписи и знамена които не разбираме .
Сега разбрах ,че парите носят,напрежение,безпокойство ,създават злобата и алчостта които са взаимно свързани .
Всичко това те прави жалък,крехък пред трудностите които ти поднася живота .
Материалните ценности както ние наричаме не са нищо друго освен едно обременяване и постоянен страх да не ги изгубим .
От всичко това разбрах ,въпреки ,че имаме много пари ,ние сме болни,ежедневно сме в аптеката .
Гълтаме с шепи лекарства,прахчета,витамини .
Техните витамини си берат сами директно от стръка в градината,от полята при цветята .
За разлика от нас с нашите витамини те са здрави и не боледуват .
Дори да имаме много пари не можем да имаме тяхното богатство .
Ние сме в постоянна борба и воюваме срещу природата ,докато те са смирени и живеят в мир и спокойствие.
закриляни от природата .
Ние ходим на черква ,палим свещи и се молим като на ГОСПОД на престъпник в свещена роба ,
техният ГОСПОД е вътре в тях ,носят си го в сърцето и душата ,винаги могат да му се помолят,и потърсят съвет .
КОГАТО БОГ ГО ЧУВСТВАШ В СЪРЦЕТО СИ ТО ТОЙ НИКОГА НЯМА ДА ТЕ ИЗЛЪЖЕ,НИКОГА ДА ТЕ ЗЛЕПОСТАВИ И ПОДВЕДЕ.